CO2

112
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 22 sierpnia 07, 07:27
Lokalizacja: Szwecja

CO2

Postautor: 112 » 12 marca 09, 18:23

Mam takie pytanko, czy dało by rade używać takiej butelki z CO2 ? Do akwa oczywiście.
Obrazek

Obrazek
Napełniony nabój CO2 zawiera ok. 425 g. dwutlenku węgla. Na ile by to starczyło ?

I taka sama butla idzie do tego sprzętu
http://www.allegro.pl/item581128176_sat ... ml#gallery

Jak by dało rade to co bym musiał jeszcze dokupić a żebym mógł bezpiecznie dozować CO2 do akwa ;-) ?
Linki do stron, mile widziane :dzieki:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: CO2

Postautor: Jaro69 » 12 marca 09, 18:30

112 pisze:Jak by dało rade to co bym musiał jeszcze dokupić a żebym mógł bezpiecznie dozować CO2 do akwa ;-) ?

Najlepiej to osprzęt do tego przeznaczony, a nie jakieś dziwne kombinacje.
112 pisze:I taka sama butla idzie do tego sprzętu
http://www.allegro.pl/ite...is.html#gallery

Przecież ten sprzęt jest droższy od butli CO2 z reduktorem i całą resztą.

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: CO2

Postautor: Suonko » 12 marca 09, 20:02

Jaro69, myślę, że koledze chodziło o samą butlę CO2 od takiego saturatora. Tu masz aukcję z samą butlą. Jak wyczytasz w opisie aukcji - można ją napełniać w serwisach. Kwestia dostępności serwisu i ceny takiego napełnienia.

A co do przydatności takiej butli w akwa ... Pewnie dla kogoś z zapędami do majsterkowania nie będzie problemu - wszystko jest kwestią dopasowania gwintów i zastosowania odpowiednich reduktorów.
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

112
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 22 sierpnia 07, 07:27
Lokalizacja: Szwecja

Re: CO2

Postautor: 112 » 12 marca 09, 20:27

Jaro69 pisze:Najlepiej to osprzęt do tego przeznaczony, a nie jakieś dziwne kombinacje.

Nie dziwne kombinacje :roll: Tylko źle mnie zrozumiałeś. Ta pani tu niżej czai bazę, że tak powiem.
Chodzi mi tylko o butle! Mam dobry dostęp do takiej butelki no i bez problemowo będę mógł ją napełnić ;-)
Link dałem a żeby pokazać od czego ta butelka jest :razz:
Suonko pisze:wszystko jest kwestią dopasowania gwintów i zastosowania odpowiednich reduktorów.

No właśnie w tym problem. Bo nie bardzo mam dostęp do takich ''bajerów'' :roll:

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: CO2

Postautor: Jaro69 » 12 marca 09, 20:34

112 pisze:No właśnie w tym problem. Bo nie bardzo mam dostęp do takich ''bajerów'' :roll:

Dlatego pisałem: bez osprzętu nie ma co się porywać. A na samą butlę już lepsze chyba są bardziej pojemne zbiorniki. :mrgreen:

112
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 22 sierpnia 07, 07:27
Lokalizacja: Szwecja

Re: CO2

Postautor: 112 » 12 marca 09, 20:50

Jaro69 pisze:A na samą butlę już lepsze chyba są bardziej pojemne zbiorniki. :mrgreen:


Jak sie ma gdzie je kupić i trzymać, to tak ;-)

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: CO2

Postautor: Jaro69 » 12 marca 09, 21:13

112 pisze:Jak sie ma gdzie je kupić i trzymać, to tak ;-)

Myślę, że i w Szwecji są skupy używanych gaśnic, np. samochodowych. Małe, estetyczne, pewne.

112
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 22 sierpnia 07, 07:27
Lokalizacja: Szwecja

Re: CO2

Postautor: 112 » 12 marca 09, 22:10

Jaro69 pisze:Myślę, że i w Szwecji są skupy używanych gaśnic, np. samochodowych. Małe, estetyczne, pewne.

hmm... nigdy się za takimi rzeczami nie rozglądałem. Nawet jak już, to ciężko będzie ją gdzieś nabić. Tutaj nikt sie w takie rzeczy nie bawi. Idą do sklepu i kupują :roll:

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: CO2

Postautor: Suonko » 12 marca 09, 22:44

A ja tak OT ;)
Wcześniej chciałam napisać, że takie urządzenia do robienia napojów z butlą CO2 widziałam kiedyś w Szwecji, a teraz patrzę w opis i aż się uśmiechnęłam ;)

A wracając do tematu, to myślę, że najważniejszym oytaniem w tym momencie jest "jakiej średnicy jest gwint na w/w butli", bo znalazłam coś takiego:

Obrazek

Myślę, że jeżeli z tego gwintu na butli przeszłoby się na gwint do tego ustrojstwa (Adapter do zaworków zewnętrznych Sera), to reszta byłaby prosta.
A przy okazji, 112, przecież w Szwecji macie różne markety budowlane, pamiętam, że zdecydowanie lepiej zaopatrzone, niż te u nas ;) Odwiedź dział hydrauliczny i pokombinuj ;)
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: CO2

Postautor: Jaro69 » 12 marca 09, 22:50

Suonko pisze:najważniejszym oytaniem w tym momencie jest "jakiej średnicy jest gwint na w/w butli"

Najmniejszy problem: redukcja gwintu. (do wyboru, do koloru)

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: CO2

Postautor: Suonko » 12 marca 09, 22:55

Jaro69, no to czemu rzucasz koledze kłody pod nogi, czy też podcinasz skrzydła ??? ;) :mrgreen: Ja tam po marketach nie latam, a i zestawu CO2 z butlą wysokociśnieniową nie mam, ale jakbym miała dostęp do takich butli i do serwisu, a do tego trochę czasu na pokombinowanie, to bym jednak poszalała ;)
Nie daj się prosić i podpowiedz koledze co musiałby kupić, żeby to ruszyło :) :ok:
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: CO2

Postautor: Jaro69 » 12 marca 09, 22:58

Suonko pisze:Jaro69, no to czemu rzucasz koledze kłody pod nogi, czy też podcinasz skrzydła ??? ;) :mrgreen:

Nic Mu nie rzucam, tylko jakjuz kombinować to konkretnie. Napisałem wyraźnie:
Najlepiej to osprzęt do tego przeznaczony, a nie jakieś dziwne kombinacje.

a tu właśnie chodzi o reduktory, zawory i butlę z prawdziwego zdarzenia, którą równie dobrze może być stara gaśnica CO2. :ok:

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: CO2

Postautor: Suonko » 12 marca 09, 23:06

Ale kolega napisał:

112 pisze:Nawet jak już, to ciężko będzie ją gdzieś nabić. Tutaj nikt sie w takie rzeczy nie bawi. Idą do sklepu i kupują


I jestem w stanie uwierzyć, bo Szwedzi idą na łatwiznę i kupują nowe i gotowe sprzęty za grubą kasę. Taka natura tego narodu ;)


Dobra, koniec dygresji, bo mnie pogonisz :twisted:
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

112
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 22 sierpnia 07, 07:27
Lokalizacja: Szwecja

Re: CO2

Postautor: 112 » 12 marca 09, 23:30

Na fotce na butelce widać jakieś 34mm. Ale jutro jeszcze zobaczę co na tej butli pisze ;-)
Suonko pisze:A przy okazji, 112, przecież w Szwecji macie różne markety budowlane, pamiętam, że zdecydowanie lepiej zaopatrzone, niż te u nas ;) Odwiedź dział hydrauliczny i pokombinuj ;)

No mają tych różności od groma. Będę musiał sie przejechać któregoś dnia :P Tylko żeby to nie kosztowało majątku :roll: :mrgreen:

EDIT
Suonko
''I jestem w stanie uwierzyć, bo Szwedzi idą na łatwiznę i kupują nowe i gotowe sprzęty za grubą kasę. Taka natura tego narodu ;)''

No i z tym się zgodzę. Może nie na łatwiznę tak do końca, ale wolą rzeczy ze sklepu. Pewne i sprawdzone. ;-)

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości