Czy ktoś ma taką pokrywę

Awatar użytkownika
raf74
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 21 stycznia 05, 09:33
Lokalizacja: Częstochowa

Czy ktoś ma taką pokrywę

Postautor: raf74 » 4 marca 05, 08:25

Chciałem kupić pokrywę do akwa.
Na Allegro znalazłem coś takiego:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43886727
Jest to pokrywa Akwa-lux-a i mam pytanie co o niej sądzicie ?
Moje obawy budzi otwór do karmienia, niedość , że jest jeden to nie widać żadnego uchwytu do podnoszenia klapki, a nie chciałbym za każdym razem do otwarcia używać noża albo śrubokręta
:wink:
112l fluval 104, 8 neonki innesa, 1 neonek czarny, 3 kardynałki, 1 brzanka sumatrańska (nemo :D), 2 glonojady(zbrojniki), 1 kirysek i 4 danio tęczowe, 2 ramirezki, 1 gupik i 1 czarna molinezja, 2 kosiarki

Awatar użytkownika
Sony
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 24 lutego 05, 12:17
Lokalizacja: Zamość

Re: Czy ktoś ma taką pokrywę

Postautor: Sony » 4 marca 05, 10:12

Ja mam praktycznie identyczną. Moja ma takie same wymiary i też zamontowane są 2 świetlówki po 18 W. Otwór do karmienia jest podobnej wielkości, ale lekko zaokrąglony po bokach i ma uchwyt. Do tego z aukcji można dokleić jakiś mały uchyt bo ona nie jest ciężka to powinno wytrzymać. A co do ceny to ja za nową w sklepie dałem 140 złotych, więc tu masz troche taniej.
98 litrów = 2 Glonojady, Kirysek Spiżowy, Kirysek Panda, 2 Kardynałki, 5 Neonów Innesa, ok 20 Molinezji, ok 30 Mieczyków, całe mnóstwo ślimaków

Awatar użytkownika
raf74
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 21 stycznia 05, 09:33
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Czy ktoś ma taką pokrywę

Postautor: raf74 » 4 marca 05, 13:02

W Częstochowie nie znalazłem taniej niż za 160 zł, dlatego chyba kupię z Allegro chociaż nie lubię kupować w ciemno :( i dlatego pytam.
112l fluval 104, 8 neonki innesa, 1 neonek czarny, 3 kardynałki, 1 brzanka sumatrańska (nemo :D), 2 glonojady(zbrojniki), 1 kirysek i 4 danio tęczowe, 2 ramirezki, 1 gupik i 1 czarna molinezja, 2 kosiarki

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy ktoś ma taką pokrywę

Postautor: Elmo » 4 marca 05, 14:15

Witam ;)

Ja mam identyczną pokrywę i co do otwierania klapki to niemasz co sie martwić ... wystarczy nacisnąc palcem i sie otwiera tak jest zrobiona...

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raf74
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 21 stycznia 05, 09:33
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Czy ktoś ma taką pokrywę

Postautor: raf74 » 7 marca 05, 08:31

Kupiłem w sklepie ztargowałem do 130zł :D
Akwarium z pokrywą wygląda duużo lepiej.
Pokrywa jest fajna, wygląda troszeczkę inaczej niż na zdjęciu, na klapce jest uchwyt. Martwi mnie co innego, mianowicie od kiedy ją założyłem praktycznie nie włacza mi się grzałka, teraz to dobrze, ale latem może być problem.
Dzięki za rady.
112l fluval 104, 8 neonki innesa, 1 neonek czarny, 3 kardynałki, 1 brzanka sumatrańska (nemo :D), 2 glonojady(zbrojniki), 1 kirysek i 4 danio tęczowe, 2 ramirezki, 1 gupik i 1 czarna molinezja, 2 kosiarki

Awatar użytkownika
Sony
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 24 lutego 05, 12:17
Lokalizacja: Zamość

Re: Czy ktoś ma taką pokrywę

Postautor: Sony » 7 marca 05, 10:35

Wszystko zależy od tego jaką temperaturę utrzymujesz w akwarium. Jeżeli jest to około 26 - 28 to chyba nie masz się czym martwić, bo temp. powietrza żadko dochodzi do 30 stopni, a jeżeli nawet to przecież możesz zostawiać otwarty otwór na karmienie co powinno trochę pomóc.
98 litrów = 2 Glonojady, Kirysek Spiżowy, Kirysek Panda, 2 Kardynałki, 5 Neonów Innesa, ok 20 Molinezji, ok 30 Mieczyków, całe mnóstwo ślimaków

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości