Wybór gitary elektrycznej

Awatar użytkownika
Vieniek123
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 679
Rejestracja: 15 marca 08, 16:30
Lokalizacja: Włocławek

Wybór gitary elektrycznej

Postautor: Vieniek123 » 27 lutego 10, 15:04

Witam
Może ktoś z was interesuję się właśnie tymi oto gitarami więc chciałbym prosić o pomoc.
Otóż mam do wybory trzy gitar
Washburn x7 + piecyk za 550zł
Washburn WI14 (bez pieca) za 470zł
Epiphone LP SPECJAL II EB za 550 zł (bez pieca)
Wiecie może którą wybrać??
450l - Paletki

72l - Takie nie wiem jakie

Lil Jon
Fish Master
Fish Master
Posty: 1229
Rejestracja: 18 listopada 07, 14:17
Lokalizacja: Sułkowice/Myślenice

Re: Wybór gitary elektrycznej

Postautor: Lil Jon » 27 lutego 10, 15:46

Nie znam się bardzo na gitarach, ale wiem tyle, że nie opłaca się brać elektryka za 500zł, podobno dźwięk do bani i szybko pada.
lepiej dołożyć te 3 stówy i kupić gitarkę średniej klasy za dobrą cenę.

Kolega kupił niedawno gitarę epiphone za 800 zł a wzmaczniacz fendera nie pamiętam w jakiej cenie. Bardzo fajnie gra, dźwięk również jest super.
Pozdrawiam

PS Masz już jakieś doświadczenie z gitarami? tzn, grałeś na akustycznej czy klasycznej?
Prawda wdeptana w ziemię odrośnie...

Peterozo94
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 26 lutego 10, 14:23

Re: Wybór gitary elektrycznej

Postautor: Peterozo94 » 27 lutego 10, 16:17

Tak się składa, że gram na gitarze 3 lata i mam elektryka za 3000zł xDD Epiphone Les Paul Classic 1959. Z tych co podałeś wybrałbym epiphone i dokupić jeszcze piecyk z marshalla jakiś tańszy jeśli masz budżet większy. A jak masz troszke więcej kasy to lepsza by byla gitarka w granicach 800zł.

Awatar użytkownika
Vieniek123
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 679
Rejestracja: 15 marca 08, 16:30
Lokalizacja: Włocławek

Re: Wybór gitary elektrycznej

Postautor: Vieniek123 » 27 lutego 10, 17:27

Nie no właśnie mój budżet sięga max 600 zł. Co do grania to grałem trochę na elektryku ( tak średnio 2 razy w tyg u kolegi) więc coś tam umiem. Korci mnie ten washburn x7 gdyż ma ten piecyk a i na forach piszą, że za taką kasę to się opłaca. Kolega ma właśnie tego epiphone LP SPECJAL II EB i jest bardzo zadowolony a gra na tym już przeszło dwa lata. Ale jakbym wziął bez pieca to wtedy musiałbym podłączać do kompa a to nie ten sam efekt :<. Piec bym dostał dopiero na święta a takto poduczył bym się na tym tak z rok i potem kupił sobie coś lepszego ( za rok mam bierzmowanie itp więc z 1200 zł oko9ło by było).
450l - Paletki

72l - Takie nie wiem jakie

Pawełz
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 21 lutego 08, 12:26
Lokalizacja: Józefów

Re: Wybór gitary elektrycznej

Postautor: Pawełz » 1 marca 10, 13:36

Gitarę trzeba wziąć w rękę , spróbować czy Ci leży , może być tak że nie stroi na wszystkich progach.
Prawda jest taka że za 400 złotych nie ma co liczyć na cuda, szczególnie że jest z piecem,
uważam że nie ma co się palić , dozbierać kasy " pomacać " trochę wioseł i wybrać takie na którym trochę sobie pograsz.

Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość