"Wyrobił" się wylot filtra

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

"Wyrobił" się wylot filtra

Postautor: Monikaaa » 16 listopada 04, 21:53

Mam filtr wewnetrzny Aquael Fan-1. Po kilkunastu razach mycia go, obluzował mi się wylot filtra (ta nasadka, którą zdejmuję, żeby np. wymyć wirnik). I teraz jak filtr pracuje to nasadka ta ciągu dnia zmienia 150 razy pozycję (raz np. filtruje na lewo, raz na prawo). I mam pytanko. Czy mogę coś zrobić, żeby nasadka stała w jednym miejscu???

Awatar użytkownika
NIEBO!
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 3 października 04, 00:01
Lokalizacja: Poznań

Re: "Wyrobił" się wylot filtra

Postautor: NIEBO! » 16 listopada 04, 23:28

Cześć! 8)
On jest przy tej nasadce profilowany, czyli między korpus, a tą kopułkę można coś wsunąć ... ja bym proponował odciąć główkę zapałki tam gdzie jest siarka i właśnie tym "umocować". Nie mam jeszcze doświadczeń ze silikonem akwarystycznym, ale też mogłabyś nadłożyć trochę na tą "górkę" (tylna ścianka tego korpusu wirnika) i potem po wyschnięciu to wyrównać nożem żeby ta kopłuka opierała się powierzchnią boczną na silikonie ... ale czy to będzie się dobrze trzymać ... nie wiem :D Mam nadzieję że się rozumiemy - nie chodzi mi o przyklejanie kopułki do korpusu :-) Można też wsunąć tam kawałek gumy ... w sumie to można zrobić z tym problemem bardzo wiele rzeczy w stylu Mac Gaver :)


Pozdrawiam!
NIEBO!
54l - 12×Neon Inessa, Samiec Ramireza, 3×Kirysek albinos, 2×Otosek, 2×Kosiarka, 3×Krewetka Amano.
12l - Różne ślimole, oczlik i różne ziele 8)
250l - Marzenia zaczynają nabierać kształtów na schematach budowy

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: "Wyrobił" się wylot filtra

Postautor: lukas » 17 listopada 04, 17:11

Sylikon akwarystyczny jest trwały i wrazie czego łatwy do zdjęcia :)
Przypominam tylko że trzeba to zrobić na sucho.
Pozdro
reaktywacja 100 l

Awatar użytkownika
Robert
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 13 czerwca 04, 11:42
Lokalizacja: Częstochowa

Re: "Wyrobił" się wylot filtra

Postautor: Robert » 17 listopada 04, 22:09

Witam.
Ja proponuje wysłać maila do serwisu firmy aquael .
Powinni zająć się tą sprawą.
Kiedyś nie z mojej winy ,lecz z winy producenta czyli aquaela ,pękła mi obudowa w filtrze ,Fan 2 bio , po mojej interwencji przysłali mi dwie nowe obudowy gratis.
Kontakt super a sprawa załatwiona szybko i sprawnie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: "Wyrobił" się wylot filtra

Postautor: august8 » 17 listopada 04, 22:26

a morze spróbuj wsadzić tam gumke resepturke powinno pomóc będzie działać jak uszczelka

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Re: "Wyrobił" się wylot filtra

Postautor: Monikaaa » 18 listopada 04, 14:18

Na razie wsadziłam pomiędzy kopułkę a filtr zapałkę. Jak na razie jest ok. :wink:

Thom (AS)
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 12 listopada 04, 18:24
Lokalizacja: Far Far Away

Re: "Wyrobił" się wylot filtra

Postautor: Thom (AS) » 20 listopada 04, 15:01

Możesz napisać do Firmy aquael, albo po prostu kup taką kopułke jako część zamienną, kosztuje chyba nie więcej niż 5 złotych.

Awatar użytkownika
NIEBO!
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 3 października 04, 00:01
Lokalizacja: Poznań

Re: "Wyrobił" się wylot filtra

Postautor: NIEBO! » 20 listopada 04, 22:03

Tylko zważ Thom (AS) na to, że nie wiadomo czy wyrobiła się kopułka czy korpus filtra i taka inwestycja 5zł wydaje się już totalnie zbędna jak na tej jakości filtr, jeśli wyrobił się korpus :P :lol: Lepiej odołożyć te 5zł i składać na coś innego niż FAN :)

Osobiście bym na razie pozostał przy mocowaniu kopułki zapałką, gumką itd. W końcu nie co tydzień czyści się wirnik :P Filtr będzie służył jakiś czas, a w przyszłości zmienił filtr na inny (lepszy) :-)

Pozdrawiam
NIEBO!
54l - 12×Neon Inessa, Samiec Ramireza, 3×Kirysek albinos, 2×Otosek, 2×Kosiarka, 3×Krewetka Amano.
12l - Różne ślimole, oczlik i różne ziele 8)
250l - Marzenia zaczynają nabierać kształtów na schematach budowy

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości