odmulacz

Awatar użytkownika
Spaiky
Ryba
Ryba
Posty: 137
Rejestracja: 22 maja 04, 12:39
Lokalizacja: Częstochowa

odmulacz

Postautor: Spaiky » 13 lutego 05, 23:30

Chciałbym zakupić odmulacz ale nie wiem jaki jest naprawde dobry. Chodzi mi o taki, który przy odmulaniu pozostawia wode w akwarium. Obecnie posiadam taki, który spuszcza wode więc dużo nim nie odmule bo musiałbym pozbyć się chyba całej wody. Proszę o wszelkie możliwe opinie. Czy dobrym będzie jakiś na pompke czy może na baterie? Jest jeden na allegro używa go ktoś ?? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41675750
Moje akwa to 112 litrów. Standardowe 40cm wysokości, ale odmulacz przydałby się może jakiś większy gdyż pewnie na tym się nie skończy. Oczywiście większy znaczy się również odpowiedni do tych wymiarów. O wiekszym akwa będę rozmyślał duuuuuuuużo później ale już chciałbym się "zabezpieczyć".


EDIT: Link poprawiony - Elmo

Awatar użytkownika
End
Ryba
Ryba
Posty: 155
Rejestracja: 6 lutego 05, 12:55
Lokalizacja: Węgrów

Re: odmulacz

Postautor: End » 16 lutego 05, 12:41

Na baterie jest poręczniejszy
:ok:

Awatar użytkownika
Marek Robert
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 6 lutego 05, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: odmulacz

Postautor: Marek Robert » 18 lutego 05, 23:30

Ja mam taki przyrząd, zapłaciłem całe 12 zł, pochodzi z Chin. Jest to proste urządzenie, ale przydatne.
Z poważaniem

Awatar użytkownika
Spaiky
Ryba
Ryba
Posty: 137
Rejestracja: 22 maja 04, 12:39
Lokalizacja: Częstochowa

Re: odmulacz

Postautor: Spaiky » 18 lutego 05, 23:51

Marek Robert.....pod jakim brzęczykiem działa? Chodzi mi oczywiście o moc i czy ten odmulacz jest skuteczny.Zakupiłem już to urządzenie (8,60 zl). Niestety nie mam brzęczyka i nie wiem jaki kupić. Spróbowałem dmuchać i woda tryskała górą. Jak temu zaradzić?

Awatar użytkownika
Sony
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 24 lutego 05, 12:17
Lokalizacja: Zamość

Re: odmulacz

Postautor: Sony » 27 lutego 05, 18:35

Chętnie bym Ci poradził bo też kupowałem odmulacz na Allegro za podobną cenę ale link nie działa i nie wiem czy to ten sam. Z doświadczenia wiem, że trzeba się troche nadmuchać żeby wyciągnąć z akwa większą ilość zanieczyszczeń. A co do brzęczyka to chyba nie ma zmaczenia jaki aby mocny był. Ewentualnie zapytaj sprzedawcy, może pomoże. Pozdro.
98 litrów = 2 Glonojady, Kirysek Spiżowy, Kirysek Panda, 2 Kardynałki, 5 Neonów Innesa, ok 20 Molinezji, ok 30 Mieczyków, całe mnóstwo ślimaków

Awatar użytkownika
Młyn
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 15 marca 05, 22:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: odmulacz

Postautor: Młyn » 15 marca 05, 22:38

Uwarzaj bo Ci tak odrazu doradzą. W normalnym sklwpie prowadzonym przez miłosnikow tak ale napewno nie w wielkich sklepach typu Anna Zoo gdzie do odmulacza Sery zaproponowano mi Hagena OPTIMA za jedyne 150 zł . :shock: Czyste szaleństo .............
Cenowe oczywiście :P

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: odmulacz

Postautor: Elmo » 16 marca 05, 10:39

Witam ;)

Spaiky zobacz ile taki odmulacz który zaproponowałeś kosztuje u ciebie w sklepie, u mnie (Wawa) kosztuje ok 12 zł a z ten z allegro zapłacisz ok 24 zł (z przesyłką) . Druga sprawa skuteczność takich odmulaczy jest taka sobie (nie wiem jak się sprawują odmulacze na baterie) , mam podobne urządzenie Sery o dumnej nazwie GrawelCleaner... ale jakoś mnie nie kręci i myślę ze ryby też nie są zachwycone jak siedze z 30min z tym cudem i mieszam... znacznie wydajniejsze i skuteczniejsze moim zdaniem są poprostu rurki i taką końcowką.. służące do odmulania dnia podczas podmiany wody , szybko i znacznie skuteczniej moim zdaniem....

Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: odmulacz

Postautor: ciosek » 19 marca 05, 13:55

Dlaczego ja wczesniej nie przyczytalem tego posta?? :( Bo kupilem takie samo cudo jak ma Elmo, [Bardziej mi sie podoba nazwa Staubsauger, to prawie jak nazwa myśliwca ;)] Ogólnie odmula sie nie najgorzej, ale właśnie dużą wadą jest mała "główką" jaką wkładasz do podłoża, tak jak Elmo mówi, naprawde trzeba namieszać, szczególnie przy akwarium 240 litrów. Jest napedzany brzeczykiem.

Thom (AS)
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 12 listopada 04, 18:24
Lokalizacja: Far Far Away

Re: odmulacz

Postautor: Thom (AS) » 19 marca 05, 15:20

A ja sam sobie zrobiłem odmulacz pod brzęczyk, a wykorzystałem do niego :
- wąż (ja miałem akwałek od aquaela fzkn-250 zostalo po skróceniu)
- kształtka aqua szut trójnik " T "
- 2 lub wiecej kształtek aqua szut prostych " I "
- kształtka aqua szut kolanko " L "
- woreczek na odpadki, u mnie koniec od rajstop, dobże zbiera bo ma geste oczka

U mnie to wszystko chodzi pod pompką Hagen " Maxima R ", odmulacz ma długość 70 cm regulowaną :wink: A podłączyłem u kuzyna pod " Hagen 802 " i akwa mialo 40 cm wlasnie 112 L i nie chodził :? :!:

Także trzeba mocną pomkę :wink:

Odmulacz wyszedł mnie koło 10 zl i troche pracy a wymiata :wink:

A tak przy okazji ta pompka (Hagen Maxima R) kosztowała mnie 100 zł :wink:

POZDR

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości