Woda i plastelina

alucardp
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 21 listopada 09, 23:36

Woda i plastelina

Postautor: alucardp » 24 listopada 09, 17:55

W akwarium chce wmontować szybkę... tylko chce aby była jej możliwość wyciągnięcia (przesunięcia). Do przyklejenia chce użyć plasteliny (chyba ze macie jakiś lepszy pomysł). I tutaj moje pytanie... czy plastelina wpływa jakoś na wodę? W sensie zmienia jej ph? Kolor? Zapach?

Awatar użytkownika
przemekkmmz
Fish Master
Fish Master
Posty: 1356
Rejestracja: 2 kwietnia 08, 22:20
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Woda i plastelina

Postautor: przemekkmmz » 24 listopada 09, 18:25

O jaką szybkę Ci chodzi, bo nie rozumiem. Jakby nie patrzeć całe akwarium składa się z szyb :)

Szczerze? Plastelina to najgłupszy pomysł o jakim słyszałem. Pomyśl, że czasem nawet sylikon przeznaczony do takich spoin nie wytrzymuje naporu wody.

Naprawdę pierwszy raz w życiu coś takiego słyszę.

Awatar użytkownika
Bright
Ryba
Ryba
Posty: 100
Rejestracja: 11 czerwca 07, 18:13
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Woda i plastelina

Postautor: Bright » 24 listopada 09, 18:28

Plastelina Ci nawet tego trzymać nie bedzie... a poza tym jest toksyczna. Sam wpadłeś na taki genialny pomysł

Pisownia, otrzymałeś już za nią jedno ostrzeżenie! Pisz poprawnie. Przemekkmmz.
Ostatnio zmieniony 24 listopada 09, 18:44 przez Bright, łącznie zmieniany 3 razy.

Wałek
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 20 kwietnia 08, 21:34
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Re: Woda i plastelina

Postautor: Wałek » 24 listopada 09, 18:28

przemekkmmz, jemu pewnie chodzi o jakąś przegrodę, taką żeby zdematować kiedy będzie chciał
rybki dla uspokojenia

Awatar użytkownika
noovaa
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1556
Rejestracja: 8 września 09, 16:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Woda i plastelina

Postautor: noovaa » 24 listopada 09, 18:29

myślę że chodzi o odgrodzenie jakichś ryb ..

nie używałabym plasteliny (sama w sobie śmierdzi i w ogóle) po za tym po odgrodzonej części nie będzie filtracji (jeśli o to chodzi)
"Cała superrzeczywistość przemieniła się w zupę grzybową"

alucardp
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 21 listopada 09, 23:36

Re: Woda i plastelina

Postautor: alucardp » 24 listopada 09, 18:29

szyba znajduje się wewnątrz akwarium i będzie je dzielić na 2 części. Nie ma ona być usytuowana pod kontem 90 stopni do ściany bocznej (pod ukosem).

Awatar użytkownika
przemekkmmz
Fish Master
Fish Master
Posty: 1356
Rejestracja: 2 kwietnia 08, 22:20
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Woda i plastelina

Postautor: przemekkmmz » 24 listopada 09, 18:31

alucardp pisze:tylko chce aby była jej możliwość wyciągnięcia (przesunięcia)


Tylko po co?

Przy takim ruchomym elemencie zachowanie szczelności jak i sztywności konstrukcji całego akwarium byłoby niemal niemożliwe. Wybacz ale cały ten pomył jest do niczego.

EDIT
Uprzedziliście mnie (mowa tu o przegrodzie :) )

alucardp
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 21 listopada 09, 23:36

Re: Woda i plastelina

Postautor: alucardp » 24 listopada 09, 18:34

Nie czytasz chyba tego co pisze. Mam akwarium i w środku niego chce wstawić szybę dzielącą akwarium na dwie części. Nie sadze aby ta przegroda miała jakoś wpływać na sztywność konstrukcji.

Awatar użytkownika
noovaa
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1556
Rejestracja: 8 września 09, 16:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Woda i plastelina

Postautor: noovaa » 24 listopada 09, 18:36

no dobrze a jak załatwisz problem z filtracją ?
"Cała superrzeczywistość przemieniła się w zupę grzybową"

Awatar użytkownika
Bright
Ryba
Ryba
Posty: 100
Rejestracja: 11 czerwca 07, 18:13
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Woda i plastelina

Postautor: Bright » 24 listopada 09, 18:37

1. Głupio będzie wyglądać.
2. Szyba spadnie na dno bo plastelina nie trzyma pod wodą.
3. Plastelina odpada bo jest szkodliwa dla ryb.
4. Użyj najlepiej sylikonu

Edit:
Nie lepiej odgrodzić to nie grubą ale też nie chudą gąbką filtracyjną? (taką którą się używa w hamburskim filtrze matowym, jak nie wiesz co to jest to poszukaj na google) Przymocujesz to czymś a bedzie filtracja po jednej i po drugiej stronie przy użyciu jednego filtra. A strony będą odgrodzone... Pomyśl nad tym
Ostatnio zmieniony 24 listopada 09, 18:43 przez Bright, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
przemekkmmz
Fish Master
Fish Master
Posty: 1356
Rejestracja: 2 kwietnia 08, 22:20
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Woda i plastelina

Postautor: przemekkmmz » 24 listopada 09, 18:38

Nie napisałeś/aś w pierwszym poście o jaką szybę chodzi więc doszło do nieporozumienia.

Taką szybę widziałem kiedyś w sklepowym akwarium, była ona zamontowana na gumowych "szynach" przyklejonych sylikonem do ścian zbiornika.

po za tym po odgrodzonej części nie będzie filtracji (jeśli o to chodzi)


A nie prawda, jeżeli zrobimy to sposobem, filtracja i przepływ wody zapewniona będzie. Taki sposób w dziale Prezentacje zbiorników pokazał yorki111.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
noovaa
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1556
Rejestracja: 8 września 09, 16:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Woda i plastelina

Postautor: noovaa » 24 listopada 09, 18:40

jakbym ja kombinowała zrobić przegrodę to myślałabym nad prowadnicami ze szkła na silikonie a między nie luzem wkładałabym szybę, ew. dla bezpieczeństwa pleksi (o ile nie zaszkodzi)

Pisz poprawnie, każde zdanie rozpoczynamy wielką literą a kończymy kropka, trochę głupio mi o tym przypominać. Przemekkmmz.
Ostatnio zmieniony 24 listopada 09, 18:43 przez noovaa, łącznie zmieniany 1 raz.

alucardp
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 21 listopada 09, 23:36

Re: Woda i plastelina

Postautor: alucardp » 24 listopada 09, 18:47

Właśnie znalazłem coś takiego jak... sylikon akwarystyczny. To chyba powinno załatwić sprawę?

Awatar użytkownika
przemekkmmz
Fish Master
Fish Master
Posty: 1356
Rejestracja: 2 kwietnia 08, 22:20
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Woda i plastelina

Postautor: przemekkmmz » 24 listopada 09, 18:48

Bright pisze:Edit:
Nie lepiej odgrodzić to nie grubą ale też nie chudą gąbką filtracyjną? (taką którą się używa w hamburskim filtrze matowym, jak nie wiesz co to jest to poszukaj na google) Przymocujesz to czymś a bedzie filtracja po jednej i po drugiej stronie przy użyciu jednego filtra. A strony będą odgrodzone... Pomyśl nad tym


Moim zdaniem, szyba wyglądałaby bardziej estetycznie.

Ja bym nie stosował takiego rozwiązania ze względów estetycznych. w akwarium ogólnym. Wygodniej byłoby zastosować oddzielny zbiornik, ale oczywiście to moje zdanie.

Z racji tego, że temat rozwinął się w stronę techniczną przenoszę go do odpowiedniego działu.

Pozdrawiam.

Kuro
Ryba
Ryba
Posty: 360
Rejestracja: 22 sierpnia 09, 10:27

Re: Woda i plastelina

Postautor: Kuro » 24 listopada 09, 18:49

Czy naprawdę musisz to mocować na sztywno? wydaje mi się, że wystarczy, jeśli szyba rozdzielająca, będzie przycięta na wymiar tak, by była równo z krawędzią akwarium. Wtedy wystarczy, że czymś zablokujesz jej ruch, ale faktycznie, plasteliny nie polecam, sylikonu też nie, jeśli to ma być mobilne... Jeśli nie zależy Ci na tej szybce, możesz przyczepić ją pod kątem prostym, do jakiegoś kawałka plexi, albo innej szybki, lekko odstającej (ma przypominać kształt litery T) Ostatecznie, odstająca część, nachodząc na krawędź akwarium, będzie trzymać przegrodę w pionie.
Ostatnio zmieniony 24 listopada 09, 23:29 przez Kuro, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 69 gości