Co jest, gdzie ludzie?

Awatar użytkownika
Linda
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 752
Rejestracja: 19 maja 11, 18:18
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / Hamburg

Co jest, gdzie ludzie?

Postautor: Linda » 29 października 19, 10:18

CO TU TAK PUSTO?!
Siema, dawno nie było mnie na forum. Ostatnio jednak naszły mnie myśli o powrocie do hobby. Także ten teges - klikam, patrzę - nie dowierzam.

Co tu tak pusto? Gdzie tematy? Gdzie fajne baniaki? Masakra. Wygląda to tak jakby forum powoli umierało.

Ciemna strona niby super, ale tu potrzeba JASNOŚCI! Przeca tu jest wiedza, a co kojarzy się z wiedzą? Oświecenie!

Strona na FB też extra pomysł, ale brak SPÓJNOŚCI.


Wiem, że każdy ma swoje życie. Wiem że nie każdy ma czas, ale tworzymy jakąś tam małą społeczność. Co Wy na to by to wszystko jakoś ogarnąć? Dział po dziale, dzień po dniu. Będzie więcej ludzi będzie wiedza się przelewać : )
Trzeba trochę tchnąc życia w te forum, jak może go tu w ogóle brakować kiedy mowa jest właśnie o równowadze jakie zachodzą w życiu organizmów wodnych?
Puśćmy wodze fantazji i zróbmy coś z tą nudą :)

Pozdro - Linda

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Co jest, gdzie ludzie?

Postautor: Hunter » 29 października 19, 12:49

Facebook i jego grupy tematycznie są teraz bardziej popularne. Facebooka ma "każdy", więc nie trzeba się dodatkowo rejestrować czy logować na "jakichś tam forach" :p Natomiast tutaj wiedza i tematy zostały. Statystyki forum mówią, że zagląda tutaj bardzo wiele osób np prosto z google, no ale łatwiej i szybciej zadać pytanie typu czy moja gupiczka jest w ciąży gdzieś na FB niż rejestrując się na forum.

To tak wg mnie dlaczego tu tak pusto :p

Fajnie, że wracasz do hobby ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Co jest, gdzie ludzie?

Postautor: osama » 31 października 19, 08:08

Fora na FB... nawet specjalistyczne/tematyczne, czasami czytając jestem przerażony poziomem "wszechwiedzy" administratorów czy jakich tam zwać.
Sam należę/należałem do kilku takich grup i mam wrażenie, że ludzie na nich zmysły poskradali.
Ktoś ma inne zdanie w temacie, podpiera dobrymi argumentami, ale nie, nie ma racji.
Do takich grup zaglądałem tylko dla zdjęć.
Gorąco nie polecam, tu na AF można podyskutować, wymienić się poglądami, wiedza jest poukładana w działach.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Co jest, gdzie ludzie?

Postautor: Hunter » 31 października 19, 11:32

Wiadomo, że jakość dyskusji na tych grupach leży i kwiczy. Te grupy są często opanowane przez Januszy internetu ;) Wiedzy też tam nie idzie znaleźć, bo w dużej grupie post napisany o 8 rano jest już zakopany gdzieś tam w czeluściach spamu innych wątków dwie godziny później...
Spadek aktywności na forach dyskusyjnych to powszechne zjawisko. Zapytajcie jakiegoś młodego internauty w wieku szkoły podstawowej czy wie co to internetowe forum dyskusyjne. Mój siostrzeniec nie wie, ale doskonale wie co to facebook, instagram i YT. Młodzi teraz tam spędzają czas :roll: Na forum trafiają "przez przypadek" często nawet nie wiedząc, że to forum dyskusyjne
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości