CB Radio

poldzakson
Ryba
Ryba
Posty: 264
Rejestracja: 13 września 09, 17:02
Lokalizacja: Lublin / Londyn

CB Radio

Postautor: poldzakson » 8 czerwca 10, 11:02

Witam!
Planuję kupno CB do samochodu. Czy ktoś z Was się na tym zna i mógł by mi coś doradzić? Jak przeglądałem na necie, to są różne rodzaje, kanały , częstotliwości itd. :niewiem:
Kompletnie się na tym nie znam i proszę o rady.

góral
Ryba
Ryba
Posty: 116
Rejestracja: 24 grudnia 09, 16:21
Lokalizacja: Korbielów

Re: CB Radio

Postautor: góral » 8 czerwca 10, 15:14

Kolego jeśli zależy ci na jakości i cenie to polecam UNIDEN. Co prawda nie ma na niego papierów (homologacja) ale cena jest o połowę mniejsza niż President, a jakoś identyczna!!! A jeśli chcesz porządne i kasa to nie problem to President. Antena moze być choćby ML150 - klasyczna i najbardziej popularna. A jeśli masz kase to antenka też president'a.
Góral:D

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: CB Radio

Postautor: Aigel » 8 czerwca 10, 19:35

Ja jeżdżę na Unidenie i jestem zadowolony.

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Plewek01
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1689
Rejestracja: 20 kwietnia 10, 20:01
Lokalizacja: Hajnówka

Re: CB Radio

Postautor: Plewek01 » 8 czerwca 10, 20:53

Midlanda też nie są drogie i całkiem dobrze się sprawdzają. Np. Alana 109.

góral
Ryba
Ryba
Posty: 116
Rejestracja: 24 grudnia 09, 16:21
Lokalizacja: Korbielów

Re: CB Radio

Postautor: góral » 9 czerwca 10, 08:58

Nio midland to bardziej taka średnia klasa. Jednak President i Uniden to czołówka. Kwestia teraz pieniędzy.....Uniden o połowę tańszy, ale nie ma na niego homologacji.....ale żeby trafić na policjanta który się zna na przepisach dot. CB i jeszcze na upierdliwego to trzeba mieć "szczęście". Ja bym uderzał w Unidena...sam mam President'a, ale to tylko dlatego, że kupiłem go w "promocyjnej" cenie od szawgra....ja mu kupiłem Unidena, a on dał mi Pr. bo jemu bardziej przypadł do gustu U. A jak jeszcze trafisz na wersje 7Watt (w PL dozwolone jest 4W) to masz bajer;)
Góral:D

poldzakson
Ryba
Ryba
Posty: 264
Rejestracja: 13 września 09, 17:02
Lokalizacja: Lublin / Londyn

Re: CB Radio

Postautor: poldzakson » 9 czerwca 10, 11:14

góral pisze:ale nie ma na niego homologacji....


Czy to znaczy, że używanie go jest nielegalne?

Czy orientujecie się, czy jak kupię radio w Anglii, to czy będzie odbierać w Polsce i w Niemczech, czy trzeba je będzie jakoś przestrajać?

Na necie znalazłem kilka modeli:


Uniden 200

Uniden 100

President JFK

góral
Ryba
Ryba
Posty: 116
Rejestracja: 24 grudnia 09, 16:21
Lokalizacja: Korbielów

Re: CB Radio

Postautor: góral » 9 czerwca 10, 11:38

Nio nie wiem jakie za granicą mają częstotliwości bo u nas radio musi być ustawione od 0 a oni mają chyba od 5W?? coś takiego. Trzeba przestroić albo kupić przestrojone. Jeśli nie ma homologacji to znaczy że nie jest dopuszczone do użytkowania........ale nikt tego raczej nie sprawdza.....przynajmniej nigdy ja ani znajomi się z tym nie spotkali. Wręcz rozmawiałem kiedyś ze znajomym z drogówki....i z tego co mówił to wynika że większość policjantów nie ma zielonego pojęcia o takich pierdołach....ale zawsze się ktoś może znaleźć:) Polecam UNIDEN PRO520XL. A jeśli zależy ci na papierach i dobrej klasy radiu to President Johnny. W tanie radia nie ma się co bawić......ja tak zaczynałem, z resztą mój szwagier i w sumie kilku kumpli też i każdy kończy na tych dwóch sprzętach...poprostu kasa wyrzucona....chociaż mi sie akurat udawało dobrze to posprzedawać.
Góral:D

poldzakson
Ryba
Ryba
Posty: 264
Rejestracja: 13 września 09, 17:02
Lokalizacja: Lublin / Londyn

Re: CB Radio

Postautor: poldzakson » 17 czerwca 10, 23:34

Poczytałem trochę na necie i rzeczywiście PRESIDENT i UNIDEN to ponoć dobre radyjka, ale jeżeli kupię radio w Anglii , to mogą być później problemy z jego działaniem w Polsce. Dlatego chyba kupię któreś z tych dwóch:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... K:MEWAX:IT

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... K:MEWAX:IT

W tych radiach jest jakiś tam przełącznik, dzięki któremu radio działa w całej EU.

Czy mieliście jakiś kontakt z tymi modelami?

W obu tych zestawach jest antena około 70 cm. Czy to nie będzie zbyt mało?
Mogę też dokupić antenę oddzielnie.

D2shs
Narybek
Narybek
Posty: 89
Rejestracja: 9 czerwca 10, 10:49
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: CB Radio

Postautor: D2shs » 18 czerwca 10, 07:31

Z własnego doświadczenia powiem tak, omijaj TTI szerokim łukiem. Co do tego Midlanda to się nie wypowiadam, bo nie miałem okazji się nim pobawić.

góral
Ryba
Ryba
Posty: 116
Rejestracja: 24 grudnia 09, 16:21
Lokalizacja: Korbielów

Re: CB Radio

Postautor: góral » 18 czerwca 10, 08:25

W antenkę to bym jednak zainwestował osobno. A co do tych radyjek....... w sumie...troszke, naprawdę troszke dołożysz w PL i masz Presidenta. A jakbyś chciał Unidena to jest to kwestia jakichś 250 zł. Ewentualnie jak już się uprzesz na radia z UK to możesz pojeżdzić po serwisach i gdzieś ci go powinni przestroić.
Góral:D

smiechu
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 21 grudnia 09, 19:33
Lokalizacja: Nasza Galaktyka

Re: CB Radio

Postautor: smiechu » 18 czerwca 10, 09:52

W Europie zachodniej wszyscy rozmawiają na modulacji FM, natomiast "u nas" rozmawiamy na modulacji AM. Więc aby rozmawiać w Polsce i Anglii radio musi mieć przełącznika modulacji AM/FM, lepsze modele filtry ANL, NB. Co do mocy większość odbiorników jest do 4W, natomiast aby się rozkręcać do 10W trzeba mieć osobne pozwolenie np: pomoc drogowa.
Jednak ja skupiłbym się na dobrej antenie, ponieważ nawet jak kupisz "wypasione" radio to na kiepskiej antenie nie będzie działało. Natomiast zwykła ONWA przy dobrej antenie działa super. Większość CB ma teraz mnóstwo "fajerwerków" ktrórych nikt nie używa. Najlepsze były starsze egzemplarze na cewkach niż obecne na procesorach.
Podsumowując: Radio modulacja AM/FM, dobra antena.

Temat CB to dość obszerna sprawa. Do tego dochodzą "zera" i "piątki" . W Polsce mamy modulację AM i "zera" a z tego co pamiętam w GB jest również wywoławczy 19 ale modulacja FM i "piątki" .
Zapraszam do lektury na www.cb-radio.pl

Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości