Czy taka filtracja wystarczy?

Awatar użytkownika
Doody
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1673
Rejestracja: 3 marca 09, 12:45
Lokalizacja: Kępno

Re: Czy taka filtracja wystarczy?

Postautor: Doody » 18 lutego 17, 23:10

jurkin pisze:Otocinclus vittatus 20 - 22 st.C
Otocinclus affinis 21 - 27 st.C


Jurkin - dokładnie tak :wink:
440l - Roślinne

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Czy taka filtracja wystarczy?

Postautor: Dhuz » 19 lutego 17, 05:59

@Doody - gdzieżeś dostał prawdziwe affinisy? Serio pytam, bo poszukuję.

Awatar użytkownika
Doody
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1673
Rejestracja: 3 marca 09, 12:45
Lokalizacja: Kępno

Re: Czy taka filtracja wystarczy?

Postautor: Doody » 19 lutego 17, 12:16

Cześ Dhuz,
Zamówiłem je z Kępnie w zoologicznym jakieś 6 lat temu wraz krewetkami amano . Właściciel (jak uzbiera się ilość) co jakiś czas jedzie na giełdę (nie do końca wiem gdzie) i przywozi ryby pod zamówienia klientów. Mówił że to affinisy i nie miałem powodu aby mu nie wierzyć. Sam fakt, że żyją już te 6 lat (może nie wszystkie z 20 sztuk, ciężko je policzyć :wink:) w temperaturze 25-26 stopni świadczy chyba o tym, ze to właściwa odmiana. Latem zdarzy się i 28.
440l - Roślinne

sic
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 18 lutego 17, 13:49

Re: Czy taka filtracja wystarczy?

Postautor: sic » 19 lutego 17, 13:55

Dobra dobra panowie, bo widzę że tu się zrobił temat o otoskach a nie o filtracji :) prawdę mówiąc nawet nie wiedziałem, że są dwie odmiany otosków, u mnie w lecie bywało że temp w akwa skakała do 29C i nie wiedziałem co robić a otoski i tak przeżyły więc może też mam tą odmianę ciepłolubną. Tak czy siak, dzięki za info jak będę kupował otoski do nowego akwarium za jakiś czas to postaram sie kupić affinisy.

A wracając do tematu filtracji, "przespałem" się z tematem i stwierdziłem że jak już wkładam w to akwa tyle kasy na nowy start to kupie i nowy filtr. FZN-2 mi się raczej nie opłaca - po poszukiwaniach znalazłem coś w miare taniego i chyba lepszego?, AQUAEL MULTIKANI, jak na kubełek jest dosyć tani, i teraz pytanie czy MULTIKANI z dwoma kubłami wystarczy do 54L akwa? w konfiguracji, jeden z ceramiką, drugi z 2 gąbkami i chyba zamiast zeolitu wrzucę do niego lawe.
+ ten ASAP 300 do środka akwarium.

Zakładam typowego low-techa, niechce pędzić Bóg wie jak roślin czy trzymać miliona ryb, mała obsada i bardzo duzo roślin.

Awatar użytkownika
Mattija2
Ryba
Ryba
Posty: 359
Rejestracja: 17 września 15, 16:05

Re: Czy taka filtracja wystarczy?

Postautor: Mattija2 » 19 lutego 17, 14:41

Jeśli już chcesz kupić coś w przedziale ~120zl to dołóż 2 dyszki kup sobie HW302 :)

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: Czy taka filtracja wystarczy?

Postautor: Peter007 » 19 lutego 17, 14:54

Do 54l to chyba za duży kaliber :wink:
W drodze ku Tanganice

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Czy taka filtracja wystarczy?

Postautor: barttsw » 19 lutego 17, 14:56

Peter007 pisze:Do 54l to chyba za duży kaliber :wink:

niby dlaczego?
filtracji nigdy nie zawiele

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: Czy taka filtracja wystarczy?

Postautor: Peter007 » 19 lutego 17, 15:02

To wiem ale moim zdaniem to już jest przerost formy nad treścią. I nawet przy minimalnym przepływie może zrobić pralkę. Poza tym przy większym akwarium taki pobór prądu łatwiej przełknąć :wink:
W drodze ku Tanganice

sic
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 18 lutego 17, 13:49

Re: Czy taka filtracja wystarczy?

Postautor: sic » 19 lutego 17, 15:23

Czytałem nawet o tym filtrze ale też znalazłem wypowiedzi że jest dość głośny. Poza tym jak kolega wyżej napisał - pobór prądu. Dlatego po poszukiwaniach padło na MULTIKANI ale dalej sie wacham czy to dobry wybór - i jeszcze jedna sprawa, dość prozaiczna ale lubie wspierać polskie firmy dlatego głównie patrze na AQUAELa :)

to jak sądzicie z tym multikani z dodatkowym baniakiem z ceramiką? + ten mały co był w zestawie z akwa.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Czy taka filtracja wystarczy?

Postautor: barttsw » 19 lutego 17, 16:47

Peter007 pisze:To wiem ale moim zdaniem to już jest przerost formy nad treścią. I nawet przy minimalnym przepływie może zrobić pralkę. Poza tym przy większym akwarium taki pobór prądu łatwiej przełknąć :wink:

HW naprawde bierze 10w i tak naprawde czym wiecej biologi tym lepiej
sic pisze:Czytałem nawet o tym filtrze ale też znalazłem wypowiedzi że jest dość głośny. Poza tym jak kolega wyżej napisał - pobór prądu.
mity mam go u siebie pobor jak napisalem wyzej a mam go kolo lozka i wcale go nie slysze
sic pisze: Dlatego po poszukiwaniach padło na MULTIKANI
szkoda kasy jak chcesz Aquaela to tylko Unimax

sic
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 18 lutego 17, 13:49

Re: Czy taka filtracja wystarczy?

Postautor: sic » 19 lutego 17, 17:07

barttsw pisze:szkoda kasy jak chcesz Aquaela to tylko Unimax


nie idźmy w absurdy :) wcześniej doradzałeś FZN-2, mam rozumieć ze ta kaskada jest lepsza od multikami? bo cena rozni sie o raptem 20-30zł, z dodatkowym kubłem multi mozna kupic za 160zł.

mi nie chodzi o najlepsze i najdroższe rozwiązanie ( bo równie dobrze mogę sobie kupić filt kubełkowy z najwyższej półki za pare stów tylo po co do tak małego akwa? ) chodzi mi o takie rozwiązanie co będzie działać możliwie jak najmniejszym nakładem finansowym. Wcześniej polecałeś FZN-2, jak mam kupować nowy filtr to już lepiej kubełek a nie kolejną kaskade bo FZN-1 posiadam - wez pod uwagę ze to jest 54L akwa.

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: Czy taka filtracja wystarczy?

Postautor: Peter007 » 19 lutego 17, 17:11

barttsw pisze:szkoda kasy jak chcesz Aquaela to tylko Unimax

A dlaczego z aquaela odrzucasz mini, midi i multikani?
W drodze ku Tanganice

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Czy taka filtracja wystarczy?

Postautor: barttsw » 19 lutego 17, 17:13

umiesz czytac mowie ze multikani to g,,,,,,
tobie wystarczy FZN-2
a o kublach odnioslem sie co koledzy pisali
Peter007 pisze:A dlaczego z aquaela odrzucasz mini, midi i multikani?
bo sa nie dopracowane ciekna wyja zapowietrzaja sie

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: Czy taka filtracja wystarczy?

Postautor: Peter007 » 19 lutego 17, 17:18

Posiadam minikani i ani nie cieknie ani nie wyje i nie wiem co tam jest niedopracowane. Z całym szacunkiem ale o wyciu i przeciekaniu to wszędzie można się natknąć na opinie na temat hw 302.
W drodze ku Tanganice

sic
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 18 lutego 17, 13:49

Re: Czy taka filtracja wystarczy?

Postautor: sic » 19 lutego 17, 17:28

dobra, chyba po prostu zrobie po swojemu, chciałem zasięgnąć opini i chyba w całym tym wątku najbardziej rzeczowo wypowiedział się Hunter :)

co do multikami to naczytałem i naoglądałem się też całkiem pozytywnych opinii więc albo padnie na ten kubełek albo na kolejną tylko troche większą kaskade. Aaaaaaa że wsumie nie uśmiecha mi się ciąć nowej obudowy to raczej pojde w kierunku budżetowego kubełka + mały filtr wewnętrzny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości