jakie świetlówki

iwonex50
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 1 lutego 05, 18:23

Re: jakie świetlówki

Postautor: iwonex50 » 1 lutego 05, 23:10

Dzieki. Puki mam to wszystko małe (najwieksza para zebr ma okolo 7 cm/szt) to jest ok. Ten drobiazg nie przekracza 2,5 cm więc nie ma sie czym martwić. A selekcjonuję to na bierząco- jeśli coś jest zbyt agresywne to ląduje w zaprzyjaźnionym sklepie zoologicznym. Jednakże zebry mają jedną dobijająca mnie cechę: non stop kopią w dnie! rośliny to mam sztuczne(co nie za bardzo mnie uszcześliwia, ale co zrobić). Zna ktos jakąś ładną (czyt. kolorową i "majestatyczną" akarę lub coś innego godnego poelcenia? lubię duże ryby). To co mam za wyj. glonojadów i grubowarga może polecieć. Prosiłabym o linka w którym byłoby zdjęcie takiej ryby(tylko w miarę udane zdjęcie, nie ze ryba "na zdechnięciu" lub poturbowana jak to czesto widuję).
Rybki hoduję ponad 10 lat i raz na kilka lat odmieniam obsadę w zbiorniku. Tym razem coś ciekawego poszukuję. PS. pielęgnice papuzie nie podobają mi się(choc mają dobre wymiary jak dla mnie). Pozdrawiam http://www.akwarium.zv.pl/images/smiles/icon_wink.gif

Awatar użytkownika
Cichy_24
Narybek
Narybek
Posty: 89
Rejestracja: 22 lipca 04, 14:12
Lokalizacja: Skrzyszów-Śląskie

Re: jakie świetlówki

Postautor: Cichy_24 » 2 lutego 05, 12:11

Cześć. To ja też zapytam o świetlówki do 96l owal 80x35x40. Mam świetlówkę 18W firmy Lucci Daylight 6500K. Co dołożyć? Mam jedną świetlówkę bo druga padła. Najlepie coś pod kontem roslin. Akwarium narazie puste. Z tyłu mam tło strukturalne. Akwarium odkupione za 250 PLN. W zestawie było: akwarium, pokrywa, filtr aquael FAN-2, grzałka 100W z termostatem, siatka, tło strukturalne. Czy przepłaciłem?
Akwarium 112 litrów: 80x35x40cm - prętniki, gupiki, platki, kiryski, zbrojniki niebieskie
Akwarium 21 litrów. Obecnie puste
Akwarium 8,5 litra: Stoi u mnie w pracy

iwonex50
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 1 lutego 05, 18:23

Re: jakie świetlówki

Postautor: iwonex50 » 2 lutego 05, 15:59

po pierwsze to masz 112 l- pomnóż se to na kalkulatorze-wyjdzie ci objątość - 1000=1l.
Po drugie to jak masz tak jak ja to faktycznie musisz mieć jedną świtluwką coś w stylu hagen flora glu- ja nie mam braku równowagi bilogicznej jak ktoś sugerował tylko za ostre światło. Manipulowałam przy oswietleniu ale okazało się że by świeciło to muszą być 2 neonówki włozone. Jutro się dowiem ile ta świetlówka mnie bedzie kosztować.
Co do obsady to znudziłam się zebrami(które hoduję od 2 lat i myśle o czymś innym). Strasznie mi się podobaja akwaria wystrojone dla tropheusów- z tym białym piaskiem kwarcowym(?). Też sobie coś takiego planuje sprawić. Co do obsady to zna ktoś coś fajnego? Pozdrawiam

michal111
Ryba
Ryba
Posty: 342
Rejestracja: 7 grudnia 04, 16:55

Re: jakie świetlówki

Postautor: michal111 » 2 lutego 05, 18:16

iwonex50, Ja Ci proponuje zrobić tanganike ze szczelinowcami i naskalnikami :mrgreen:


Co do takiej obsady to mam pytanie bo mój kolega zakłada sobie tange 100l i pyta się mnie ile może mieć naskalników i ile muszlowców [jeœli wogle to możliwe]
Wogle on ma trudny gust i sam mu nic nie doradze co on by mugł jeszcze mieć w tym akwa :?: :?: :?: [Z góry dodaje, że nie chce szczelinowców]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości