pytanie o co2 prosze o pomoc

virtualscroll
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 7 czerwca 10, 15:04

pytanie o co2 prosze o pomoc

Postautor: virtualscroll » 7 czerwca 10, 15:12

witam od kilku miesiecy mam zalozone akwarium 120litrow filtr kaskadowy 2 razy neonowka po 20wat ... spodobaly mi sie akwaiumy roslinne z krewetkami i paletkami wiec sobie to wszysko kupilem i zaczolem czytac rozne fora ze co2 jest wazne do wzrosu. pojechalem do sklepu i kupilem co2 w plynie uzywalem 2 miesiace ale to bylo dawkowane raz dziennie a nie przez caly czas wiec jak mi sie skonczylo kupilem z filtrona dyfuzor i butle 1000ml i stosuyje to gdzies od tygodnia nie widac na razie roznicy ... prosze doradzcie mi co jest lepsze.., kupic te tabletki co daja co2, badz te ala bimbrownie co idzie kupic cale zestawy czy moze najlepsza jednac jest stala butla z zaworem itd... tlko ze nie mam pojecia co trzeba do tego skompletowac i jak zrobic zeby zminimalizowac koszta nie mam duzego akwa i nie chce bardzo w nie inwestowac ... pomozcie podpowiedzcie mi cos
z gory wielkie dzieki

[Kadav] Tak, witamy na forum. Tak, na forum piszemy po polsku. Tak, nie da się tego czytać. Tak, proszę następnym razem używać kropek, przecinków, słownika. Tak, dziękuję :)
Ostatnio zmieniony 7 czerwca 10, 21:18 przez virtualscroll, łącznie zmieniany 1 raz.

adeptmarine
Narybek
Narybek
Posty: 76
Rejestracja: 9 września 08, 09:39
Lokalizacja: Mława

Re: pytanie o co2 prosze o pomoc

Postautor: adeptmarine » 7 czerwca 10, 15:55

tu masz wszystko czego ci trzeba ALLEGRO LINK
żeby było taniej o jakieś 80zł spróbuj skompletować wszystko samemu w jednym sklepie na allegro np awkarystyczny24 użytkownik ma wszystko czego potrzebujesz więc za przesyłkę zapłacisz tylko raz.
przy 120l to już powinna być butla ten dyfuzor filtusa jest dobry do 100l max u mnie nie zdawał za bardzo egzaminu dopiero przy butli rośliny rosną jak szalone.
jeszcze pomyśl o nawożeniu mikro i makro

Awatar użytkownika
inskript
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 25 lutego 10, 15:31
Lokalizacja: Toruń

Re: pytanie o co2 prosze o pomoc

Postautor: inskript » 7 czerwca 10, 16:07

Dobrym i bardzo tanim sposobem na CO2 w akwarium jest bimbrownia. Polecam zacier 1410 jak coś...
P.S. Mało oświetlenia jak na akwa roślinne.
112l Roslinne

27l mcharium

Awatar użytkownika
noovaa
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1556
Rejestracja: 8 września 09, 16:25
Lokalizacja: Białystok

Re: pytanie o co2 prosze o pomoc

Postautor: noovaa » 7 czerwca 10, 17:25

Dobrym i bardzo tanim sposobem na CO2 w akwarium jest bimbrownia. Polecam zacier 1410 jak coś...
P.S. Mało oświetlenia jak na akwa roślinne.


Sposób dobry: do małego akwarium. Do większego już nie.
Butla to najlepsze rozwiązanie.
"Cała superrzeczywistość przemieniła się w zupę grzybową"

adeptmarine
Narybek
Narybek
Posty: 76
Rejestracja: 9 września 08, 09:39
Lokalizacja: Mława

Re: pytanie o co2 prosze o pomoc

Postautor: adeptmarine » 7 czerwca 10, 22:28

Dokładanie tak jak pisze noovaa , powyżej 80L bimbrownia daje mizerny efekt, na początku jakiś zobaczysz ale przy bardziej wymagających roślinach nawet easycarbo nie pomoże.
Najlepiej stosuj co2 z butli plus easycarbo lub zamiennika do easycarbo.

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości