podwójna bimbrownia

Awatar użytkownika
tom_ex
Ryba
Ryba
Posty: 325
Rejestracja: 26 sierpnia 09, 16:38
Lokalizacja: Warszawa

podwójna bimbrownia

Postautor: tom_ex » 25 listopada 09, 22:47

Witam.

Zauważyłem, że wydajność bimbrownii radykalnie spada już po paru dniach pracy, co nie jest z resztą niczym niezwykłym. Chciałbym spróbować rozwiązać ten problem poprzez zastosowanie dwóch butelek ze wsadem połączonych z jedną butelką buforującą.

Takie rozwiązanie ma kilka zalet. Po pierwsze, poziom dozowanego CO2 byłby bardziej stabilny. Po drugie, nie trzeba by się zastanawiać, czy bimbrownia jeszcze działa, czy nie, a po prostu regularnie zmieniać wsad w jednej z buletek np. raz w tygodniu.

Mam tylko problem, jaką recepturę na wsad zastosować. Wydaję mi się, że tradycyjna 1000-400-10 to za dużo. Jeżeliby zastosować dwa razy miejsze porcje, podwójna bimbrownia nie miałaby sensu, ponieważ teoretycznie obie butelki trzeba by wymieniać co tydzień. Zatem w grę wchodzą opcje:
1) 1000-400-5 - mniej drożdzy,
2) 1000-200-10 - mniej cukru,
a może jakaś wartość pośrednia np. 300 gram cukru?

Myślę jeszcze, czy może nie spróbować z reaktorem z kwasku (octu) i sody, ale bardzo skrajne opinie o nim czytam.

Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości