Statecznik elektroniczny T8 3x15W - gdzie kupić ?

lisekx
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 26 sierpnia 07, 20:04
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Statecznik elektroniczny T8 3x15W - gdzie kupić ?

Postautor: lisekx » 13 stycznia 08, 18:50

Witam.
Gdzie można kupić taki statecznik elektroniczny PHILIPS HFP 3/4 15 sprzedawany na tej stronie jako zestaw dla trzech świetlówek T8 3x15W http://www.zoolight.pl/sklep/product_in ... cts_id/181
oraz czy ten
http://allegro.pl/item295464827_statecz ... ilips.html byłby dobry dla świetlówek 3x15W ?

P.S. Tylko nie pytajcie czemu akurat takiego poszukuje, a nie zmienię na T5, po prostu już mam skompletowany zestaw, tylko teraz poszukuję odpowiedniego statecznika, bo teraz korzystam z elektroniki z kompaktu, ale to nie daje takiego rezultatu świetlnego.

Awatar użytkownika
Seraphim
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1745
Rejestracja: 26 listopada 07, 15:45
Lokalizacja: W-wa Wesoła

Re: Statecznik elektroniczny T8 3x15W - gdzie kupić ?

Postautor: Seraphim » 13 stycznia 08, 19:34

Najczęściej dany statecznik jest przeznaczony do różnych mocy tzn różnica może być w poszczególnych parę wattów. Statecznik jak statecznik, aby jak najmniejszy. Ja bym sie posunął do tego, by nawet wyciągnąc z energooszczędnej statecznik i hej! a od zoo_light kupiłem kiedyś właśnie statecznik phillipsa. Tak go zachwalają, a jak porównałem z moim starym polskim to polski sprzęt wymiata! Phillips trochę migotał, Polak nie, więc gadanie takie...
Nothing runs like a Deere.

lisekx
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 26 sierpnia 07, 20:04
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Statecznik elektroniczny T8 3x15W - gdzie kupić ?

Postautor: lisekx » 16 stycznia 08, 23:13

Więc czy stateczniki 3/4x18W mogą być używane do świetlówek 15W ? Nie skróci to ich żywotności ?

Awatar użytkownika
Seraphim
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1745
Rejestracja: 26 listopada 07, 15:45
Lokalizacja: W-wa Wesoła

Re: Statecznik elektroniczny T8 3x15W - gdzie kupić ?

Postautor: Seraphim » 17 stycznia 08, 00:16

Z tego co na allegro czytam o statecznikach to są wspólne dla 2x15W i 2x18W, Myślę że świetlówki mają tolerancję koło 10%,z tego co czytam, więc da radę. Ale nie siedzę aż tak głęboko w elektryce by to uzasadnić:)
Nothing runs like a Deere.

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości