Zażalenia na pracę Moderatorów

Brzanecznik
Ryba
Ryba
Posty: 156
Rejestracja: 11 kwietnia 10, 20:16
Lokalizacja: Katowice

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: Brzanecznik » 4 maja 10, 21:30

To ja jestem żartem a ty poważną osobą, kłócisz się oto że Aigel przyznał się do czegoś co lubi... a i on niema baneru tylko małą literkę która może znaczyć nie wiem klub polski latawców... gdybym miał patrzeć na jego klub już byśmy się wyzywali... ale nie oto chodzi, te forum jest do dyskusji i co najważniejsze porozumiewania się...
126L Proste - Neony
20L Kostka - Raki marmurkowe

chrisparypa
Narybek
Narybek
Posty: 80
Rejestracja: 12 lutego 10, 19:09
Lokalizacja: 7k km po za PL

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: chrisparypa » 5 maja 10, 04:46

brzanecznik i tu wlasnie odzielamy chlopcow od mezczyz ze tak to nazwe :) Ani ja Ani Aigel sobie nie wrzucamy z tego powodu i sie nie klucimy ba, Aigel jak przystalo na Admina na razie milczy z nadzieja na to ze sprawa albo zobojetnieje, albo umrze smiercia naturalna i jak widzisz zaczepki nie szuka, podobnie jest ze mna :) jako uzytkownik forum wyrazilem swoja opinie, bo chyba zgodzisz sie ze mna ze jest to forum akwarystyczne tak ?? Pozdrawiam i niech ci narybek szybko rosnie !
Ostatnio zmieniony 5 maja 10, 15:26 przez chrisparypa, łącznie zmieniany 2 razy.
Why Bird Can Fly But Fly Can't Bird ??
My Aviation World...

Brzanecznik
Ryba
Ryba
Posty: 156
Rejestracja: 11 kwietnia 10, 20:16
Lokalizacja: Katowice

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: Brzanecznik » 5 maja 10, 07:28

No oczywiście że się zgodzę... nie dokońca się zrozumieliśmy... niech Aigel zdecyduje co i jak, jeżeli chodzi o mnie sprawy nie ma...
Pozdrawiam
126L Proste - Neony
20L Kostka - Raki marmurkowe

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: artur_89 » 5 maja 10, 10:02

chrisparypa, na mózg Ci poszło :?: :czacha:

Na forum zawsze było mówione o piłce nożnej, nawet jest gdzieś temat, kto komu kibicuje, zawsze na SB omawialiśmy mecze itd. Sam miałem avatary klubowe, części tekstu piosenek w podpisie, jakoś nikt się do mnie nie plumkał, jestem ze śląska, (L) za bardzo nie lubię, ale jakoś do Michała nic nie mam, bo jest za Legią, do odróżnia dziecko od mężczyzny, że potrafi odróżnić fanatyzm od kibicowania.

Dla mnie to możesz nawet kibicować FC Kobylance i będzie mi to latać.

PS. Powiedz tylko, który MOD Ci kazał to usunąć :?:

Ruki
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 674
Rejestracja: 4 sierpnia 09, 10:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: Ruki » 5 maja 10, 10:12

Dobra Panowie, koniec :offtopic:

To nie temat na dyskusje- temat, jak chcecie, to pociągnijcie na SB. ;-)
pozdrawiam, Łukasz
Obrazek

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: Aigel » 5 maja 10, 16:31

chrisparypa pisze:W innym wypadku wstawie sobie baner oddajacy hold mojej druzynie.

Kiedys wstawilem sobie w podpis link do mojego portfolio - zajmuje sie fotografia lotnicza, nie reklamowalem, nie namawialem do niczego, chcialem podzielic sie tylko zdjeciami i co ?? jakis mod mi zaczal plakac ze to nie forum lotnicze tylko akwarystyczne... Jeszcze raz prosze o usuniecie tego elementu, bo mija sie to z pelniona funkcja.


Po pierwsze prosił bym o używanie polskich znaków.
Po drugie nie wiem w czym przeszkadza Ci moje (L).
Po trzecie kilku użytkowników ma w avatarze grafiki klubowe, zresztą ja również miałem.
Co do twojego bannera to jak nie będzie on obraźliwy to w czym problem?

Pozdrawiam
Obrazek

chrisparypa
Narybek
Narybek
Posty: 80
Rejestracja: 12 lutego 10, 19:09
Lokalizacja: 7k km po za PL

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: chrisparypa » 5 maja 10, 19:17

apropos numer jeden: Niestety nie mam polskich znakow.... a nawet jak je bede mial to nie umiem ich uzywac :)

reste pozostawie bez komentarza :)
Why Bird Can Fly But Fly Can't Bird ??
My Aviation World...

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: Aigel » 5 maja 10, 19:36

Jak nie masz polskich znaków to ok, jednak pisz bez polskich literek poprawnie.
Temat uważam za zakończony z mojej strony.

Pozdrawiam
Obrazek

chrisparypa
Narybek
Narybek
Posty: 80
Rejestracja: 12 lutego 10, 19:09
Lokalizacja: 7k km po za PL

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: chrisparypa » 5 maja 10, 20:21

Na pewno postaram sie pisac poprawnie, dziekuje za zrozumienie.
Ostatnio zmieniony 5 maja 10, 20:54 przez chrisparypa, łącznie zmieniany 1 raz.
Why Bird Can Fly But Fly Can't Bird ??
My Aviation World...

Awatar użytkownika
Fedra
Narybek
Narybek
Posty: 90
Rejestracja: 6 września 10, 10:51

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: Fedra » 13 września 10, 15:48

Witam
Jestem nowa na forum i na razie udało mi się uniknąć ostrzeżeń. Zaznaczam iż moim celem nie jest krytykowanie pracy moderatorów, ani podnoszenie ciśnienia. Chciałabym jedynie zwrócić uwagę na moim zdaniem nieco nietaktowne zachowanie z Państwa strony. Żeby nie rozpisywać się za bardzo i nie przynudzać dojdę do sedna. Sprawa dotyczy ortografii. Moim zdaniem zwracanie uczestnikom forum uwagi na ich błędy w pisowni jest niegrzeczne i niczemu nie służy. Bo tak naprawdę zastanówcie się troszkę czy to jest forum poświęcone nauce ortografii czy akwarystyce. Osobiście wydaje mi się, że o wiele ważniejsze jest to co ktoś ma do powiedzenia, niż jak to napisze (zwłaszcza jeśli ma szeroką wiedzę z zakresu akwarystyki). Weźcie proszę również pod uwagę,że jest masa ludzi mających problemy z ortografią nie dla tego, że są niedouczeni, ale np. są dyslektykami. Czasem mam wrażenie, iż takie czepianie się sprawia Wam przyjemność. Zupełnie jakbyście czuli się ważniejsi i mądrzejsi krytykując innych. Wolę jednak wierzyć w Wasze dobre intencje. Nie wiem, może nie zdajecie sobie sprawy, że czasem "gnoicie" ludzi. Zakładając konto na forum, liczyłam na fachową poradę ze strony innych akwarystów. Myślałam, że celem tego forum jest wymienianie się wiedzą i wzajemna tolerancja. Jedne wypowiedzi forumowiczów czytało się lepiej inne gorzej, ale jakoś nie miało dla mnie większego znaczenia czy jest napisane"na razie" czy "narazie" itp. Myślę, że większości ludzi na forum nie przeszkadzają, aż tak bardzo błędy ortograficzne innych. O wiele większą wartość ma dla nas przekazywana treść. Pozwolę sobie w imieniu wszystkich tych, którym zdarzają się błędy ortograficzne prosić Was: odpuście sobie troszkę i pomyślcie czasem : "jak ja bym się poczuł/a na jego miejscu, gdyby to mi ktoś publicznie wytykał pisownię" Weźcie pod uwagę, że to nie tylko dzięki wam, ale dzięki wszystkim członkom to forum żyje.

sekibun
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 879
Rejestracja: 25 stycznia 09, 12:54

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: sekibun » 13 września 10, 16:22

Fedra pisze:Moim zdaniem zwracanie uczestnikom forum uwagi na ich błędy w pisowni jest niegrzeczne i niczemu nie służy.

Jesteśmy w Polsce, posługujemy się językiem polskim, więc powinniśmy pisać poprawnie po polsku.
Fedra pisze:jest masa ludzi mających problemy z ortografią nie dla tego, że są niedouczeni, ale np. są dyslektykami.

Jest masa wtyczek do przeglądarek, które umożliwiają sprawdzanie pisowni podczas pisania. Niektóre przeglądarki mają tę opcję wbudowaną (sama takiej używasz)
Obrazek

nsp
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 985
Rejestracja: 18 grudnia 09, 17:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: nsp » 13 września 10, 16:56

Fedra pisze:Witam
Jestem nowa na forum i na razie udało mi się uniknąć ostrzeżeń. Zaznaczam iż moim celem nie jest krytykowanie pracy moderatorów, ani podnoszenie ciśnienia. Chciałabym jedynie zwrócić uwagę na moim zdaniem nieco nietaktowne zachowanie z Państwa strony. Żeby nie rozpisywać się za bardzo i nie przynudzać dojdę do sedna. Sprawa dotyczy ortografii. Moim zdaniem zwracanie uczestnikom forum uwagi na ich błędy w pisowni jest niegrzeczne i niczemu nie służy. Bo tak naprawdę zastanówcie się troszkę czy to jest forum poświęcone nauce ortografii czy akwarystyce. Osobiście wydaje mi się, że o wiele ważniejsze jest to co ktoś ma do powiedzenia, niż jak to napisze (zwłaszcza jeśli ma szeroką wiedzę z zakresu akwarystyki). Weźcie proszę również pod uwagę,że jest masa ludzi mających problemy z ortografią nie dla tego, że są niedouczeni, ale np. są dyslektykami. Czasem mam wrażenie, iż takie czepianie się sprawia Wam przyjemność. Zupełnie jakbyście czuli się ważniejsi i mądrzejsi krytykując innych. Wolę jednak wierzyć w Wasze dobre intencje. Nie wiem, może nie zdajecie sobie sprawy, że czasem "gnoicie" ludzi. Zakładając konto na forum, liczyłam na fachową poradę ze strony innych akwarystów. Myślałam, że celem tego forum jest wymienianie się wiedzą i wzajemna tolerancja. Jedne wypowiedzi forumowiczów czytało się lepiej inne gorzej, ale jakoś nie miało dla mnie większego znaczenia czy jest napisane"na razie" czy "narazie" itp. Myślę, że większości ludzi na forum nie przeszkadzają, aż tak bardzo błędy ortograficzne innych. O wiele większą wartość ma dla nas przekazywana treść. Pozwolę sobie w imieniu wszystkich tych, którym zdarzają się błędy ortograficzne prosić Was: odpuście sobie troszkę i pomyślcie czasem : "jak ja bym się poczuł/a na jego miejscu, gdyby to mi ktoś publicznie wytykał pisownię" Weźcie pod uwagę, że to nie tylko dzięki wam, ale dzięki wszystkim członkom to forum żyje.


Tia :) Rejestrując się na forum, akceptujesz jego regulamin. To raz.
A dwa. Jak już kolega wyżej wspomniał, jest wiele przeglądarek, wtyczek, słowników internetowych, że taka choroba nie powinna istnieć w internecie...

Co do poprawiania kogoś i upominania. Ja nawet swoją dziewczynę poprawiam jeśli zrobi błąd pisząc do mnie. To czemu nie miałbym poprawić obcej osoby? Pozdrawiam.

sekibun
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 879
Rejestracja: 25 stycznia 09, 12:54

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: sekibun » 13 września 10, 17:00

Fedra, nie rozumiem dlaczego uważasz, że poprawianie kogoś jest nietaktowne. Człowiek powinien dążyć do samodoskonalenia się, dlatego ja jestem wdzięczny gdy ktoś zwróci mi uwagę (pod warunkiem, że jest to uzasadnione). Dzięki temu może w przyszłości nie popełnię tego samego błędu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fedra
Narybek
Narybek
Posty: 90
Rejestracja: 6 września 10, 10:51

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: Fedra » 13 września 10, 17:18

Hmm. Wiesz Sekibun nie wszyscy jesteśmy w Polsce, sporo osób korzysta z Internetu poza granicami państwa. Może Cię zdziwi, ale nie każdy ma na klawiaturze polskie znaki. Zakładam również, że nie każdy ma wtyczki, czy przeglądarkę o której piszesz. Tak czy inaczej uważasz, że wypada piętnować ludzi ze względu na ich ortografię? Chciałbyś, żeby np. pani w urzędzie wyśmiała Cię publicznie bo zrobiłeś błąd ortograficzny? Bo przecież jesteś w Polsce więc jakim prawem popełniłeś błąd. Czy według Ciebie niepoprawna ortografia jest wystarczającym powodem do dawania ostrzeżeń, a w rezultacie wykluczenia kogoś z forum? Uważasz, że jesteś tak świetny w ortografii, że gdyby powyłączać Ci te wszystkie wtyczki, zabrać słownik pisałbyś perfekcyjnie po Polsku, bo przecież mieszkasz w Polsce więc idąc Twoim tokiem myślenia nie możesz popełnić błędu. Bardziej liczy się dla ciebie treść wypowiedzi, czy błędy ortograficzne jakie popełniła osoba pomagająca Ci.
Nie obrażaj się na mnie, moim zamiarem nie jest krytykowanie Ciebie i nie chciałam Cię urazić. Ja po prostu jestem przeciwna piętnowaniu piszących z błędami, czy też nie używających polskich znaków. Myślę, że gdzieś w głębi serca zgodzisz się ze mną, ale nigdy się do tego nie przyznasz, bo nie wypada ;)
Pozdrawiam Cię mocno.

[ Dodano: 13 Wrzesień 10, 18:31 ]
Drogi tabaczniku, jest spora różnica między poprawianiem błędów dziewczyny, a osoby obcej. Przykładowo Kiedy zwrócisz uwagę dziewczynie na błąd poczuje się dotknięta, ale nic Ci nie powie, może nawet podziękuje bo przecież Cię kocha, chociaż wiesz mi pewnie wcale nie lubi gdy ja poprawiasz. Kiedy zwrócisz uwagę obcemu dresiarzowi potraktuję to jako atak na jego osobę dostaniesz po głowie ;) Zgadzam się, że człowiek powinien się samodoskonalić, ale doprawdy nie czujecie, że to jest niesmaczne? Pomyśl, jakby poczuła się twoja dziewczyna gdybyś publicznie zaczął ja krytykować i poprawiać? Nie wiem czujesz tą różnicę?

sekibun
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 879
Rejestracja: 25 stycznia 09, 12:54

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: sekibun » 13 września 10, 17:31

Fedra pisze:Może Cię zdziwi, ale nie każdy ma na klawiaturze polskie znaki.

Wiem, że jest dużo takich osób, jednakże zaakceptowały one regulamin, więc powinny dołożyć wszelkich starań by go przestrzegać.
Fedra pisze:Zakładam również, że nie każdy ma wtyczki, czy przeglądarkę o której piszesz.

To nie jest żaden argument, gdyż każdy może bezpłatnie korzystać z tych narzędzi.
Fedra pisze:Tak czy inaczej uważasz, że wypada piętnować ludzi ze względu na ich ortografię? Chciałbyś, żeby np. pani w urzędzie wyśmiała Cię publicznie bo zrobiłeś błąd ortograficzny? Bo przecież jesteś w Polsce więc jakim prawem popełniłeś błąd.

Nic nie mówiłem o piętnowaniu, a o zwracaniu uwagi. Nie mówiłem także nic o wyśmiewaniu. Weź także pod uwagę, że pisząc pismo do jakiegokolwiek urzędu, masz dostęp do narzędzi sprawdzających (powtórzę: za darmo), dlatego nie wiem dlaczego pani w urzędzie miałaby mnie wyśmiewać jeśli mam możliwość napisania czegoś bezbłędnie.
Fedra pisze:Czy według Ciebie niepoprawna ortografia jest wystarczającym powodem do dawania ostrzeżeń, a w rezultacie wykluczenia kogoś z forum?

Tak, jeśli ta osoba zaakceptowała regulamin obowiązujący na forum.
Fedra pisze:Uważasz, że jesteś tak świetny w ortografii, że gdyby powyłączać Ci te wszystkie wtyczki, zabrać słownik pisałbyś perfekcyjnie po Polsku, bo przecież mieszkasz w Polsce więc idąc Twoim tokiem myślenia nie możesz popełnić błędu. Bardziej liczy się dla ciebie treść wypowiedzi, czy błędy ortograficzne jakie popełniła osoba pomagająca Ci.

Sam jestem dyslektykiem, ale po to korzystam z dostępnych (za darmo i powszechnie) narzędzi, słowników itd. po to aby korygować swoje błędy. Niejednokrotnie używam klawisza BACKSPACE lub DELETE.
Fedra pisze:Nie obrażaj się na mnie, moim zamiarem nie jest krytykowanie Ciebie i nie chciałam Cię urazić. Ja po prostu jestem przeciwna piętnowaniu piszących z błędami, czy też nie używających polskich znaków.

Nie obrażam się bo nie mam o co. ;) Również jestem przeciwny piętnowaniu osób piszących z błędami, ale nie mam nic przeciwko zwracania im uwagi. Niestety dysleksja stała się łatwym usprawiedliwianiem lenistwa, a to powinno być piętnowane, zwłaszcza, że niektóre błędy są popełniane nagminnie. Jakiś czas temu zauważyłem w swoim poście czerwony kolor. Wydawało mi się, że napisałem poprawnie, ale po konsultacji z moderatorem, oraz po przeglądnięciu słowników stwierdziłem, że wina leży po mojej stronie.
Fedra pisze:Myślę, że gdzieś w głębi serca zgodzisz się ze mną, ale nigdy się do tego nie przyznasz, bo nie wypada ;)

A tam od razu nie wypada. Po prostu mamy zwykłą, delikatną rozbieżność w zdaniach.

[ Dodano: 13 Wrzesień 10, 18:37 ]
Fedra pisze:Kiedy zwrócisz uwagę obcemu dresiarzowi potraktuję to jako atak na jego osobę dostaniesz po głowie ;)

(Absolutnie nie jest to atak na Twoją osobę). Dużo ludzi pisząc nie zwraca uwagi na końcówki wyrazów, które mogą zmienić sens zdania. Na przykładzie powyższego cytatu można odczytać, że to Ty potraktujesz to (zwrócenie uwagi) jako atak na jego osobę, gdy w rzeczywistości chciałaś napisać (chyba, że się mylę ;) ), że to on agresywnie odbierze Twoją uwagę. Czyli w brew pozorom dbałość o ortografię (o ile się nie mylę to powyższa myśl też jej dotyczy) ma znaczenie.

[ Dodano: 13 Wrzesień 10, 18:38 ]
Dodam jeszcze tylko, że nie jestem żadnym polonistą, tylko studentem informatyki, dlatego również robię błędy. ;)
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości