Wymyśliłem filtr kubełkowy !!! :)

Thom (AS)
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 12 listopada 04, 18:24
Lokalizacja: Far Far Away

Wymyśliłem filtr kubełkowy !!! :)

Postautor: Thom (AS) » 4 stycznia 05, 10:12

A więc wymyśliłem kubełek, ma on być zbudowany z dowolnej wielkości kubła, najlepiej żeby ten kubeł był z plastyku. Ten filtr ma stać nad akwarium, a w akwarium ma być pompa wtłaczająca do niego wodę, w dnie filtra mają być dwie dziury, jedna na rurke odprowadzającą wodę, a druga na rurke zabezpieczającą przed przelaniem (właśnie tak wtrącając, to ta rurka ma wystawać ponad wkłady filtracyjne w przypadku zatkania dolnej rurki filtr zacznie sie napełniać i woda spokojnie ujdzie do akwa drugą rurką)
Możę macie jakieś sugestie dotyczące mojego projektu :?: :mrgreen:
Jak myślicie czy to dobry pomysł i czy ma to szanse działać z powodzeniem :?: :idea:
Aha, ten filtr może mieć dowolny przeplyw, zależy od pompy :!:
Co o tym sądzicie :?:
POZDROWIONKA

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Wymyśliłem filtr kubełkowy !!! :)

Postautor: Aigel » 4 stycznia 05, 12:01

Wiec zasada dzialania taka jak maja filtry do oczek wodnych. Jedynie dla celow bezpieczenstwa powinny byc dwie dziury odpluwowe o takiej srednicy jak dziura wplywowa, wtedy przeplyw zalerzy od sily pompy. Taki rodzaj filtra jest skuteczny, chodz niestety wiekszosc ludzi nie zabardzo ma gdzie go schowac.
Obrazek

Thom (AS)
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 12 listopada 04, 18:24
Lokalizacja: Far Far Away

Re: Wymyśliłem filtr kubełkowy !!! :)

Postautor: Thom (AS) » 4 stycznia 05, 12:18

Tak, rurki odpływowe będą dwie, a i może te zabezpieczające też dwie :!: :?: :ok:
Rurki mają mieć średnice 2 cm, teraz zbuduje to "cudo" techniki i bede go testował, opisze jakie są postępy :!: :D :mrgreen:
POZDR
P.S. Niech inni też napiszą co o tym sądzą :!:

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymyśliłem filtr kubełkowy !!! :)

Postautor: kuba!!! » 5 stycznia 05, 08:21

ja tez mialem zrobic ale kupilem tanio fluwala 203.
mysle ze jesli masz go gdzie postawic to jest to super pomysl.
napisz moze jakie koszty ci wyszly i jaka to pompa ma byc.
Obrazek

Thom (AS)
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 12 listopada 04, 18:24
Lokalizacja: Far Far Away

Re: Wymyśliłem filtr kubełkowy !!! :)

Postautor: Thom (AS) » 5 stycznia 05, 09:50

Opisze wszystko jak skończe :!: 8)
A znacie jakieś inne kształtki oprócz tych z aquaszuta, a może wiecie czym można by zastąpić takie kształtki :?:
A tymczasowa pompa, która zostanie urzyta do testów to Atman at-201.

POZDR :ok:

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Wymyśliłem filtr kubełkowy !!! :)

Postautor: Aigel » 5 stycznia 05, 19:27

Wklejam schemmat przeslany przez Thom(AS)a
Obrazek
Obrazek

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymyśliłem filtr kubełkowy !!! :)

Postautor: Idzikowski » 5 stycznia 05, 19:33

Od góry z tego co na rysunku widać to będzie działać na zasadzie zraszania czy to tylko tak rysunek wygląda ???

Thom (AS)
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 12 listopada 04, 18:24
Lokalizacja: Far Far Away

Re: Wymyśliłem filtr kubełkowy !!! :)

Postautor: Thom (AS) » 6 stycznia 05, 09:13

Może będzie na zasadzie zraszania, a może nie :!: :idea:
Bo to zależy od kubła, jeśli kubeł będzie wysoki o podstawie kwadratu lub wąskiego prostokąta to zraszanie jest nie potrzebne, założe tylko końcówke w kształcie litery T.
A jeśli to będzie niski i szeroki prostokąt to zraszanie założe, wtedy woda będzie lepiej rozprowadzona po mediach filtracyjnych :!:
P.S. Dzisiaj jade po części :!:
POZDR :ok:

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Wymyśliłem filtr kubełkowy !!! :)

Postautor: Dave » 6 stycznia 05, 14:13

Bardzo fajne i dopracowane, tylko sie upewnij, czy ci pokrywa lub szyba boczna wytrzyma taki ciezar. Na gadu-gadu mowiles, ze filtr bedzie mial gdzies 30 l pojemnosci, wiec na pewno bedzie wazyl ok 40 kg.

Thom (AS)
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 12 listopada 04, 18:24
Lokalizacja: Far Far Away

Re: Wymyśliłem filtr kubełkowy !!! :)

Postautor: Thom (AS) » 6 stycznia 05, 19:14

Ale to nie będzie wisiało na akwa, tylko bedzie stało na półce za akwarium wiec pokrywa nie musi wytrzymywac takiego ciezaru :ok: :zly:
Mam już kształtki i sylikon, jeszcze tylko kubeł i węże i zabieram sie do roboty :!: :idea: :D
POZDR :ok:

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Wymyśliłem filtr kubełkowy !!! :)

Postautor: Hawk » 6 stycznia 05, 20:09

Thom (AS) pisze:Mam już kształtki i sylikon, jeszcze tylko kubeł i węże i zabieram sie do roboty
no i pompa ;)

Problem może powstać gdy przyjdzie do czyszczenia, no chyba, że przewidujesz jakieś koszyczki na te media filtracyjne itd.. :) Pamiętaj pompa najlepiej gdyby mogła pompować wodę wyżej niż to jest przewidziane. Acha, wężyki ważne żeby były grube ale elastyczne w miarę. No i mogą być przezroczyste wtedy kontrolowałbyś czy wszystko jest ok :ok: Pomysł moim zdaniem ok :D
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Thom (AS)
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 12 listopada 04, 18:24
Lokalizacja: Far Far Away

Re: Wymyśliłem filtr kubełkowy !!! :)

Postautor: Thom (AS) » 6 stycznia 05, 20:18

Wiem że bedą kratki plastykowe, bo one juz troche zycie ułatwią, a jak troche pomyśle to może i koszyczki będą :!: :idea:
POZDR :ok:

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Wymyśliłem filtr kubełkowy !!! :)

Postautor: Dave » 7 stycznia 05, 15:28

Nie wiem, czy to przemyslales, ale w przypadku zatkania sie wylotow, cala woda moze nie wyplynac przez jedna taka sama rurke-bezpieczenstwa. Musisz kupisz jedna szersza rurke, albo dwie takie same, by to zabezpieczenie bylo, kompletnie bezpieczne. No oczywiscie tez, mozesz zrobic slabszy przeplyw i zostawic jedna rure zabezpieczjaca, ale to znacznie zmniejszy maksymalna, bezpieczna wydajnosc filtra.

Thom (AS)
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 12 listopada 04, 18:24
Lokalizacja: Far Far Away

Re: Wymyśliłem filtr kubełkowy !!! :)

Postautor: Thom (AS) » 7 stycznia 05, 21:10

Będa dwie rurki zabezpieczające, lub jedna o większej średnicy, a poza tym to co by tam musiało wpaść żeby kompletnie zatkać dolne rurki
POZDR

LITTLE EDIT
Narazie prace nad filtrem ustały, brak czasu na połażenie po mieście żeby kupić kubeł i węże :!: :(
A tak poza tym to zastanawiam się nad bezpieczeństwem takiego filtra, zawsze silikon może puścić albo cuś, akwa mi na podłoge nie wypompuje bo pompa bedzie u góry, max może wypompować z 80 L :!: :?
I zastanawiam się czy nie użyć żywicy do uszczelnienia, zamiast silikonu, jest twardsza, nie reaguje z wodą :!:


EJ N LUDZIE NIKT TU NIE ZAGLĄDA, NIKOGO NIE INTERESUJE TAKIE CUŚ, WYPOWIEDZIAŁO SIÊ KILKA OSÓB A TERAZ CISZAAAAAAAAAAAAAAA :zly: :zly: :zly:

POZDR

klon
Narybek
Narybek
Posty: 57
Rejestracja: 9 stycznia 05, 18:26

Re: Wymyśliłem filtr kubełkowy !!! :)

Postautor: klon » 13 stycznia 05, 13:25

Witam. Powinno ci działać mam coś podobnego u siebie w jednym z akwari, tyle że zamniast kubła mam sklejone coś wstylu wąskiego akwarium z przegrudkami na kilka wkładów działa super, tylko z tym że u mnie stoi nad awarium i przepływ jest bespośredni, to znaczy dno tego jest tak jakby nie dokończone jest przerwa ok. 2 cm. i tamtendy wylatuje woda bespośrednio do akwarium.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości