Problem z bimbrownia :?

Awatar użytkownika
AnUBiS
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 9 marca 05, 17:22
Lokalizacja: Sosnowiec

Problem z bimbrownia :?

Postautor: AnUBiS » 27 marca 05, 21:24

Jakies 2 dni temu zrobilem bimbrownie... robilem wszystko zeby robic to zgodnie z instrukcja... wszystko dzialalo... uszczelnienia zrobilem z plasteliny... mam dwie 2L butle... a w akwarium jest rurka ze starszych modelow filtrow napedzanych samym powietrzem :P
Dzis zas wstalem zeby podlaczyc bimbrownie... podlaczylem... patrze na rurke... jakos nic sie nie dzialo (zwykle CO2 zaczynalo wypychac wode)... patrze z tylu na butelke z woda... nic nie leci... zadnych babelek :?... patrze na zacier... to samo... nie widze zeby produkowal CO2... potrzasnalem i zaczelo cos leciec... puscilem... 5 sekund i znowu nic nie lecialo :? i tak kilka razy trzaslem i taka sama sytuacja... do teraz nic sie nie dzieje... nie wiem co zrobic... mialo wytrzymac 2 tyg. a nie dwa dni :? Co zrobic? Co moglem zrobic zle? :? Podam teraz trooche szczegolow moze to cos pomoze, choc watpie zeby ktoras z tych rzeczy mogla na to wplynac, lecz na wszelki wypadek napisze:
butelki nie sa rowne... obydwie 2L ale inne wymiary...
Nie zwracalem duzej uwagi na ilosc dolanej wody do zacieru i do drogiej butli... wlalem na oko... ale zacier nie dochodzi do wylotu...

Nie wiem co moge wiecej napisac :? Pomozcie :cry: chce jak najlepiej dla moich roslinek...
100l:
25 neonkow innesa, para ramirez, 4 kiryski pstre i 1 albinos, 2 zbrojniki niebieskie, 1xmieczyk, 4xMinorka (chyba), 2x prętniki;
Aquael FAN-2; 2x20W - Sun Glo i Power Glo;
Kabomba, moczarka, Żabienica opacus, Skrzydłokisć, mech jawajski i inne...

Awatar użytkownika
Młyn
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 15 marca 05, 22:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z bimbrownia :?

Postautor: Młyn » 27 marca 05, 23:02

Może miałes jakies lewe drożdże, albo masz nieszczelna butelke z zacierem i zamiast do przewodu to ci któredys ucieka :?
A jakie proporcje na zacier dałes :?:
80x32x45

115 l- 2 Skalary, 3 Żałobniczki, 2 Kirysniki, 4 Głupiki , 4 Zbrojniki, 5 Neonów Inesa, Samotna Molinezja :(

Awatar użytkownika
AnUBiS
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 9 marca 05, 17:22
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z bimbrownia :?

Postautor: AnUBiS » 28 marca 05, 10:42

1 kostka drozdzy i 2 szklanki cukru... wody jest gdzies 1,7L (tak zeby nie dotykala wylotu)
Mozna powiedziec ze bym sie cieszyl jakby uciekala bo wtedy to musialbym tylko uszczelnic i tyle... ale to jest tak ze jak dzialala... to zacier "babelkowal" i wytwarzal CO2, a teraz jest "spokojny" :?

[ Dodano: 2005-03-28, 17:16 ]
Slyszalem tez cos w tym rodzaju ze mozna kupic drozdze suche i mokre czy jakos tak... ja kupilem te mokre... jesli chodzi o bimbrownie to jest jakas roznica? :?
100l:
25 neonkow innesa, para ramirez, 4 kiryski pstre i 1 albinos, 2 zbrojniki niebieskie, 1xmieczyk, 4xMinorka (chyba), 2x prętniki;
Aquael FAN-2; 2x20W - Sun Glo i Power Glo;
Kabomba, moczarka, Żabienica opacus, Skrzydłokisć, mech jawajski i inne...

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Problem z bimbrownia :?

Postautor: Dave » 29 marca 05, 10:56

AnUBiS, a ja mysle, ze Ci sie plastelina rozszczelnila. Ja tez mialem zamiar robic bimbrownie, ale mialm klopoty z kupieniem silikonu. Zrobilem probe szczelnosci brzeczykiem akwaryjnym. Zawsze szpara miedzy rurka, a nakretka rozszczelniala sie.

Awatar użytkownika
AnUBiS
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 9 marca 05, 17:22
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z bimbrownia :?

Postautor: AnUBiS » 29 marca 05, 11:29

Ale w takim razie CO2 powinno byc produkowane a nie wyglada na to zeby bylo :?
100l:
25 neonkow innesa, para ramirez, 4 kiryski pstre i 1 albinos, 2 zbrojniki niebieskie, 1xmieczyk, 4xMinorka (chyba), 2x prętniki;
Aquael FAN-2; 2x20W - Sun Glo i Power Glo;
Kabomba, moczarka, Żabienica opacus, Skrzydłokisć, mech jawajski i inne...

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: Problem z bimbrownia :?

Postautor: august8 » 29 marca 05, 22:14

do uszczelnienia urzyj silikonu akwarystycznego to na bank będzie szczelne a zacier żeby 2 tyg reagował ja mam taki :
1 łyżeczka drożdży
4 szklanki cukru
1l wody
i działa nawet dłużej
podr August :ok:

Awatar użytkownika
KozA69
Narybek
Narybek
Posty: 35
Rejestracja: 3 kwietnia 05, 21:38
Lokalizacja: Radom

Moje propozycje:

Postautor: KozA69 » 3 maja 05, 22:52

Plasteliną nigdy nie uszczelnisz na długo. Prawdopodobnie bimber produkcje zaczal ale nic nie trafiało do zbiornika gdyż uciekało Ci już przy korku od butli z bimbrem.
Uszczelnij calą instalację silikonem (nie sanitarnym bo ma szkodliwy środek grzybobójczy) lub klejem z pistoletu (roztappialny pod wpływem temp - ja tak mam).
NIe używaj butelek po wodzie Żywiec - też często są problemy ze szczelnością ze względu na słabej jakości korek.
Zacier przygotuj następująco:
1) wsyp do butelki za pomocą np. lejka 2 szklanki cukru
2) zalej to 4 szklankami wody. Podobno najlepiej przegotowanej, ja mam pol na pol.
3) Uważaj na temp. wody gdyż drożdże giną już w 50'C - lepiej letnią niż ciepłą
4) Dodaj do roztworu czubatą łyżkę stołową drożdży piekarskich. Możesz je rozdrobnić
5) Dodaj łyżeczkę sody oczyszczonej
6) Zakręć butelkę szczelnie korkiem i potrząsaj butlą aż do rozpuszczenia cukru i drożdży
7) Podłącz pod instalację - po ok 20min zacznie działać - zobaczysz bomble w drugiej butelce (oczyszczalni)

To wszystko, napisz jak działa :)
KozA69
60L
6neonów innesa, 4black molly, miecz, petnik karłowaty - parka, ślimak, 2 małe kosiarki, harem bojków (przeludnienie pełną gębą :)
TwO-18'n, TwW-4'n, pH-7,0

Ka@sia
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 27 kwietnia 05, 18:27

Re: Problem z bimbrownia :?

Postautor: Ka@sia » 7 maja 05, 16:42

Właśnie zrobiłam bimbrownie.Zacier buzuje w małej butelce lecą bombelki ale w akwa nic.Uszczelniłam korki silikonem i dodatkowo tasmą izolacyjna.Co jest ? :oops: :twisted: Proszę poradzcie.Co zrobiłam nie tak?

Awatar użytkownika
dadi321
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 24 lutego 05, 23:29
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Problem z bimbrownia :?

Postautor: dadi321 » 7 maja 05, 18:00

coś jest nieszczelne bimbrownia jest prosta jak budowa cepa sprawdz po kolei a napewno znajdziesz przyczynę :wink:
360L z kominem 2Xhqi150W zwinniki , teczanka ,kosiarki,zbrojniki ,kiryski, barwniak czerwonobrzuchy
filtracja sump60l filtr wewnętrzny resun 3800L 2000l/h podłączony do filtra podżwirowego hagen PHkontroler lajon120 z regulacją temperatury

Awatar użytkownika
trax2005
Narybek
Narybek
Posty: 77
Rejestracja: 5 marca 05, 16:49
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Problem z bimbrownia :?

Postautor: trax2005 » 7 maja 05, 19:31

8) ja umnie do zrobienia bibrowni wykorzystałem: wkład pusty z długospisu ktory wtopilem lutownicą w zakrątke i plastikiem do okola oblepilem do tego podłączylem wężyk akwarystyczny taki jak do brzęczyka , połączyłem to izolacją termokurczliwa ( taka co pod wpływem ciepła kurczy sie), SZCZELNOŚĂ† NA 99,9% . Umnie dziala i jest wszytko okej.
:czytaj:

I zaoszczędzasz na sylikonie akwarystycznym.

Awatar użytkownika
kakteo
Ryba
Ryba
Posty: 103
Rejestracja: 25 sierpnia 05, 07:00
Lokalizacja: Lublin

Re: Problem z bimbrownia :?

Postautor: kakteo » 21 października 05, 18:38

a ja zrobiłem w ten sposób:
zmierzyłem "na oko" średnice wężyka który użyłem do instalacji bimbrowni, wziąłem "na oko" mniejsze wiertło i wywierciłem nim otwory w korkach od butelek... powtykałem wężyki we wszystkie otwory, nastawiłem zacier i po kilkunastu minutach jak buchnęło to musiałem na wężyku doprowadzającym CO2 do akwarium zaciskać szczypkami do bielizny bo tak mocno dawało...
żadnego uszczelniania - kitu, plasteliny, silikonu, wosku... nic...
wszystko działa bardzo dobrze od samego początku...


a i zacier który już nie pracuje też da się wykorzystać... :wink: :shock: :wink:

Jani
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 21 grudnia 05, 22:52

Re: Problem z bimbrownia :?

Postautor: Jani » 1 stycznia 06, 16:39

Ja niemiałem silikonu i uszczelniłem ciepłym klejem , od góry i od dołu zakrętki (tylko trzeba uważać żeby niezalepić gwintu zakrętki). szczelność gwarantowana :)

Awatar użytkownika
hydrofil
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 3 maja 05, 10:07
Lokalizacja: zabrze

Re: Problem z bimbrownia :?

Postautor: hydrofil » 3 stycznia 06, 14:06

AnUBiS pisze:Nie zwracalem duzej uwagi na ilosc dolanej wody do zacieru i do drogiej butli... wlalem na oko...


Na oko to wygloda mi na to, że dałeś za dużo drożdży. jeśli używasz d. w kostce to wystarczy tylko 1/3.
"szkoda, że na forach jest tak dużo guglofobów"

"""""""""""""""""""""""""""""""
240l
azja

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Problem z bimbrownia :?

Postautor: Rama » 4 stycznia 06, 01:04

Bimbrownia... Fajna rzecz ale...
Dzieki niej chyba zakwitl mi anubias :) Jestem zadowolony, lecz ostatnio troche mnie to denerwuje...
Wychodze rano do pracy o 7.40... automat wlacza swiatlo u ryb o 7.00 tak wiec zdaze rano nakarmic rybki... Niestety bimbrowni nie daje rady wlaczac, bo nie mam mozliwosci jej pozniej wylaczyc. Swiatlo gasnie o 18.00, a ja wracam kolo 22.30 do domu (oczywiscie z pracy wychodze wczesniej, ale do domu juz nie zagladam).
Na szczescie to chwilowe takie cos... Moze bedzie trwalo z 2 miesiace wiec. Ale pisze to do osob w podobnej sytuacji, jesli chodzi o czas. Sporo obowiazkow z ta bimbrownia...
PS. Zapomniejcie tez o wychodzeniu z domu popoludniu i wracaniu na drugi dzien... To taki maly minus calej tej bimbrowni :)

Awatar użytkownika
shell
Ryba
Ryba
Posty: 263
Rejestracja: 4 lipca 05, 08:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z bimbrownia :?

Postautor: shell » 4 stycznia 06, 19:06

u mnie bimbrownia chodzi 24h - zadnych problemów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości