Ryby z Wód otwartych w Akwa

Awatar użytkownika
Doody
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1673
Rejestracja: 3 marca 09, 12:45
Lokalizacja: Kępno

Re: Ryby z Wód otwartych w Akwa

Postautor: Doody » 8 lipca 09, 11:51

Aż dziwne, że gupiki jeszcze żyją. Musiał być bardzo otumaniony temperaturą.
W normalnych warunkach zjada rybki wielkości gupików, i to w całości ;-)
440l - Roślinne

Awatar użytkownika
VanBaton
Ryba
Ryba
Posty: 233
Rejestracja: 9 lutego 09, 20:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ryby z Wód otwartych w Akwa

Postautor: VanBaton » 8 lipca 09, 12:29

Szczerze, kiedy mówiliśmy o rodzimych rybach w akwarium myślałem o wyskoczeniu nad wodę z aparatem i kąpielówkami, obejrzeniu z bliska biotopu i próbie odwzorowania go, pobrania próbek podłoża, sklasyfikowania obecnej roślinności. Tu mamy zaś okonia w akwarium z gupikami, bystrzykami (temperatura z zakresu 23-25 stopni, nie do życia dla okonia) i kolorowym żwirkiem.

Powiem tak, i nawet jak dostanę ostrzeżenie, to przeboleje.

TO JEST PO PROSTU :cons: OBRZYDLIWE. Totalnie mnie zawiodłeś swoim podejściem, a ten okoń, daje lewe jądro, na pewno strasznie się męczy w tej temperaturze. Wypuść go, daj mu żyć, chociaż pewnie i tak już nie żyje.

Przepraszam, już poprwiłem
Ostatnio zmieniony 8 lipca 09, 13:01 przez VanBaton, łącznie zmieniany 2 razy.
120L + Harem A. Trifasciata :)

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Ryby z Wód otwartych w Akwa

Postautor: Tomek83 » 8 lipca 09, 12:34

Krytyka owszem, bo się należy ale w granicach przyzwoitości i rozsądku...

Awatar użytkownika
michalzgierz198
Ryba
Ryba
Posty: 238
Rejestracja: 28 czerwca 09, 11:28
Lokalizacja: Zgierz
Kontaktowanie:

Re: Ryby z Wód otwartych w Akwa

Postautor: michalzgierz198 » 8 lipca 09, 22:32

Ja go tam wpuściłem podczas zmiany wody w Oczku, gdyż już wielki czas przyszedł na to, a po za tym Temperatura w Akwarium czy w Oczku w Upalne dni gdy 30 stopniowy żar leje się z nieba sięga powyżej 20 C jak nie więcej w Zamkniętym stawie podobnie . No ale cóż każdy ma prawo do własnej wypowiedzi i ja to szanuje możesz być spokojny on i inne rybki z powrotem są w Oczku całe i zdrowe . Dzisiaj im tam Kiełbiki dopuściłem

Awatar użytkownika
VanBaton
Ryba
Ryba
Posty: 233
Rejestracja: 9 lutego 09, 20:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ryby z Wód otwartych w Akwa

Postautor: VanBaton » 9 lipca 09, 00:17

michalzgierz198 pisze:Oczku w Upalne dni gdy 30 stopniowy żar leje się z nieba sięga powyżej 20 C


Właśnie dlatego nie trzyma się okoni w oczku bez przepływu, w którym woda może osiągać 20 stopni. Mam oczko, w nim trzy okonie, ale to oczko jest głębokie. Jak do niego kiedyś wpadłem, to na środku miałem wody po barki, a mam 1,94 wzrostu. Dlatego kiedy jest gorąco, moje okonki mogą sobie zejść niżej, jak to robią w naturze. Na dodatek moje oczko jest przykryte drzewami ze wszystkich stron, światło pada na nie bezpośrednio przez bardzo krótki czas. Jeśli woda w twoim oczku jest w stanie osiągnąć taką temperaturę, to nie nadaje się dla okoni.

michalzgierz198 pisze:Dzisiaj im tam Kiełbiki dopuściłem


Przerybienie oczka wodnego, z tym się jeszcze nie spotkałem.

No ogółem, to wydaje mi się, że eksperyment można zaliczyć do kolejnych z serii "Welon i 5 Glonojadów w 15L".
120L + Harem A. Trifasciata :)

Awatar użytkownika
michalzgierz198
Ryba
Ryba
Posty: 238
Rejestracja: 28 czerwca 09, 11:28
Lokalizacja: Zgierz
Kontaktowanie:

Re: Ryby z Wód otwartych w Akwa

Postautor: michalzgierz198 » 20 października 09, 23:54

co prawda to jest na innym forum ale podam tutaj Link tylko dlatego że jest tam mnóstwo zdjęć z naszymi polskimi Rybami hodowanymi od małego w Akwarium. są też dwa Filmy tamtego użytkownika i krok po kruku napisane a w śród ryb są Karpie,Sumy,Liny,Płocie,Brzany,Certy,Okonie i inne rybki

http://maajaaost.wrzuta.pl/film/6lnui54 ... 090619_001
http://maajaaost.wrzuta.pl/film/4bLGn0D ... 090619_002
http://forum.oczkowodne.net/printview.p ... 6b5b7eaaa0

Do administratora link podałem tylko dlatego żeby nie kopiować nie swojego artykułu

Awatar użytkownika
pluvieuse
Ryba
Ryba
Posty: 480
Rejestracja: 4 października 08, 15:08
Lokalizacja: Wrocław/Legnica

Re: Ryby z Wód otwartych w Akwa

Postautor: pluvieuse » 21 października 09, 12:22

Ma-sa-kra :|
Naupychane ryb jak w puszce, dodatkowo wśród ryb zimnowodnych wielkopłetw... koszmar.
Chcesz pomóc zwierzętom? http://www.stacyjkamaltusia.ovh.org

zielnik fotograficzny:http://zielarka.wordpress.com/ :)

asagoth
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 27 lipca 09, 23:33
Lokalizacja: Kielce

Re: Ryby z Wód otwartych w Akwa

Postautor: asagoth » 28 października 09, 04:31

14 lat trzymam polskie ryby zimnowodne w akwa i to co czytam w tym temacie jest żałosne
najpierw mądre wywody i kurde różowy żwir okoń i gupiki, gratuluje autorowi i tym którzy się o wzroście okonia wypowiadają
a potem jeszcze ta konserwa... naprawde godne pozazdroszczenia wepchnąć 50 ryb do akwa i męczyć je nie mówiąc już o tropikalnych z naszymi bo to już przegięcie...
Coż moge powiedzieć... zupełnie nie tak
6xPhoxinus Phoxinus
1xScardinius erythrophthalmus
6xLeucaspius delineatus
2xBarbatula barbatula
3xRhodeus sericeus
1xLampetra planeri

1xAnodonta anatina
3xGalba truncatula

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości