Akcja przeciwko trzymaniu ryb w kulach

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Akcja przeciwko trzymaniu ryb w kulach

Postautor: Dave » 13 września 06, 18:30

Gdzieś na forum był wzmianka o pisaniu przeciwko kulom. Jednak myślę, że trzebabyłoby napisac prosty, ale dosadny artykuł o wadach kul, ich wysokiej cenie, oraz prosty opis potrzeb ryb. Trzebabyło napisać, że w ryby w kulach częściej chorują, gorzej się wybarwiają, częściej zdychają no i, że przy normalnym akwarium jest mniej roboty, a zapomnienie o jednej podmianie nie niesie żadnych konsekwencji.

Trzebabyłoby to rozesłać do wszystkich stron akwarystycznych, myślę, też że odobrym miejscem były by portale dla dzieci (oczywiscie nieco starszych) oraz rodziców (np. w dziale "zwierzątka domowe, labo prezenty dla dzieci, na pewno coś odpwoiedniego się znajdzie". Moim planem jest to, żeby znalazł to przypadkowy człowiek i "nawrócił" się na prawdziwą akwarystykę.

Proszę, niech wpisują się tu osoby, które chciałby ze mną coś takeigo stworzyć. Umówilibyśmy się na czat i po kolei wszystko byśmy uzgodnili i kawałek po kawałku napisali. Mi ten weekend pasuje.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Akcja przeciwko trzymaniu ryb w kulach

Postautor: ciosek » 13 września 06, 21:43

Pomysl dobry dobry, wręcz genialny... ale co z tego, jak nie kazdy ma internet, a wiadomo ze jak ktos chce to i tak kupi Kulę :/, tego sie nie wypleni w 100%, jezeli sprzedawcy przestana leciec na kasę. Ale zawsze mozna sprobowac choć osobiscie wydaje mi sie ze to ma nikłe szanse :(... jest sporo artykułów o kulach a i tak popyt jest dobry... smutne to ale taka jest prawda, niestety, tak to juz jest zapisane w mentalnosci ludzi ze welon=kula :(...

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: Akcja przeciwko trzymaniu ryb w kulach

Postautor: Jakus » 14 września 06, 16:52

ciosek pisze:tego sie nie wypleni w 100%, jezeli sprzedawcy przestana leciec na kasę

Ciosku wybacz ale się nie zgodzę z zacytowanym fragmentem twojej wypowiedzi gdyż sam pracuję w sklepie i mimo że odradzam ludziom kupowanie kul i staram się wymienić wszystkie wady takiego zbiornika jako miejsce dla jakiejkolwiek ryby to i tak to żadko skutkuje ponieważ jak ktoś chce kupić kulę to i tak kupi i nie zmieni tego nawet to że ja mu jej nie sprzedam bo będzie tak długo chodził aż kupi i jeżeli nie w sklepie zoologicznym to w jakimś innym bo przecież kule są ogólnie dostępne. Myslę że to bardzo powolny proces zmiany świadomości ludzi i nieda się tu nic przyśpieszyć.
Pozdrawiam
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Akwarystów BOCJA www.bocja.org

Awatar użytkownika
Dworak
Ryba
Ryba
Posty: 108
Rejestracja: 1 września 06, 14:23
Lokalizacja: Chodzież

Re: Akcja przeciwko trzymaniu ryb w kulach

Postautor: Dworak » 14 września 06, 18:43

Właśnie, moja siostra chce kupić kule i jej marudze już 3 dni i odradzam! Może nareszcie jakieś mocne argumenty trafią jej do mózgownicy
http://patrz.pl?69287 --- moje akwarium pół roku temu

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Akcja przeciwko trzymaniu ryb w kulach

Postautor: Dave » 15 września 06, 20:16

No więc chce się ktoś przyłaczyć?

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Akcja przeciwko trzymaniu ryb w kulach

Postautor: ciosek » 15 września 06, 21:35

Jakus... fakt, zle to napisalem... bo napisalem ogólnie, są sprzedawcy tacy jak Ty, którzy odradzaja, ale jest duzy procent sprzedawców... khem przepraszam "sprzedawców" którzy jeszcze dokladaja do kuli bojownika gratis... :/.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ren-Ai
Ryba
Ryba
Posty: 435
Rejestracja: 28 stycznia 06, 16:28
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Akcja przeciwko trzymaniu ryb w kulach

Postautor: Ren-Ai » 16 września 06, 18:11

Ludzie nie powinni traktować ryb jak przedmioty (ba, żadnych zwierząt!). Niestety ich nie zmienisz, bo są tacy, do których argumenty w ogóle nie docierają lub chcą zrobić komuś na złośc dla własnej przyjemności... Przykre to jest, ale niestety prawda... Sama niejednokrotnie odrawdzałam kupowanie kuli, kiedy byłam w sklepie zoologicznym, jednak... Marne skutki. Powodem tego może być wysoka cena większych akwarii, błędne myślenie, że w większe akwarium trzeba włożyć dużo pracy, brak miejsca na ustawienie zbiornika lub totalna ludzka głupota...
Przłączyć się trzeba, z czystej chęci, chęci pomocy rybom (mimo, że są małe, czują, chciałabym zobaczyć człowieka kupującego kulę w 1m2 mieszkaniu, ciekawe, jakie emocje odczuwałby...). Jeśli ich nie zmienimy, to może chociaż pocieszymy dobrych...
za posty z początku 2006 r. nie biorę odpowiedzialności

Awatar użytkownika
Martina
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 30 września 06, 11:41
Lokalizacja: z Księżyca...

Re: Akcja przeciwko trzymaniu ryb w kulach

Postautor: Martina » 6 października 06, 17:20

Ryby trzymane w kuli pływają w kółko i jest to dla nich stresujące i irytujące, zniekształca się po za tym obraz w akwarium i kula tak w ogóle łatwo się może stłuc, jest okrągła i wszystko, co się o nią otrze może ją uszkodzić. Podobno są też filtry do kul, ale ja se filtra w bańce nie wyobrażam. Produkują nawet okrągłe pokrywy! :P :P
Poszukuję limek czarnobrzuchych i żyrardynek metalicznych. Jeśli ktoś wie, gdzie można je kupić, widział je w jakimś sklepie, niech napisze mi e-maila. Mój e-mail: martina.85@onet.eu

Awatar użytkownika
Ren-Ai
Ryba
Ryba
Posty: 435
Rejestracja: 28 stycznia 06, 16:28
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Akcja przeciwko trzymaniu ryb w kulach

Postautor: Ren-Ai » 6 października 06, 18:27

Ryba w kuli nie mam orientacji. Pływa w kólko i nie wie gdzie się znajduje... Niektórzy tego nie rozumieją...
Dave, więc mamy to zacząć?
za posty z początku 2006 r. nie biorę odpowiedzialności

Awatar użytkownika
Martina
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 30 września 06, 11:41
Lokalizacja: z Księżyca...

Re: Akcja przeciwko trzymaniu ryb w kulach

Postautor: Martina » 10 listopada 06, 20:06

Moja koleżanka trzyma mieczyka w ośmiolitrowym słoju od buraków :lol: :lol: i jeszcze chce kupić gupika! To męczarnia! I pyta się mnie: "czy są jakieś ryby jeszcze, oprócz mieczyków, które mogą żyć bez tlenu?" BEZ TLENU?? chodziło jej, że bez filtra, ale nawet jak filtra nie ma, to i tak mają tlen, ale mało i w dodatku brudną wodę i wogule to akwa źle funkcjonuje! Mówiła mi, że ma takie akwa jakieś 20 litrowe, to zaczęłam ją namawiać, żeby urządziła ten zbiornik, kupiła filtr, podłoże, zdrowe rośliny, ale ona mówi, że nie ma miejsca na to akwa. To lepiej, żeby tego miecza oddała, niż żeby trzymać zwierzę w takim więzieniu... :| :| :| :|
Poszukuję limek czarnobrzuchych i żyrardynek metalicznych. Jeśli ktoś wie, gdzie można je kupić, widział je w jakimś sklepie, niech napisze mi e-maila. Mój e-mail: martina.85@onet.eu

Awatar użytkownika
Ren-Ai
Ryba
Ryba
Posty: 435
Rejestracja: 28 stycznia 06, 16:28
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Akcja przeciwko trzymaniu ryb w kulach

Postautor: Ren-Ai » 10 listopada 06, 23:38

Oj tak! Koniecznie namów ją na sprzedanie albo kupno większego baniaka!
za posty z początku 2006 r. nie biorę odpowiedzialności

Awatar użytkownika
Martina
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 30 września 06, 11:41
Lokalizacja: z Księżyca...

Re: Akcja przeciwko trzymaniu ryb w kulach

Postautor: Martina » 14 listopada 06, 14:43

no właśnie ma jakieś wieksze akwa, tylko ma problem ze znalezieniem miejsca dla tego baniaka. Namawiam ją też na filtr, ale ona mówi, że to wszystko drogo kosztuje! To niech odda wszystko, jak nie ma bladego pojęcia o akwarystyce i nie chce wydać nawet kilkudziesięciu złotych, aby rybki dobrze sie czuły!!! Jestem na nią wściekła. :zly:

[ Dodano: 2006-11-14, 14:47 ]
PS. Wyobrażałam sobie wiele razy, że jestem rybą w ciasnym akwa. Zdechłabym po GODZINIE!! :wink: Niech ona też się troszkę nad tym zastanowi. Nie przesiaduje przecież całego swojego życia w domu. Wychodzi na dwór. Tak samo zwierzę powinno mieć dużo przestrzeni.
Poszukuję limek czarnobrzuchych i żyrardynek metalicznych. Jeśli ktoś wie, gdzie można je kupić, widział je w jakimś sklepie, niech napisze mi e-maila. Mój e-mail: martina.85@onet.eu

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Akcja przeciwko trzymaniu ryb w kulach

Postautor: Dave » 17 listopada 06, 21:39

Szukamy ludzi do pomocy. Poszukujemy:
-grafika, do zrobienia loga "Złota rybka mówi NIE kulom"
-kogoś, kto zna niemiecki i przetłumaczyłby arta na niemiecki
-każdego kto bedzie zamieszczał tego arta na róznych forach akwarystycznych. Najlepiej byłoby, gdyby wszyscy zrobili to jednego dnia. Ustalimy to później.

Awatar użytkownika
headphones
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 30 lipca 06, 20:08
Lokalizacja: Brzeg

Re: Akcja przeciwko trzymaniu ryb w kulach

Postautor: headphones » 17 listopada 06, 21:53

Dave, jakiej wielkości ma być to logo?Mam kilka pomysłów ;)
Para-moje, para-Twoje, onomatopeiczne, paranormalne, paranoje we dwoje.
Moje 60L i maleństwo.

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Akcja przeciwko trzymaniu ryb w kulach

Postautor: Dave » 18 listopada 06, 18:09

Może być duże, przecież w formie cyfrowej można je zmniejszać i powiększać. Myślę, że 250x250 wystarczy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości