O filtrach było już chyba wszystko ale.....

Awatar użytkownika
raf74
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 21 stycznia 05, 09:33
Lokalizacja: Częstochowa

O filtrach było już chyba wszystko ale.....

Postautor: raf74 » 21 stycznia 05, 11:59

Mam obecnie akwarium 30l (miało być dla dziecka ale strasznie mnie wciągnęło :D ) i zamierzam zmienić je na 60-90l. Zmiana akwarium uwarunkowana jest wygospodarowaniem miejsca na nie.
Filtr mam pożyczony jest to malutki wewnętrzny aquaszut i chcę go zmienić na coś innego co będzie dobrze filtrowało i napowietrzało wodę.
Zastanawiam się nad Hagen AquaClear 150 (ok. 80 zł) lub Fluval 104 (ok. 210 zł).
Czy one mogą pracować w tak małym akwarium (30l), bo po zmianie myślę że będą ok.
Który z nich jest cichszy i czy filtry kubełkowe mają jakieś zabezpieczenia przed zalaniem w przypadku nieszczelności, uszkodzenia rurek czy ich wyciągniecia z akwarium (mam małe, ciekawskie dziecko i mieszkam w blokach).
Czy filtr kubełkowy powinien pobierać wodę z góry czy z dołu akwarium i czy może może stać na tym samym poziomie co akwarium (w chwili obecnej nie ma innej możliwości)
A może sie myle i w moim przypadku lepsze byłoby inne rozwiazanie ??
Jeśli tak to jakie proszę o rady.

Awatar użytkownika
gimof
Narybek
Narybek
Posty: 66
Rejestracja: 29 sierpnia 04, 15:15
Lokalizacja: Poznań

Re: O filtrach było już chyba wszystko ale.....

Postautor: gimof » 21 stycznia 05, 14:06

Myśle że powinieneś poczytac troche o filterach kubełkowych, bo po co sie rozpisywać o nich jak jest dużo materiału w necie :d Kubełkowy do takich małych akwarii jest ci nie potrzebny, zakup sobie kaskade, są tańsze od kubełków w takich małych zbiornikach zupełnie wystarczają

PS kubełki mają zabezpieczenia przed zalaniem czy cos takiego
120 l niezłej jazdy, 20 litrów kurdupli :)

Awatar użytkownika
raf74
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 21 stycznia 05, 09:33
Lokalizacja: Częstochowa

Re: O filtrach było już chyba wszystko ale.....

Postautor: raf74 » 21 stycznia 05, 14:56

A ja myślę, że powinieneś najpierw przeczytać uważnie pytanie zanim napiszesz odpowiedz :|
Ale nie przejmuj się to przychodzi z wiekiem :wink:
112l fluval 104, 8 neonki innesa, 1 neonek czarny, 3 kardynałki, 1 brzanka sumatrańska (nemo :D), 2 glonojady(zbrojniki), 1 kirysek i 4 danio tęczowe, 2 ramirezki, 1 gupik i 1 czarna molinezja, 2 kosiarki

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: O filtrach było już chyba wszystko ale.....

Postautor: Dave » 21 stycznia 05, 15:02

Kup kaskade AquaEL FZN-1 lub FZN-2. Sam mam trojke i bardzo ja chwale. Filtry z tej serii sa bardzo tanie i nie odbiegaja wykoananiem od filtrow zagranicznych.

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: O filtrach było już chyba wszystko ale.....

Postautor: Idzikowski » 21 stycznia 05, 18:23

Do takiego akwa lepiej kup wymienioną przez siebie kaskadę, kubełek trochę za duży no i porównaj cene ...


Kubełki mają zabezpieczenia - inaczej bym pływał u siebie w pokoju razem z rybami :ok: .


Filtry kubełkowe mają przeważnie wysokość pompowania około 160-200cm. Więc filtr może stać sobie pod akwa (chyba, że masz szafke wysoką na 1,5 metra :ok: ). Co do tego na równi to różnie. Teoretycznie może, ale lepiej chyba go postawić z chociaż 20cm niżej.


Podsumowując. O kubełkach juz coś wiesz, ale do takiego akwa nie kupuj kubełka. Kup wymienioną przez siebie kaskade Hagena. :ok:

Awatar użytkownika
gimof
Narybek
Narybek
Posty: 66
Rejestracja: 29 sierpnia 04, 15:15
Lokalizacja: Poznań

Re: O filtrach było już chyba wszystko ale.....

Postautor: gimof » 23 stycznia 05, 14:20

raf74, niebardzo rozmumiem o co ci chodzi z tym?? Możesz mi to wytłumaczyc na pw (po co zaśmiecać ten topic takimi offpostami jak ten)
120 l niezłej jazdy, 20 litrów kurdupli :)

Gość

Re: O filtrach było już chyba wszystko ale.....

Postautor: Gość » 24 stycznia 05, 08:09

Idzikowski pisze:Do takiego akwa lepiej kup wymienioną przez siebie kaskadę, kubełek trochę za duży no i porównaj cene ...

Podsumowując. O kubełkach juz coś wiesz, ale do takiego akwa nie kupuj kubełka. Kup wymienioną przez siebie kaskade Hagena. :ok:


Chyba tak zrobię, kubełki są jednak za drogie.
Tylko czy ta kaskada Hagena będzie mogła chodzić jeszcze jakiś czas w akwrium 30l, ona ma minimalną wydajność 190l/h ? Czy nie lepiej kupić AquaClear-a MINI, a póżniej (tzn. za ok. miesiąc) jakiś większy filtr razem z większym baniakiem (być może będzie to nawet 112l :D )?

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: O filtrach było już chyba wszystko ale.....

Postautor: Locter » 24 stycznia 05, 16:55

Możesz spokojnie wsadzić tą kaskade do 30l dopóki nie zaopatrzysz się w wieksze akwa. Pamiętaj, że im wieksza nadfiltracja tym lepiej dla twoich ryb i dla jakości wody w baniaku, więc kupowanie teraz malutkiego filtra na jakis czas, jest czysta stratą pieniędzy i totalnie mija sie z celem. 190l/h to jest przepływ wody, a nie minimalny litraż :wink:
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: O filtrach było już chyba wszystko ale.....

Postautor: Dave » 24 stycznia 05, 19:40

Poziom wody ustaw tak, by konczyl sie na wysokosci dolnej czesci deszczownicy. Jesli, poziom wody bedzie, nizszy to w wodzie beda plywac drobinki powietrze i powstanie ogolna zamiec w akwarium.

Awatar użytkownika
raf74
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 21 stycznia 05, 09:33
Lokalizacja: Częstochowa

Re: O filtrach było już chyba wszystko ale.....

Postautor: raf74 » 25 stycznia 05, 08:04

Wielkie dzięki za rady.
Kupuję kaskadę Hagena (AquaClear 150). Trochę to potrwa, bo w moim mieście nie trafiłem na żaden sklep który ma taki towar (same AquaEL-e i AquaSzut-y) poza jednym ale tam ceny zbijają z nóg i zostają mi zakupy przez internet.
112l fluval 104, 8 neonki innesa, 1 neonek czarny, 3 kardynałki, 1 brzanka sumatrańska (nemo :D), 2 glonojady(zbrojniki), 1 kirysek i 4 danio tęczowe, 2 ramirezki, 1 gupik i 1 czarna molinezja, 2 kosiarki

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości