Problem z bimbrownia :?

Awatar użytkownika
hydrofil
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 3 maja 05, 10:07
Lokalizacja: zabrze

Re: Problem z bimbrownia :?

Postautor: hydrofil » 5 stycznia 06, 22:12

Rama pisze:Bimbrownia... Fajna rzecz ale...


nie sądzę żeby było tak duży problem:) zakładam, że obawiasz się bimbrowni 24/h:) Wielu akwarystów stosuje taki czas i nie słyszałem o większych problemach. masz wyjście: włączasz ok 7.30, wyłączasz kolo 22.30. 15 godzin aplikowania CO2 przyniesie efekty bardzo szybko.

pozdrawiam
"szkoda, że na forach jest tak dużo guglofobów"

"""""""""""""""""""""""""""""""
240l
azja

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Problem z bimbrownia :?

Postautor: Rama » 6 stycznia 06, 09:30

Wnioskuje z Waszych powyzszych postow ze mozna wlaczyc bimbrownie na 24h na dobe nawet gdy nie ma sie rzadnego napowietrzacza.... Jesli tak to mi napiszcie a od razu pojdzie pelna para :) Pozdrawiam.
Wole sie zapytac niz zabic rybki <lol>

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: Problem z bimbrownia :?

Postautor: Suonko » 6 stycznia 06, 09:40

Rama, co prawda teraz u mnie bimbrownia nie chodzi, bo za dobrze mi rosły rośliny i dałam sobie spokój, ale jak jeszcze u mnie działała, to właśnie 24h/d bez dodatkowego napowietrzania. Puszczałam CO2 przez kostkę ustawioną w okolicach ujścia filtra, żeby bąble jak najdłużej pływały w akwa.
Jeżeli masz możliwość, to możesz ustawić bimbrownię np. na pokrywie, żeby "mocniej" działała, jak są włączone świetlówki (ogrzewa się od transformatora), a zwalniała tempo, jak światło się wyłącza (transformator stygnie i bimbrownia zwalnia pracę). Powiedzmy szczerze, że zbyt dekoracyjne to to nie jest, ale niektórzy tak robią. Ja miałam ustawioną bimbrownię tak, żeby w ciągu dnia grzała się w słoneczku.
U mnie stawianie na pokrywie nie wchodziło w rachubę, po pierwsze ze względu na kota, który grzeje kości na pokrywie, no i po drugie ze względu na to, że akwa stoi w salonie i ma być ozdobą.
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Awatar użytkownika
shell
Ryba
Ryba
Posty: 263
Rejestracja: 4 lipca 05, 08:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z bimbrownia :?

Postautor: shell » 8 stycznia 06, 00:31

u mnie bimbrownia chodzi 24h - od "zawsze" -tylko, ze ja mam fitr kaskade i on calkiem niezle napowietrza.

ortopeda1
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 16 stycznia 06, 15:42

Re: Problem z bimbrownia :?

Postautor: ortopeda1 » 16 stycznia 06, 16:20

Jestem tu nowy. A temat CO2 dopiero zaczynam kąsać.
Czy dobrze zrozumiałem:
Czy mogę stosować co2 z bimbrowni przez napowietrzacz w ciągu całej doby?Ile pęcherzyków/140l aqua/
czy wystarczy dodatkowo całodobowe napowietrzanie z deszczowni/filtr kanistrowy/ i w dzień z brzęczyka?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości