temat z mini recenzjami filtrów

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

temat z mini recenzjami filtrów

Postautor: wespazjan » 27 stycznia 17, 18:10

Jak szukałam sobie filtra do akwarium to na jakimś forum natknęłam się na temat-mini recenzje. Polegało to na tym, że użytkownicy pisali, jaki mają filtr i jak on się sprawuje. Każda wiadomość była w krótkiej, ankietowej formie:

Litraż akwarium:
Nazwa filtra i l/h
Wkłady:
Podłoże w akwa:
Obsada:
Częstotość podmian wody:
Głośność:
Ogólne wrażenia:


Tak sobie myślę, czy nie byłoby ciekawie i przydatnie założyć coś takiego w naszym dziale "sprzęt". Każdy mógłby napisać kilka słów o swoim. Jeśli to nie byłoby przesadnym problemem to raz na jakiś moderatorzy mogliby to tak jakby zsumowywać, np w jednym poście umieścić recenzje tego samego filtra pisane przez różnych ludzi albo łączyć wg litraży akwarium. Albo zostawić jak jest, niech każdy sobie sam znajdzie co go interesuje. Przy głośności nie chodzi o decybele, tylko krótki opis. Np "buczy jak odkurzacz", albo "śpię pół metra od niego i nie słyszę", przy czym warto dodać czy jest w szafce czy na zewnątrz.

Tematu nie zakładam, bo jako kompletny nowicjusz w akwarystyce nie mam pojęcia, czy takie coś faktycznie byłoby przydatne, czy tylko mi się tak wydaje. Taka luźna propozycja :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: temat z mini recenzjami filtrów

Postautor: Aigel » 27 stycznia 17, 20:05

Temat ciekawy, ale wiąże się z nim jeden problem. Te recenzje będą bardzo subiektywne,najczęściej każdy będzie chwalił swój bo działa :) By miało to sens jeden użytkownik powinien w jednakowych warunkach przetestować kilka filtrów o podobnym przeznaczeniu. Tak jak zrobił to kolega z forum
http://www.aquawiadomosci.pl/index.php? ... iew&id=491 (pierwotnie tekst pojawił się na forum i za zgodą autora znalazł się na AW)
A to już nie takie proste do wykonania ;D
Obrazek

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: temat z mini recenzjami filtrów

Postautor: abiba » 27 stycznia 17, 22:14

Też kiedyś proponowałem szablon do takiego testu ale jakoś umarło . Zgadzam sie z kolegą - aby miało to sens trzeba stworzyć odpowiednie (identyczne) warunki dla tesu łacznei ze wspólnymi kryteriami oceny .
Z perspektywy nie wydaje mi sie to realne

Wróć do „O forum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości