Prefiltr

Awatar użytkownika
torres
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 17 maja 09, 20:04
Lokalizacja: Kraków

Prefiltr

Postautor: torres » 18 maja 09, 19:43

Skorzystałem z pomysłu kolegi i do rurki zasysającej filtra fzn-2 włożyłem kawałek wyciętej gąbki z tegoż filtra. Właściwie nie wiem czemu to miało służyć ale posłuchałem jako bardziej doświadczonego. Ostatnio zauważyłem w akwarium wiele pływających śmieci, takie małe białe jakby drobinki kurzu. Czy to możne być spowodowane blokowaniem swobodnego przepływu przez filtr czy możne to coś innego np jakieś glony czy inne paskudztwo?

foto tej gąbki w rurce i możne komuś uda się dostrzec ten kurz choć wyszedł on bardziej jak białe nitki

Obrazek

Awatar użytkownika
SebekMagi123
Ryba
Ryba
Posty: 109
Rejestracja: 12 kwietnia 08, 18:58
Lokalizacja: Lubraniec

Re: Prefiltr

Postautor: SebekMagi123 » 18 maja 09, 19:48

ja myślę, że jest to spowodowane tym, że jak tam umieściłeś tą gąbkę, to była tam mała powierzchnia przepływu i różne zanieczyszczenia zapchały Ci filtr i nie zasysa on teraz tych nieczystości. Musisz teraz umyś filt, a najlepiej wyjąć tamtą gąbkę, bo po co kombinować.

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Prefiltr

Postautor: Jaro69 » 18 maja 09, 20:14

torres pisze:do rurki zasysającej filtra fzn-2 włożyłem kawałek wyciętej gąbki z tegoż filtra.

Nie do rurki, a na rurkę.
Tak:
Obrazek

Awatar użytkownika
torres
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 17 maja 09, 20:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Prefiltr

Postautor: torres » 18 maja 09, 20:21

ok idę zmienić, myślałem ze bardziej estetycznie będzie w rurce...

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Prefiltr

Postautor: Jaro69 » 18 maja 09, 20:36

torres pisze:myślałem ze bardziej estetycznie będzie w rurce...

A co on w rurce niby miał by sobą zrobić prócz zapchania jej?

Proste doświadczenie: weź sobie jakąś rurkę i załóż na jeden koniec gąbkę, na drugim końcu zaciągnij przez rurkę powietrze. Później zamiast 'na' włóż 'do' rurki gąbkę i powtórz czynność zaciągania powietrza. Wyciągniesz wnioski z tego bezproblemowo.

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości