Gdzie na wczasy? Proszę o opinie.

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Gdzie na wczasy? Proszę o opinie.

Postautor: Monikaaa » 26 marca 09, 21:15

Witam :smile: Otóż chcę jechać gdzieś na wczasy. Jako, że Jastrzębia Góra już mi się znudziła, szukam jakiejś innej miejscowości. Czego szukam:
- mała miejscowość, typu w/w Jastrzębia, Niechorze, Rewal, Pobierowo (coś tego typu - nie muszą być koniecznie te) - cicho i spokojnie (żadne miasto typu Ustka, Międzyzdroje czy Mielno, ale też żadne "dziury"), najlepiej wybrzeże środkowe lub zachodnie
- ładna i w miarę szeroka plaża :grin:
- dom, ośrodek wczasowy, jakiś pensjonat, mogą być też domki kempingowe
- parking w miarę blisko ośrodka
- warunki standardowe - TV, łazienka w pokoju, czysto i schludnie, beż żadnych szaleństw cenowych, lodówka mała też się przyda
- możliwość zabrania ze sobą psa
- cena w granicach do 55 zł za osobę (bez wyżywienia)
- no i gwarantowana pogoda w lipcu :mrgreen: (żart)

Możecie polecić jakiś ośrodek, miejscowość? Ogólnie mówiąc - nie szukam full wypasionych wczasów w 5* hotelu, tylko normalnego rodzinnego wypoczynku. ;-)

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gdzie na wczasy? Proszę o opinie.

Postautor: Jaro69 » 26 marca 09, 21:25

Monikaaa pisze:Jastrzębia, Niechorze, Rewal, Pobierowo

Monia, w tych miejscowościach jest dziesiątki, jak nie setki ośrodków spełniających n/w warunki:
Monikaaa pisze:- ładna i w miarę szeroka plaża :grin:
- dom, ośrodek wczasowy, jakiś pensjonat, mogą być też domki kempingowe
- parking w miarę blisko ośrodka
- warunki standardowe - TV, łazienka w pokoju, czysto i schludnie, beż żadnych szaleństw cenowych, lodówka mała też się przyda
- możliwość zabrania ze sobą psa

Ceny musisz sprawdzić indywidualnie. Wystarczy przecież zdecydować się na coś i poszukać namiarów w necie. Ja akurat jeżdżę do Rewala, Niechorza, Pobierowa zawsze w ciemno. Czasem bowiem znajdują się super oferty (ogłoszenia) na miejscu za "grosze" (no, może nie dosłownie).

Awatar użytkownika
przemekkmmz
Fish Master
Fish Master
Posty: 1356
Rejestracja: 2 kwietnia 08, 22:20
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Gdzie na wczasy? Proszę o opinie.

Postautor: przemekkmmz » 26 marca 09, 21:27

A więc polecam Kąty Rybackie na Mierzei Wiślanej. Z jednej strony Zalew Wiślany, a z drugiej Zatoka Gdańska.
Plaża bardzo szeroka, dużo lasów i dookoła mnóstwo atrakcji (Malbork, Elbląg, Frombork). Wycieczki po zalewie prowadzone przez mojego wujka :)
Jeżdżę tam z rodzicami od 12 lat już i jestem zadowolony, miejscowość mała, ale na pewno nie dziura, Cały natłok ludzi idzie do Krynicy Morskiej albo do Sztutowa więc kąty są spokojne :)
Ośrodki? jest ich pełno, jest dosyć tanio, dużo tanich kwater prywatnych. Polecam karczmę Kormoran, na prawdę warto! :)

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie na wczasy? Proszę o opinie.

Postautor: lukasz » 26 marca 09, 21:28

Moniko, osobiście polecam Ci ośrodki wypoczynkowe w miejscowości Dębki.

Tutaj masz listę pensjonacików ;-)

http://www.debki.pl/noclegi.html

Bardzo polecam tę miejscowość,ze względu na niesamowite plaże-moim zdaniem jedne z najczyściejszych nadmorskich plaż.
Dodatkowo atutem Dębkowych plaż są małe zatoczki wcinające się w ląd tuż przy lesie ;-) Bywałem tam z Rodziną za starych dobrych czasów co roku i powiem Ci,że jest co tam robić :-). Dodatkowo jeśli lubisz korzenne akwaria to na plażach do wyboru do koloru badyli :-)

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Gdzie na wczasy? Proszę o opinie.

Postautor: osama » 26 marca 09, 21:30

Ustka, ale koniecznie plaża zachodnia, broń Boże wschodnia.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
sajki
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 1 stycznia 09, 11:28
Lokalizacja: Elbląg

Re: Gdzie na wczasy? Proszę o opinie.

Postautor: sajki » 26 marca 09, 22:09

A ja Ci polece Władysławowo, naprawdę fajna mieścinka. Sam tam byłem na wakacjach 2 lata temu i miło wspominam. Tylko uważaj, bo Władysław (jak to się pisze ;-) ?) jest w Polsce sporo. O te chodzi: http://www.wladek.pl/index.php

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gdzie na wczasy? Proszę o opinie.

Postautor: Jaro69 » 26 marca 09, 22:15

Monikaaa pisze:cicho i spokojnie

Ha, ha, ha, nie zwróciłem uwagi na to. Monia, a kiedy Ty ostatnio byłaś na naszym Bałtykiem?

Awatar użytkownika
sajki
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 1 stycznia 09, 11:28
Lokalizacja: Elbląg

Re: Gdzie na wczasy? Proszę o opinie.

Postautor: sajki » 26 marca 09, 22:17

osama:
żadne miasto typu Ustka

:ok:

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Re: Gdzie na wczasy? Proszę o opinie.

Postautor: Monikaaa » 26 marca 09, 22:19

W tamtym roku :mrgreen: Wiem Jaro69, że ofert jest mnóstwo i dlatego proszę o poradę, bo wiesz - w necie wszystko wygląda ładnie i pięknie, a przyjeżdżasz na miejsce i zonk. Tylko póki co każdy poleca jakąś miejscowość, a może bardziej konkretnie jakiś ośrodek?

Awatar użytkownika
sajki
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 1 stycznia 09, 11:28
Lokalizacja: Elbląg

Re: Gdzie na wczasy? Proszę o opinie.

Postautor: sajki » 26 marca 09, 22:20

Nikt Ci nie poleci konkretnych ośrodków żeby nie robić reklamy i zbędnego tłoku... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gdzie na wczasy? Proszę o opinie.

Postautor: Jaro69 » 26 marca 09, 22:28

Monikaaa pisze:a może bardziej konkretnie jakiś ośrodek?

Kwatery prywatne to najlepsze chyba oferty.
Wiesz, tak szczerze mówiąc, to podawanie konkretów jest bezsensowne. A dlaczego? Ano dlatego, że z roku na rok zmieniają się właściciele, warunki, powstaje coś nowego, a podupada stare. Ja akurat dość sporo czasu spędzam w wymienionych przeze mnie miejscowościach nadmorskich i czasem zdarza się, że jadąc w ciemno, zastaję ośrodek sprzed roku całkowicie zmieniony, a ceny robią się kosmiczne.
Tak z ciekawości: dlaczego nie Międzyzdroje, Ustka? Do Ustki co prawda nie jeżdżę, ale Międzyzdroje wbrew pozorom nie są aż tak drogie, o ile się dobrze zakręcisz. Na końcu promenady (nie tu gdzie przystań rybacka, ale po drugiej stronie) jest jadłodajnia, pyszne jedzonko za psie pieniądze, ktoś poleciał na hurt i robi niezłe "lody". Ale nie wszyscy o tym miejscu wiedzą. Lokum? Działki z domkami, pokoje w bdb standardzie za pokój chyba 60zł. Zatem nie wiem skąd ta niechęć?
A co do spokojnej plaży, chyba niestety w Polsce takiej nie znajdziesz.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Gdzie na wczasy? Proszę o opinie.

Postautor: deXter » 26 marca 09, 22:29

W zeszłym roku byłem w Ustce plaża zachodnia i bar na plaży ceny były nieważne :D
Byłem dwa razy w sztutowie [obóz] bardziej koło bursztynowa i tez było ok.
Ale coś mi się zdaje, że nad naszym morzem nie ma spokojnego w miarę normalnego miejsca.
W tym roku dostałem propozycję Sopotu, ale hmm nie mam 2000 pln aby wydać w tydzień ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie na wczasy? Proszę o opinie.

Postautor: Tomek83 » 26 marca 09, 22:31

Ja byłem za połowę tej sumy 10 dni w Gdańsku i jeszcze kupiłem sobie kilka rzeczy na jarmarku, byłem w muzeach, itp więc jak się chce to można... ;-)

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Gdzie na wczasy? Proszę o opinie.

Postautor: deXter » 26 marca 09, 22:36

Tak można, ale jak zbiera sie ekipa a połowa mówi, że oni chcą w apartamencie 250-400/doba to wiesz co ja podziękowałem, i tak mam zamiar pracować.
Ja za mniej niż połowa byłem w zeszłym roku w Ustce i przez 6 dni dzień w dzień piłem w barze na plaży koszta są odpowiednie ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Gdzie na wczasy? Proszę o opinie.

Postautor: osama » 26 marca 09, 22:40

sajki pisze:osama:
Cytat:
żadne miasto typu Ustka

:ok:
Utka wschodnia a Ustka zachodnia to dwa różne światy. Na plaży zachodniej jest tyle miejsca, ile się tylko chce, na plaży zachodniej straszny tłok. Poza tym, gdy nie trafi się w pogodę, to czekają nas inne atrakcje.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości