cena - koszt - ceny czyli czy dobrze liczę za 60 litrów?

Spinja
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 1 marca 05, 20:40
Lokalizacja: Siekierki - Warszawa

cena - koszt - ceny czyli czy dobrze liczę za 60 litrów?

Postautor: Spinja » 27 marca 05, 01:09

Chcę zebrać "do kupy" 60 l. zbiornik z osprzętem. Po wakacjach założę w nim krewetkarium, a wcześniej posłuży do chwilowej przeprowadzki rybek z naszego ogólnego 100 l., coby odczyścić zbiornik. Poszukałam po necie i wyszedł mi taki "biznes-plan":

1) zbiornik 60l = 60 zł

2) pokrywa ze świetlówką 15 wat = 100 - 150 zł na Allegro :/ A gdy chcę lepsze oświetlenie, to dokąd się udać? Samemu dziergać? Bo do 60 l. nie sprzedają z dwiema lampkami :(

3) filtr FAN-1 Aquael = 33 zł

4) grzałka - tylko która?
- szklana 50 wat Aquael = 33 zł
- metalowa 50 wat Aquael = 40 zł
- z termostatem Hagen Thermal Compact-2 od 50 do 100 litrów = 41 zł

5) termometr przyklejany = 8 zł

6) fototapeta = 10 zł

------------------------------------------------
~ 280 PLN

Co Wy to?!
PROSZÊ SERDECZNIE O KOMENTARZE (co do sprzętu i co do cen).

PS. najchętniej kupiłabym używane "szkło" i pokrywę, ale tu podaję ceny nówek dla orientacji w terenie... ;)
100 l. ogólne rybowo:
7 danio pręgowanych welonowatych
8 razbor klinowych
18 neonów inessa
3 fałszywe kosiarki
1 otosek
3 różne stare kiryski
10 krewetek Red Cherry
glon Euzebiusz

60 l. krewetkowo w planie - KUPIÊ zbiornik

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: cena - koszt - ceny czyli czy dobrze liczę za 60 litrów?

Postautor: Dave » 27 marca 05, 09:36

Po pierwsze za duzo liczysz za pokrywe. 15 W kosztuje maksymalnie 70 zl, w dobrym sklepie. Z grzalek najlepsza jest ta Hagena z termostatem. Za to zmiast fana 1 proponuje FZN-2 lub 1. Nie sa tak duzo drozsze, ale za to najlepsze filtry do takiego akwarium.

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: cena - koszt - ceny czyli czy dobrze liczę za 60 litrów?

Postautor: Elmo » 27 marca 05, 10:20

Dave.. co do ceny pokrywy to jeszcze zalerzy gdzie sie mieszka.... ceny są bardzo zroznicowane jeżeli wezmiemy pod uwagę różne regiony polski.. jednakże za ok 100-120 zł można kupic taką pokrywę w warszawie.

Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
Spaiky
Ryba
Ryba
Posty: 137
Rejestracja: 22 maja 04, 12:39
Lokalizacja: Częstochowa

Re: cena - koszt - ceny czyli czy dobrze liczę za 60 litrów?

Postautor: Spaiky » 27 marca 05, 14:12

Spinja. Myśle, ze lepiej zrobić pokrywę samodzielnie. Ja sam zakupiłem oryginalną i teraz tego żałuję. Zrobienie pokrywy z paneli nie jest takie trudne jakby się wydawało. Wiem to dopiero teraz. Estetyka lepsza nie wspomnę już o funkcjonalności. Można podłączyć świetlówki równolegle a nie, jak w standardowych, szeregowo. Przez to można włączać np jedną świetlówkę na kilka godzin. Później załączać następną i znów tylko jedna. Tak jak w naturze ze słońcem. Jest to również przydatne w walce z glonami (za małe lub za duże oświetlenie). Do tego jeszcze gdy zniszczy się np. jeden bok łatwo go wymienić.
Całość oczywiście wychodzi znacznie taniej niż tradycyjna no i jak już wsponiałem jest ładniejsza.

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: cena - koszt - ceny czyli czy dobrze liczę za 60 litrów?

Postautor: Rama » 27 marca 05, 14:18

Ja takze mam zrobiona pokrywe samodzielnie.... Koszt pokrywy rzeczywiscie jest sporo mniejejszy, a estetycznie tez mi sie podoba bardziej (chyba nie tylko mi)
Wchodzac na ponizsza strone mam tam dwie fotki mojej pokrywy z paneli podlogowych. Dokladna instrukcja co i jak zrobilem znajduje sie w "Poradniku dla poczatkujacych"
Zawsze mozesz pytac poprzez PW :)

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: cena - koszt - ceny czyli czy dobrze liczę za 60 litrów?

Postautor: Dave » 27 marca 05, 14:27

Ale ja mowilem o "zasadzie malego sklepu". Moim zdaniem tlko w takich oplaca sie kupowac sprzet. Znajdujesz, jakis maly sklep akwaryjny i zamawiasz w nim konkretny filtr, akwarium lub pokrywe. Mozna tak duzo zyskac. Jak dla mnie placenie 120 zl za pokrywe do akwarium pojemnosci 60 l, to zdzierstwo.

Awatar użytkownika
jacus
Ryba
Ryba
Posty: 302
Rejestracja: 24 marca 05, 16:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: cena - koszt - ceny czyli czy dobrze liczę za 60 litrów?

Postautor: jacus » 27 marca 05, 16:40

wydaje mi się że dobrze liczysz . ja za komplet 50l- akwa, pokrywa, filtr fan-mini aquaela, grzałka aquaela 50w, tapeta, termometr, roślinka i pokarm zapłaciłem 299zł!!! nie wiem jak wy ale ja to niestety nie potrafię zrobić sam pokrywy!
www.jacek.89.pl - Zapraszam!!!!



50l-gupiki,neonki,platki,otoski

25l- narybek gupika i platki,otoski

Spinja
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 1 marca 05, 20:40
Lokalizacja: Siekierki - Warszawa

Re: cena - koszt - ceny czyli czy dobrze liczę za 60 litrów?

Postautor: Spinja » 28 marca 05, 14:56

Dave pisze: Za to zamiast fana 1 proponuje FZN-2 lub 1. Nie sa tak duzo drozsze, ale za to najlepsze filtry do takiego akwarium.

Są dokładnie DWA razy droższe.

- FAN-1 Aquael = 33 zł
- FZN - 2 Aquael = 77 zł nowy, nowy na Allegro 60- 65 zł,
- FZN-1 Aquael - 60 zł, nowy na Allegro 57 zl

Co do pokrywy - kombinuję, coby samemu złożyć.

Spaiky pisze:Spinja. Myśle, ze lepiej zrobić pokrywę samodzielnie. Zrobienie pokrywy z paneli nie jest takie trudne jakby się wydawało. Można podłączyć świetlówki równolegle a nie, jak w standardowych, szeregowo. Przez to można włączać np jedną świetlówkę na kilka godzin. Później załączać następną i znów tylko jedna. Całość oczywiście wychodzi znacznie taniej niż tradycyjna no i jak już wspomniałem jest ładniejsza.

Spaiky - tak właśnie kombinuję. Dwie świetlówki, o różnym czasie gaszenia. Mógłbyś podać swoją wycenę? Zwłaszcza oświetlenia!

Rama pisze:Ja takze mam zrobiona pokrywe samodzielnie.... Koszt pokrywy rzeczywiscie jest sporo mniejszy

Obejrzałam Twoje dzieło:

1) Pokrywa wygląda mi jednak na pracochłonną. :) Na innym forum poradzili zatrudnić tatę. Mają rację. :)

2) Podoba mi się Twój zestaw sprzętowy (30 wat / 63 l) - też do czegoś takiego chcę dążyć. Robiłeś może zestawienie cenowe? A może mógłbyś podesłać jakieś skrócone? Zbiornik / pokrywa / oświetlenie - ile Ci to razem wyszło?


PS. Jestem z Wawy = ceny wawskie = lub koszt przesyłki
100 l. ogólne rybowo:
7 danio pręgowanych welonowatych
8 razbor klinowych
18 neonów inessa
3 fałszywe kosiarki
1 otosek
3 różne stare kiryski
10 krewetek Red Cherry
glon Euzebiusz

60 l. krewetkowo w planie - KUPIÊ zbiornik

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: cena - koszt - ceny czyli czy dobrze liczę za 60 litrów?

Postautor: Dave » 29 marca 05, 10:56

Spinja, przepraszam nie wiedzialem, ze w Warszawie wszystko, jest take dogie. Ja FZN-3 kupilem za 80 zl. FZN-2, byl jesli sie nie myle to za 60-65 zl, a FZN-1 za 45 zl.

Spinja
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 1 marca 05, 20:40
Lokalizacja: Siekierki - Warszawa

Re: cena - koszt - ceny czyli czy dobrze liczę za 60 litrów?

Postautor: Spinja » 29 marca 05, 17:03

Dave - nie dobijaj mnie :)

Chciałam powiedzieć, że dziś przesadziłam pierwszy raz roślinkę ORAZ po 3 dniach preparowania dodałam korzonek do akwa. Korzonek ma 90 cm długości :) Korzenisko jest to raczej i jestem z siebie i zz niego b. dumna. ^__^

Na dodatek okazało się, że mamy stary filtr Fan-1, który na rozruch mojego krewetkowa 60 l. wystarczy, to samo z grzałką. Więc zostaje sprawa pokrywy, w której muszę uwzględnić dwie świetlówki oraz miejsce na kaskadowy.

Generalnie, jest git. :)

[ Dodano: 2005-04-02, 09:37 ]
Poprawka: wcale nie jest tak git. Znalezienie taniego zbiornika 60 l. wydaje się niemożliwością! Te ceny!!! :zdziwko: Chyba "przepłacę" i kupię po prostu nowy, bo właściciele używanych liczą jak za zboże... :zdziwko:
100 l. ogólne rybowo:
7 danio pręgowanych welonowatych
8 razbor klinowych
18 neonów inessa
3 fałszywe kosiarki
1 otosek
3 różne stare kiryski
10 krewetek Red Cherry
glon Euzebiusz

60 l. krewetkowo w planie - KUPIÊ zbiornik

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości