Akwarium 450l

wero :)
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 09, 18:09

Akwarium 450l

Postautor: wero :) » 18 maja 09, 18:39

Witam wszystkich bardzo serdecznie i pozdrawiam
Chce założyć akwarium po 5 latach przerwy. Prze te piec lat weszło bardzo dużo nowości . Mam pokój 45m2 wiec małe akwarium odpada myślałem o akwarium 150x50x60h profilowane 450l + pokrywa albo troszkę mniejsze 150x50x50 profil 375l + pokrywa stolik własnej roboty no ale to już nie ważne  moje pytania dotyczą filtra grzałki oczywiście z termostatem jakie napowietrzanie ??? co sadzicie o tle strukturalnym czy lepiej kupić w sklepie czy zrobić samemu . a jeśli chodzi o rybki to musze jeszcze poczytać poczytać i jeszcze raz poczytać . cały osprzęt chce kupować systematycznie co miesiąc cos kupić raz a dobrze wiec tak mysle ze za 3 4 zaleje zbiornik  bardzo dziękuje za pomoc i jeszcze raz pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 18 maja 09, 19:37 przez wero :), łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Sardyna
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 556
Rejestracja: 13 stycznia 09, 18:47
Lokalizacja: Włocławek/Łódź

Re: Akwarium 450l

Postautor: Sardyna » 18 maja 09, 18:47

Odpuść sobie akwaria profilowane i kup zwykłe, proste. Napowietrzanie zbędne, wystarczy ustawić filtr tak, aby poruszał taflą wody i po sprawie.

Tło strukturalne sobie odpuść, zajmuje tylko miejsce w baniaku, naklej na tylną szybę czarny brystol, będzie to wyglądało dużo lepiej.

Filtr i ogrzewanie wybierz z tabelki zrobionej przez osamę - tu masz linka: http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=17659

Awatar użytkownika
SebekMagi123
Ryba
Ryba
Posty: 109
Rejestracja: 12 kwietnia 08, 18:58
Lokalizacja: Lubraniec

Re: Akwarium 450l

Postautor: SebekMagi123 » 18 maja 09, 18:48

Witam!

Jakiej wielkości weźmiesz akwa to już tylko Twój wybór, ale czy musi być profilowane? Ja (oraz wiele innych osób) bym raczej proponował proste. Dlaczego? Ostatnio na forum był przypadek, że komuś się stłukła przednia szyba. Z prostym by nie było problemów, a że był profil, to kombinowania, a kombinowania.

Co do tła to proponuje, aby to nie było strukturalne, ponieważ odchodzi wtedy dużo objętości. Moim zdaniem najlepiej proste, najlepiej czarne.

To tak teraz kupisz akwarium, - 0
za miesiąc grzałkę, - 1 miesiąc
później lepsze oświetlenie, - 2 miesiąc
następnie filtr, - 3 miesiąc
podłoże, - 4 miesiąc
rośliny, - 5 miesiąc
ryby, - 6 miesiąc, ale już po zakupie roślin możesz zalać, więc z Twoim projektem zalejesz za 5 miesięcy ;]

Sardyna - wyprzedziłeś mnie ;-)

wero :)
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 09, 18:09

Re: Akwarium 450l

Postautor: wero :) » 18 maja 09, 18:52

Nie no juz filtr i grzałkę kupie razem tak samo roślinki i podłoże a oswietlenie razem ze zbiornikiem
Pisz poprawnie. kasowanie uwag Moderatorów jest zabronione, vide Regulamin, ponieważ jesteś nowy, nie będzie tym razem konsekwencji. Tomek83
Ostatnio zmieniony 18 maja 09, 19:20 przez wero :), łącznie zmieniany 2 razy.

ARTEK M
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 28 grudnia 08, 19:42
Lokalizacja: Radom

Re: Akwarium 450l

Postautor: ARTEK M » 18 maja 09, 19:17

Ja również polecam akwarium proste. Miałem wcześniej profilowane 216 litrów a teraz 450 proste i uwierz mi że proste dużo lepiej się prezentuje.
akwarium 450 litrów
oświetlenie 4 x 36 wat
filtr zew. 1400 l/h +lampa UV
ryby Papuzia 5 szt, Skalar 3 szt, KIryśnik 2 szt, Kirysek 3 szt, Glonojad 4 szt, Rak niebieski 1 szt

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Akwarium 450l

Postautor: Jaro69 » 18 maja 09, 19:26

wero :), sugeruję poprawić tego śmiesznego byka w temacie, chyba że masz na myśli coś innego niż akwarium, pisząc "akwarjum", tylko co to jest?

Co do samego zbiornika, jeśli chodzi tu jednak o akwarium, również odradzam profil.
Ani to uroku nie ma, ani też pożytku. Wnętrze zbiornika jest zniekształcone, ryby i ich kształt również. Pojemność nie będzie 450l, ale ~410l. Problem z dołożeniem oświetlenia i ogólnie nie opłaca się wydawać więcej kasy.
Tło również jak wspominano wcześniej odradzam. Poza zajętym zbiornikiem, będziesz tam miał stojącą i często psującą się wodę.

Awatar użytkownika
mio
Ryba
Ryba
Posty: 369
Rejestracja: 15 grudnia 07, 09:33
Lokalizacja: Korczyna

Re: Akwarium 450l

Postautor: mio » 18 maja 09, 19:28

wero :) pisze:a oswietlenie razem ze zbiornikiem


jesli to jest standardowa pokrywa to na większosć roślin za słabo. Wiec czy chcesz miec akwa roślinne czy moze cos bardziej w klimacie Tanganiki/Malawi.

Chyba zapomniałeś o czymś? Jaro69
Ostatnio zmieniony 18 maja 09, 19:58 przez mio, łącznie zmieniany 1 raz.
[450l]Tropheini
24 Thropheus Dubois (Docelowo 15)
14 Tropheus Moliro (nareszcie)
Molirki sa u mnie 6 dni i juz 2 samice inkubują :mrgreen:
Wkrótce:
3+3 Eretmodus

W bliskiej przyszłości
[40l]
harem muszlowców

wero :)
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 09, 18:09

Re: Akwarium 450l

Postautor: wero :) » 18 maja 09, 19:48

Tak pokrywa będzie standardowa ze sklepu ale juz myślę o jej przerobieniu a Tanganiki/Malawi odpada chce mieć Glonojad bo bardzo mi się podobają tylko jeszcze nie doczytałem czy można mieć 2;3 gatunki a resztę obsady wybiorę właśnie pasującą do glonojada Oczywiście najpierw to będę chciał skonsultować no ale na to mam jeszcze czas

[ Dodano: 18 Maj 09, 20:54 ]
:!:

[ Dodano: 18 Maj 09, 20:54 ]
A i przepraszam wszystkich za blendy ortograficzne i interpunkcyjne ale jestem Dys ortografem. zanim cos napisze i tak czytam 5 6 raz no ale czasem wyjdzie jakiś byczek :D

Awatar użytkownika
SebekMagi123
Ryba
Ryba
Posty: 109
Rejestracja: 12 kwietnia 08, 18:58
Lokalizacja: Lubraniec

Re: Akwarium 450l

Postautor: SebekMagi123 » 18 maja 09, 19:55

przypuszczam, że nie masz na myśli Glonojada Syjamskiego? Zapewne chodzi Ci o Zbrojniki... Możesz mieć kilka gatunków.

wero :)
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 09, 18:09

Re: Akwarium 450l

Postautor: wero :) » 18 maja 09, 20:05

Tak mi chodzi o Glonojada Zbrojnika ;-) ;-)

[ Dodano: 19 Maj 09, 16:58 ]
A mam jeszcze jedno pytanko czy jak zamontuje w szafce oświetlenie Zasilanie: 12V Moc źródła światła: max. 50W by pomogło w hodowli roślin i czy szkło, szyba Badzie przepuszczała światło myślałem żeby wbudować 4 ; 5 sztuk co myślicie o takim pomyśle

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości