Silikon sanitarny

Awatar użytkownika
Misiak2
Narybek
Narybek
Posty: 89
Rejestracja: 5 lipca 09, 11:06
Lokalizacja: Rybnik

Silikon sanitarny

Postautor: Misiak2 » 28 sierpnia 09, 09:43

Witam!

Pół roku temu rozciekło mi sie akwarium 80L. Pod wpływem stresu zakleiłem je silikonem sanitarnym na stary silikon (akwarystyczny) nie czyszcząc wcale powierzchni klejonej (przynajmniej była sucha). Wczoraj miałem zalane to akwarium wodą po samą górę i nic się nie działo.

Mam pytanko:

1. Czy może mi się rozszczelnić to akwarium w najbliższym czasie przypominając o błędzie klejenia?
2. Czy ten silikon może być jeszcze szkodliwy dla ryb i jak?

veetak
Ryba
Ryba
Posty: 306
Rejestracja: 7 sierpnia 09, 12:50
Lokalizacja: Łódź

Re: Silikon sanitarny

Postautor: veetak » 28 sierpnia 09, 12:14

Popełniłeś grzech partactwa :zly1:
Jeżeli akwarium przecieka, oznacza to, że powierzchnia klejenia jest przerwana, a więc konstrukcja (źle sklejonego akwarium) się rozpada. Stosowanie klejów sanitarnych jest szkodliwe dla mieszkańców akwarium z uwagi na silne dodatki antygrzybiczne, które są aktywne przez kilka lat.
Kup klej szklarski, rozbierz akwarium na płyty, oczyść je ze starego kleju, odtłuść denauratem i sklej na nowo.
Albo wykup ubezpieczenie mieszkania i z wypłaty odszkodowania kup większy, nowy baniak.
HodujęWF: Heterandria formosa, Neoheterandria elegans, Micropoecilia parae, bifurca, Gerardinus metallicus, Poecilia reticulata, wingei, Phallichthys amates. Limia nigrolineata, Ilyodon whitei, Ameca splendens

Awatar użytkownika
Misiak2
Narybek
Narybek
Posty: 89
Rejestracja: 5 lipca 09, 11:06
Lokalizacja: Rybnik

Re: Silikon sanitarny

Postautor: Misiak2 » 28 sierpnia 09, 12:52

ok, kupiłem silikon akwarystyczny tamten usunąłem. Tylko teraz powiedzcie mi czym rozkleić szyby? Żyletka nie pomogła, bo sie każda łamała.

veetak
Ryba
Ryba
Posty: 306
Rejestracja: 7 sierpnia 09, 12:50
Lokalizacja: Łódź

Re: Silikon sanitarny

Postautor: veetak » 28 sierpnia 09, 13:01

Niestety, musisz się z żyletką przeprosić (i trochę pochlastać). Sztuka polega na wbiciu się od górnej krawędzi - jak będziesz miał już ze 6 cm, to próbuj wbić (z czuciem, zęby szyba nie pękła) od góry ostrze noża, które rozsunie szyby. Wtedy żyletka pójdzie jak po maśle. Jak rozkroisz piony, to doły po prostu odginasz na zewnątrz.
HodujęWF: Heterandria formosa, Neoheterandria elegans, Micropoecilia parae, bifurca, Gerardinus metallicus, Poecilia reticulata, wingei, Phallichthys amates. Limia nigrolineata, Ilyodon whitei, Ameca splendens

Awatar użytkownika
Misiak2
Narybek
Narybek
Posty: 89
Rejestracja: 5 lipca 09, 11:06
Lokalizacja: Rybnik

Re: Silikon sanitarny

Postautor: Misiak2 » 28 sierpnia 09, 13:05

dzięki ;)

Awatar użytkownika
cannabinol
Ryba
Ryba
Posty: 190
Rejestracja: 22 kwietnia 09, 19:58
Lokalizacja: Chojnów

Re: Silikon sanitarny

Postautor: cannabinol » 28 sierpnia 09, 16:39

może spróbuj nożem do tapet

Adifreeforfun
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 21 stycznia 21, 18:35

Re: Silikon sanitarny

Postautor: Adifreeforfun » 21 stycznia 21, 18:40

Grzybobójcze związki śmieszne głupoty opowiadane tutaj są. Szanuje ludzi którzy dbają o ryby i rośliny w każdym detalu ale akwaria podczas powstawania są klejone sylikonami które nie maja ni wspólnego z silikonem akwarystycznym który ma kontakt z rybami cały czas wiec gdzie jest logika. :)

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości