Tabaka

Awatar użytkownika
Sardyna
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 556
Rejestracja: 13 stycznia 09, 18:47
Lokalizacja: Włocławek/Łódź

Tabaka

Postautor: Sardyna » 11 kwietnia 10, 11:47

Ciekaw jestem czy na forum jest ktoś, kto zażywa ten wspaniały proszek :) Jeśli tak, to chętnie wymieniłbym się poglądami z innymi snufferami. Jeśli o mnie chodzi, wciągam tabakę od siedmiu lat, jestem wielkim miłośnikiem Red Bull'a, ale zdarzyło mi się też zażyć innych specjałów. Zaraziłem tym współlokatora i ostatnio dokonaliśmy zakupu kilku opakowań, więc pragnę podzielić się swoimi spostrzeżeniami nt wciąganych przeze mnie tabak:

Red Bull - mój faworyt, zdecydowanie najlepsza tabaka; mocna, zdarza się jej spłynąć do gardła, ale nic tak nie przeczyszcza dróg oddechowych jak wyrób Pöschl'a

Gawith Apricot - również tabaka Pöschl'a o smaku morelowym; początkowo bez szału, ale z każdą minutą czujemy coraz wyraźniej ten niepowtarzalny smak; świetna rzecz, polecam szczególnie początkującym, dużo słabsza od Red Bull'a

Gletscher Prise - podobnie jak dwie poprzednie tabaki, ta również jest tworem niemieckiej firmy; ciekawy, mentolowy smak, raczej niezbyt mocna, dobra na przeczyszczenie, ale bez większego szału

Ozona Orange Snuff - nietypowa tabaka, o smaku pomarańczowym; początkowo bardzo mi nie odpowiadała, ostatnimi czasy polubiłem; przyjemna, lekka, zostawia przyjemny chłodek w okolicach nozdrzy, dobra dla początkujących snufferów; do tego oryginalne opakowanie ;)

J.&H. Wilson Medicated - słyszałem, że to jedna z najmocniejszych tabak na polskim rynku, ale pod względem mocy nawet nie umywa się do Red Bull'a; owszem, mocna, ale nic specjalnego; zapach niezbyt przyjemny, smak już lepszy ;p do tego niezbyt wygodne opakowanie, tabakę tą poleciłbym już raczej doświadczonym osobom

Ozona President Snuff - ach, cudo :) smakowo podobno do Red Bull'a, tj świeża mięta, która idealnie przeczyszcza drogi oddechowe, niezbyt mocna, więc dobra na początek; pudełko piękne, ale wiadomo, że nie to jest w tabace najważniejsze...

Gawith Cola Snuff - dość oryginalna tabaka, gdyż smakuje jak... cola :D słodka, delikatna, bardzo dobra dla początkujących osób

McChrystal Violet - nietypowy specyfik o zapachu fiołków; mimo wszystko tabaka smaczna, chociaż kupując ją byłem pełen obaw; bardzo sucha i drobno zmielona, więc nie ma obaw, że spłynie do gardła

McChrystal Highland Ice - kolejny wyrób McChrystala, lecz gorszy od w/w tabaki; kiedy wciągnąłem ją pierwszy raz miałem wrażenie, że przeleżała otwarta kilka lat i zdążyła już wywietrzeć... lekko mentolowy posmak, bez szału, ale spróbować można; podobnie jak Violet, jest bardzo sucha i nie spłynie do gardła

Chapman Vanilla - byłem strasznie napalony na tą tabakę, początkowo rewelacyjna, z każdym kolejnym wciągnięciem miałem o niej coraz gorsze zdanie; jak każdy Chapman, ma... rodzynkowy zapach, co jest dość dziwne, aczkolwiek całkiem przyjemne; początkowo nie czujemy nic, poza wspomnianą rodzynką, tabaka nieprzyjemnie piecze w nos, ale po jakimś czasie wyłania się posmak wanilii, który utrzymuje się bardzo długo; to niewątpliwie duży plus, ale niestety tabaka jest wilgotna, ciężko ją usypać i, przynajmniej mi, zawsze ląduje w gardle

Chapman Strong - ta tabaka to jedna, wielka pomyłka... poza zapachem rodzynki nie prezentuje sobą nic, mocne, nieprzyjemne, zawsze ląduje w gardle, zdecydowanie odradzam

Chapman Virginia - podobnie jak Strong, tylko, że słabsza... bez szału

Chapman Cherry - tu z kolei sprawa wygląda podobnie jak w przypadku Vanilli, jeśli ktoś chce, niech próbuje, ja osobiście nie polecam

To by było tyle ode mnie, mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto przyłączy się do rozmowy :) Pozdrawiam serdecznie!
Ostatnio zmieniony 11 kwietnia 10, 11:53 przez Sardyna, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Tabaka

Postautor: deXter » 11 kwietnia 10, 11:51

Jasne, że tak.
W może nie tak regularnie bo dość szybko robi mi się niedobrze, ale w domu gdzieś jeszcze mam opakowanie po małym RB :)
Teraz korci mnie zamówić tą białą co wygląda jak feta :P w szkole będę miał przerąbane.

Nie wciągałem zbyt wiele Red bull, Gawith [który jest bardziej morelowy niż brzoskwiniowy] co wynika z resztą z nazwy ;)

Ciągnie mnie do walnięcia medyka no, ale nie oznacza to, że muszę ja kupować ;)
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Sardyna
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 556
Rejestracja: 13 stycznia 09, 18:47
Lokalizacja: Włocławek/Łódź

Re: Tabaka

Postautor: Sardyna » 11 kwietnia 10, 11:53

deX, ta biała jest podobno beznadziejna, bo nie ma w niej w ogóle tytoniu... tabaka bez tytoniu to nie tabaka, więc odpuść ją sobie :P

A Gawith... jak mogłem taki błąd popełnić, jasne, że morelowy nie brzoskwiniowy, już zmieniam w swoim pierwszym poście :D

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Tabaka

Postautor: deXter » 11 kwietnia 10, 12:02

deX, ta biała jest podobno beznadziejna, bo nie ma w niej w ogóle tytoniu... tabaka bez tytoniu to nie tabaka, więc odpuść ją sobie :P

Skoro robiona jest z winogron to nie może być za dobra ;P
Kumpel mówił, że już lepiej glukozę sobie wciągnąć ;P, ale jak na wykładach pociągnął kreskę po blacie to ludzie zwątpili ;P
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tabaka

Postautor: artur_89 » 11 kwietnia 10, 21:18

Wciągałem z kolegami czasami Red Bulla i Gawitha, z tego co pamiętam, to ta druga była dla mnie lepsza ;-) Zdarzyło Wam się kichać po tym :?: hahaha

Pamiętam, jak na lekcji kolega wziął chyba 20 cm, RB, jak go babka zobaczyła to zwątpiła :twisted: i to w gimnazjum ;-)

Brzanecznik
Ryba
Ryba
Posty: 156
Rejestracja: 11 kwietnia 10, 20:16
Lokalizacja: Katowice

Re: Tabaka

Postautor: Brzanecznik » 11 kwietnia 10, 21:21

Mój kolega jest uzależniony od wszystkiego co w nazwie ma "Red Bull", a tabake to wciąga jak smok - a kicha, dosłownie kabaret ^^
126L Proste - Neony
20L Kostka - Raki marmurkowe

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Tabaka

Postautor: deXter » 11 kwietnia 10, 21:26

Kichanie jest normalne.

artur_89 pisze:ba 20 cm, RB, jak go ba

Ehh na obozie kumpel pociągnął przez stół czyli jakieś 1.5 metra.

Na wycieczce w LO kumpla namówiliśmy na pompkę [rurkę od długopisu nabijasz zatykasz z jednej strony, wkładasz do nosa ciągniesz i puszczasz.] Dawno już nie widziałem tak zdziwionej twarzy, która za chwilę robi się czerwona kumpel wygląda jakby miał zejść i nagle smarka noska ;)
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Sardyna
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 556
Rejestracja: 13 stycznia 09, 18:47
Lokalizacja: Włocławek/Łódź

Re: Tabaka

Postautor: Sardyna » 11 kwietnia 10, 22:39

Dla mnie jest idiotyzmem wciąganie takich ilości tabaki. Powinno się ją zażywać jedynie z ręki i to w niewielkich ilościach, bo nie chodzi o to, żeby pokazać, jakim to jest się kozakiem (bo niby na kim to ma zrobić wrażenie :roll: ), liczy się smak i radość z wciągania tego cudownego proszku...

A kichanie po tabace, obowiązkowo, musi być, bez tego uważam snuff za niepełny ;)

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tabaka

Postautor: artur_89 » 11 kwietnia 10, 22:43

deXter, to akurat znam, tak jak piszesz Sardynko, też brałem tylko do kichania ;-)

Awatar użytkownika
Sardyna
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 556
Rejestracja: 13 stycznia 09, 18:47
Lokalizacja: Włocławek/Łódź

Re: Tabaka

Postautor: Sardyna » 11 kwietnia 10, 22:48

artur_89 pisze:tak jak piszesz Sardynko, też brałem tylko do kichania ;-)
Bo to jest najważniejsze, wciągnąć szczyptę, delektować się wspaniałym zapachem w nosie i na koniec zdrowo kichnąć.

Przy okazji, zdarzyło mi się wypróbować pewną ciekawą rzecz poleconą na forum tabaczanym, mianowicie - tuż przed snem lekko posmarowałem powieki Red Bullem (może być inna tabaka, grunt, żeby to była mentolowa). Wspaniałe uczucie, początkowo powieki lekko piekły, ale później było bosko, przyjemny chłodek, aż milej się zasypiało ;) Jeśli ktoś ma okazję, niech spróbuje, ale na własną odpowiedzialność, nie wiadomo, jakie mogą być negatywne skutki takiego działania.

Bo jeśli chodzi o skutki samego zażywania tabaki, to każdy powinien wiedzieć. Oprócz samego uzależniania od nikotyny, można uszkodzić śluzówkę, ale to w wypadkach, gdy wciąga się naprawdę olbrzymie ilości tabaki. Podobno też podnosi nieco ciśnienie, chociaż tego akurat nie sprawdzałem ;)

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Tabaka

Postautor: deXter » 11 kwietnia 10, 23:09

Nikotyna działa na organizm człowieka na wiele różnych sposobów, gdyż wiąże się trwale i blokuje działanie kilkudziesięciu różnego rodzaju enzymów. W małych dawkach działa ona stymulująco, powodując wzmożone wydzielanie adrenaliny, co powoduje wszystkie związane z tym objawy (zanik bólu i głodu, przyspieszone bicie serca, rozszerzone źrenice it


Wikipedia.

Średni snuff to około 4 papierosy mówię o takim nasypanym z dołka tak jak powinno się snuffać ;)
A powiem Ci szczerze, że ja po 4 papierosach nie wyglądam za dobrze po jakiś 2 godzinach palenia sheeshy jestem nie do życia ból głowy jest masakryczny ;) Wszystkie objawy przedawkowania.
Dlatego nie wiem jak małe snuffy musiałbym brać aby mógł tak sobie dzień w dzień :)
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Sardyna
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 556
Rejestracja: 13 stycznia 09, 18:47
Lokalizacja: Włocławek/Łódź

Re: Tabaka

Postautor: Sardyna » 11 kwietnia 10, 23:26

Ja mam to szczęście, że mogę wciągać cały dzień i nawet mnie nie ruszy :> Fajkę wodną też zdarza mi się długo palić, ostatnio kopciliśmy ok. 3 godzin, trzeba było przetestować tytoń kokosowy ;)

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Tabaka

Postautor: deXter » 11 kwietnia 10, 23:27

Ja mam tego pecha, że większość nie potrafi rozpalać.
No, a ja kończę powoli ze wszystkim i jak na razie idzie.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Sardyna
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 556
Rejestracja: 13 stycznia 09, 18:47
Lokalizacja: Włocławek/Łódź

Re: Tabaka

Postautor: Sardyna » 11 kwietnia 10, 23:28

deXter pisze:Ja mam tego pecha, że większość nie potrafi rozpalać.
Zapraszam do Łodzi, rozpalanie fajki idzie mi bardzo dobrze, że tak nieskromnie powiem ;)

Nie sądzisz deX, że troszkę od tematu odbiegamy ;p ?

nsp
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 985
Rejestracja: 18 grudnia 09, 17:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Tabaka

Postautor: nsp » 12 kwietnia 10, 00:02

Witam. Tabacze, ponad rok :) Oczywiście z ręki i debilstwem jest "fazerstwo" dzieci z gimnazjów i podstawówek. Hmmm udzielam sie co nie co na tym forum http://forum.tbx.pl

Mój mały zbiór tabak wygląda tak :)

1.Samuel Gawith Strawberry
2.Gawith Apricot
3.WoS White
4.Lowen-Prise
5.Gletscher Prise
6.Alpina(polska)
7.Red Bull
8.Ozona Spearmint F&F
9.Polar Prise
10.Samuel Gawith Gold Mull
11.Medicated No.99 x2
12.Ozona Cherry F&F
13.Konigsprise
14.WoS Cinnamon
15.WoS Vanilla
16.Dholakia Blast Brandy Maple(free)
17.Ozona Orange F&F
18.Ozona President Snuff
19.Magnet Spearmint
20.Packard's Club Snuff
21.Ozona Raspberry F&F
22.Ozona Snuffy Weiss
23.Samuel Gawith SG Menthol
24.Mc Chrystal's Apricot
25.Mc Chrystal's Raspberry
26.Gawith Apricot (kupiony z sentymnetu)
27.Rumneyy's Export Snuff
28.Radford Premium Snuff
29.Andechs Spezial Snuff

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości