Ratunku! Info o kubelkach!

Furuss
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 28 grudnia 04, 23:54
Lokalizacja: Z piekła rodem :)

Ratunku! Info o kubelkach!

Postautor: Furuss » 31 stycznia 05, 00:26

Eghem, chcialem kupic sobie filtr kubelkowy, kasy troche mam wiec chyab eheima albo Fluvala. Powiedzcie mi tylko jak to dziala!! Wiem ze sa tam ajkies wklady filtracyjne. Co to jest? Czy da sie taki kubelek kupic, zeby chodzil jak filtr wewnetrzny? tzn nie trezba bylo wymieniac zadnych wkladow co miesiac itp ? Czy taki filtr wystarczy do 112 l ? ( bez filtracji mechanicznej ) ?? Pomocy! Mam bardzo malo czasu na decyzje!

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ratunku! Info o kubelkach!

Postautor: Elmo » 31 stycznia 05, 10:28

Witam ;)

Oj nie chce sie poczytac forum nie chce :P a teraz sprawa samego filtra.. pominę zasadę działania bo ta jest chyba jasna ;) czyli jest dokładnie taka sam jak przy filtrach wew tyle tylko że filtracja odbywa się poza zbiornikiem w takzwanym "kubełku". Teraz o grzebaniu... a kto ci powiedział że trzeba zmieniac wkłady filtracyjne co miesiąc ?? chyba pan sprzedawca w sklepie żebyś kupował u niego co miesiąc :P Jest wręcz przeciwnie może wyszczególnie w skrócie jakie są właśnie zalety filtra kubełkowego :

- duża pojemność filtracyjna (powierzchnia) - co zatym idzie filtry te doskonale sie sprawdzają jako filtry typowo biologiczne.. co automatycznie sprowadza się do jak najżadszego ingerowania w media filtracyjne.. bo wiadomo ..że każde "grzebanie" płukanie wybija tak potrzebne bakterie nitryfikacyjne.

- możliwość zastosowania róznych mediów filtrujących w zalerzności od wymagań oraz biotopu panującego w akwarium .. należy tylko pamiętać że są media uniwersalne czyli takie które mozna stosowac powiedzmy przy wszystkich biotopach .. np: Ceramika ale są też takie które się stostuję tylko przy konkretnych przypadkach , zazwyczaj są to media zmieniajace parametry wody np: Torf .

Teraz sprawa "czy taki filtr wystarczy" hmm .. wiesz modeli filtrów kubełkowych jes wiele ... i tak jak w przypadku filtrów wew rożnia sie one wydajnością l/h oraz powierzchnią na wkłady .... ogólnie lepiej jest kupic filtr o "numer wyższy" tka aby miec pewien zapas wydajności ... w twoim przypadku wydaje mi ze odpowiednie będą Fluval 204 oraz Eheim 2213 ... (Ps. nie zapominaj że są jeszcze inne firmy ;) )

To chyba tyle .. Pozdrawiam :)

Furuss
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 28 grudnia 04, 23:54
Lokalizacja: Z piekła rodem :)

Re: Ratunku! Info o kubelkach!

Postautor: Furuss » 31 stycznia 05, 23:14

Juz kupilem Eheim Ecco 2234. Troche sie wykosztowalem, ale lepiej raz duzo zaplacic niz potem zalowac.. :)

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości