Wymiana świetlówek - jakie polecicie ?

lisekx
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 26 sierpnia 07, 20:04
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Wymiana świetlówek - jakie polecicie ?

Postautor: lisekx » 10 sierpnia 08, 22:55

Mam trzy świetlówki 15W każda w baniaku 60l (Aqua glo, Sun glo i philips tld), które świecą już ok. roku i niedługo czas na wymianę, dlatego mam pytanie jakie byście polecili, gdyż nie chcę kupować tych samych zwłaszcza Hagena ?

Oto moja roślinność:
Alternanthera reineckii, Ludwigia repens, Rotala rotundifolia, Didiplis diandra, Hygrophila difformis, Bacopa monnieri, Hygrophila polysperma 'Rosanervig', Hydrocotyle laucocephala, Egeria densa, Echinodorus parviflorus "Tropica", Cryptocoryne wendtii, Lagarosiphon madagascariensis, Shinnersia rivularis, Echinodorus tenellus, Sagittaria subulata

Jest także trochę rybek: neonki inessa, bystrzyki ozdobne, rasbory klinowe, otoski, kiryski panda oraz krewetka amano.

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wymiana świetlówek - jakie polecicie ?

Postautor: Jaro69 » 10 sierpnia 08, 23:40

O zestawieniu trzech świetlówek w akwarium jest mnóstwo tematów na Forum. Wystarczy poszukać.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Wymiana świetlówek - jakie polecicie ?

Postautor: osama » 11 sierpnia 08, 10:49

lisekx pisze:nie chcę kupować tych samych zwłaszcza Hagena
Bo oświetlenie Hagena jest przereklamowane. Jedynie aqua-glo jest godna uwagi (tania i ma dobry wskaźnik PUR). Skoro chcesz inne świetlóweczki to proponuję mercedesa wśród świetlówek dla roślin - philips aquarelle i do tego mastera jakiego Ci się podoba (865?).
A poza tym tak jak napisał mój poprzednik powinieneś skorzystać z opcji "szukaj", bo takich tematów jest sporo.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

lisekx
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 26 sierpnia 07, 20:04
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Wymiana świetlówek - jakie polecicie ?

Postautor: lisekx » 15 października 08, 23:29

osama pisze:
lisekx pisze:nie chcę kupować tych samych zwłaszcza Hagena
Bo oświetlenie Hagena jest przereklamowane. Jedynie aqua-glo jest godna uwagi (tania i ma dobry wskaźnik PUR). Skoro chcesz inne świetlóweczki to proponuję mercedesa wśród świetlówek dla roślin - philips aquarelle i do tego mastera jakiego Ci się podoba (865?).
A poza tym tak jak napisał mój poprzednik powinieneś skorzystać z opcji "szukaj", bo takich tematów jest sporo.

Świetlówek mastera 865 raczej nie ma 15 watowych, wiec może polecicie jakieś inne w połączeniu z aquarelle ?

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wymiana świetlówek - jakie polecicie ?

Postautor: Jaro69 » 16 października 08, 06:50

lisekx pisze:Świetlówek mastera 865 raczej nie ma 15 watowych, wiec może polecicie jakieś inne w połączeniu z aquarelle ?

SYLVANIA Luxline Plus 15W/865.

lisekx
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 26 sierpnia 07, 20:04
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Wymiana świetlówek - jakie polecicie ?

Postautor: lisekx » 20 października 08, 14:57

Zdecydowałem sie na takie świetlówki 1x Philips Aquarelle + 2x Sylvania Luxline Plus 865 i teraz mam pytanie, czy aquarelle umieścić jako ostatnia czy miedzy świetlówkami Sylvania ?

Awatar użytkownika
Seraphim
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1745
Rejestracja: 26 listopada 07, 15:45
Lokalizacja: W-wa Wesoła

Re: Wymiana świetlówek - jakie polecicie ?

Postautor: Seraphim » 20 października 08, 19:12

między świetlówkami.
Nothing runs like a Deere.

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości