Samorozkładający sie wkład gombkowy (sajgon)

Awatar użytkownika
Swamp
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 20 maja 04, 16:29
Lokalizacja:

Samorozkładający sie wkład gombkowy (sajgon)

Postautor: Swamp » 24 stycznia 05, 23:52

Chcialem wam opowiedziec o tym co za swinstwa sprzedają na giełdach i w sklepach...

Dwa tygodnie temu kupilem sobie nowa gąmbke do FZN-2( w akwa z akarami ),nie byla to oryginalna gabka do FZNA ,taka sobie niby zwykla stosowana do wszystkich typów,mozna ja sobie dociąc na wymiar...

Przedwczoraj przygladam sie akarą i widze ,iz jedna ma dość nieładną nabrzmiała wyraznie zainfekowaną ranke wielkosci 3 mm - ranka u akary niby nic nadzwyczajnego ,moje akary caly czas sie tłuką miedzy sobą(powstają parki....) zaczyna sie pokazywanie kto i gdzie rządzi,nazwyczajna byla tylko owa infekcja rany ,wygladala dosc paskudnie....
Jeszcze przed testawi chemi wody zblizylem sie do filtra i..... czekala mnie nie mała niespodzianka :
zgniły szlam - nie dawno kupiona gombka doslownie zminiła sie w gnijacą papke,siedzisko syfu i bóg wie czego jeszcze,smierdziała tak jak taki szlam z brudnych ,płytkich stawów - i tak tesz wyglądała . Wywalilem ten syf,wyminiłem natychmiast 50% wody(uzupelniłem ja woda z innych akwa),podwyzszylem temperature,dodalem szczypte soli i nadmanganianu.Zainfekowana rybe przetarłem rywanolem,przeciołem nabrzmienie(bleeeeeeee :x) i jeszcze raz przetarłem rywanolem.Pacjent pływa juz razem z resztą i ma sie dobrze ale hm ... :shock: (pacjent ma szczescie ze w dziecinstwie kroilem duzo żab i dzrzownic :twisted:)

mam nadzieje ze troche was to uczuli na materiały z jakich robione są gombki i nikt nie popelni tego samego błedy co ja.... Wogule jak można takie coś sprzedawać!!!

Czy zna ktos z was nazwy fachowe tworzyw sztucznych z ktorych robione sa wklady gombkowe do filtrów ?
<--- Niech tHe FiSh będzie z tobą --= :wink: =--->

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości