Uwaga na JBL e900!

No Cry
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 15 grudnia 08, 04:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: No Cry » 22 grudnia 08, 18:23

dobrze , że temat był poruszony, nie miałem doświadczenia z filtrami zewnętrznymi...

Jutro uszelniam filtr , jak ktos zechce , poinformuje czy rzeczywiście to problem tej firmy. Musze jeszcze dodać ,że w serwisie rozmawiałem o tym i powiedzieli , ze to nie dotyczy modelu 900... a moze nie maja pomysłu jak Wy...

[ Dodano: 22 Grudzień 08, 17:01 ]
chińczyk miał kryzys tego dnia, że też na mnie musiało trafić
im wiecej wiem , tym mniej...

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: marrkus85 » 9 stycznia 10, 01:41

Odkopuję temat gdyż mam problem z moim e900. Straszne zaczął warczeć, spać nie daje. Chodzi głośniej niż brzęczyk, który o coś się oprze i obija się.
Wydajność filtra również spadła i to gdzieś tak o połowę. Jestem zmuszony złożyć reklamację.
Miał ktoś podobny problem lub oddawał filtr do serwisu?
Jak długo to może trwać?

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: osama » 9 stycznia 10, 12:08

Miałem. Ale u mnie był to mój błąd. Krzywo nałożyłem tą osłonkę na wirnik. Wydawałoby się, że się tak nie da, ale da się. W tej osłonce jest taka mała uszczelka, to ona przeszkadza w prawidłowym włożeniu osłonki. Trzeba się czasami nieźle natrudzić, żeby weszło jak należy. Gdy wejdzie na swoje miejsce, filtr jest cichutki.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: marrkus85 » 9 stycznia 10, 16:26

Też tak kiedyś złożyłem (jak się nie da, jak się da :) ) i filtr warczał. Tym razem na 100% nie jest to z mojej winy. Uszczelkę przesmarowałem olejem roślinnym i osłonka bankowo dobrze weszła. Wciskałem ją dookoła palcami i zakręciłem. Wczoraj w nocy rozbierałem go chyba z 10 razy. Kombinowałem nawet z podkładkami na ośkę pod wirnik gdyż myślałem, że gdzieś obciera o obudowę. W komorze wirnika nie ma żadnego kamyka, albo czegoś w tym stylu, co blokowałoby trzpień/magnes czy łopatki. Dosyć długo nie był rozbierany i tak po prostu z dnia na dzień zaczął warczeć.
Znalazłem na innym forum informacje, że JBL wypuścił serię filtrów z defektem. Nowy filterek po podłączeniu zaczął warczeć. Po złożeniu reklamacji i odesłaniu sprzętu, bez szemrania, przysłali inny nowy filtr.

3.14-ter
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 6 lipca 10, 14:36

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: 3.14-ter » 18 października 10, 09:12

Pytanie z cyklu "lajkonik", za co z góry przepraszam :niewiem:
Czy koszyki filtracyjne należy wkładać w określonej pozycji? (chodzi mi o umiejscowienie rączek z poszczególnych koszyków względem obudowy - kierując się miejscem wychodzącego przewodu zasilania), bo nie jestem pewien czy nie zamieniłem czegoś, wszystkie koszyki mają rączki z tej samej strony patrząc od góry. I czy podobnie głowica filtra musi być zamontowana w ustalony sposób? (chodzi mi o możliwość przekręcenia jej o 180 stopni). Pytam w związku z:

Post

der_fish
Ryba
Ryba
Posty: 110
Rejestracja: 8 stycznia 10, 18:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: der_fish » 18 października 10, 13:02

Mam e900 i ułożenie rączek nie gra roli, o ile mieszczą się one wraz z wkładem filtracyjnym tak, że kolejny koszyk przylega równo, a nie odstaje krzywo.

p.s - czy informacje z początku tego wątku (2008 rok) odnoszą się także do nowszych modeli e900. Czy ktoś się orientuje, czy ta sprawa została skorygowana?
47l OptiWhite - CR/CB

Kadav
Moderator
Moderator
Posty: 1824
Rejestracja: 29 kwietnia 09, 13:27
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: Kadav » 18 października 10, 13:06

JBL'a e900 używam od półtora roku. Nigdy nie miałem z nim żadnych problemów i nie mam nadal. Moim zdaniem filtr jest rewelacyjny.
lecimy od zera :)
PeIHa

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: marrkus85 » 18 października 10, 15:44

Czy ktoś się orientuje, czy ta sprawa została skorygowana?

Raczej tak. Nawet gumowa uszczelka między głowicą, a koszem kombi jest seryjnie montowana w nowych filtrach.

gazownik
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 551
Rejestracja: 24 lutego 10, 18:47

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: gazownik » 19 października 10, 18:35

Ostatni koszyk musisz włożyć tak aby pasował do głowicy a szczególnie tego elementu przyczepianego do głowicy.
W e900 są uszczelki natomiast kupowałem e1500 i nie było jej zdziwiony pisałem o brakach na co dostałem info że sprzedawca posprawdzał inne egzemplarze i nigdzie tej uszczelki nie miał...

tomek78
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 2 listopada 10, 21:12

1500 nie ma uszczelek

Postautor: tomek78 » 2 listopada 10, 21:32

Dzwoniłem do serwisu i powiedziano tam mi ze model 1500 nie posiada uszczelki. Nie bardzo przekonywa mnie tłumaczenie ze problem zasysania śmieci jaki byl w 700 i 900 2-3 lata temu w serii 1500 nie wystepowal :niewiem:
tomek78

lewy11984
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 7 listopada 10, 22:20

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: lewy11984 » 7 listopada 10, 22:31

Witam!

Miesiąc temu zakupiłem filtr JBL E900. Bez małego tuningu tak jak wcześniej opisywali koledzy to totalna porażka. W zestawie dostałem uszczelkę pod głowicę ale do końca nie zdaje egzaminu, nie dokładnie uszczelnia. Wpatrywałem się na wyloty deszczownicy a tu jakiś syf przelatuje. Zgniłe resztki roślin itd. Dodatkowo uszczelniłem dwoma paskami gumowymi kosz combi i jest super. Bardzo ważne przy zakładaniu wirnika aby oś posmarować wazeliną techniczną i dobrze go założyć. Po miesiącu użytkowania woda jest kryształ, przepływ nie wiele spadł i jest praktycznie niesłyszalny. Za tą cenę i jakość polecam.

Kudłaty
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 15 maja 10, 16:29

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: Kudłaty » 11 listopada 10, 19:12

Powiem wam szczerze że mnie koledzy trochę załamujecie :/
Sam planowałem kupić w najbliższym czasie jbl e1500, ale jeśli czekają mnie takie klocki to już sam nie wiem co zrobię. W tetra tec podobne rzeczy się dzieją, a nie kupuje filtra za blisko 400zl po to żeby się jeszcze bawić w jego uszczelnianie, ryzykując tym że stracę gwarancje. Twardy orzech do zgryzienia mam.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: deXter » 11 listopada 10, 20:26

Kudłaty pisze: W tetra tec podobne rzeczy się dzieją,

Stara seria tetry cieknie ;]
Nowa już nie.

To jakie to podobne rzeczy?
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Kudłaty
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 15 maja 10, 16:29

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: Kudłaty » 11 listopada 10, 20:59

Stara seria jak to nazwałeś dalej jest w sprzedaży, przy zamawianiu sprzętu przez neta ciężko się nie nadziać, a znając też kompetencje pracowników sklepów akwarystycznych(pewnie nie wszystkich) to i oni potrafią sprzedać wadliwy filtr, nie wspominając już tego że i tak preferowałbym jbl'a.

Awatar użytkownika
nefrete1
Ryba
Ryba
Posty: 269
Rejestracja: 7 czerwca 08, 17:55
Lokalizacja: Łódź

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: nefrete1 » 12 listopada 10, 11:01

Ja kupiłam ten filtr (JBL e900) rok temu, w dobrym sklepie w łodzi. Nie znam się na uszczelkach. Podłączyłam go dokładnie tak, jak nakazywała instrukcja. Nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Nie warczy a leciutko szumi. Z deszczowni nie wypływają żadne śmieci. Przez ten rok płukałam koszyczki z filtrami 3 razy, teraz pod koniec roku planuję przeczyścić wężyki (dociera do nich trochę światła słonecznego i się zagloniły od środka). Generalnie filtr chodzi elegancko.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości