nocne oświetlenie

korat
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 20 marca 05, 01:31
Lokalizacja: Gdańsk

nocne oświetlenie

Postautor: korat » 10 kwietnia 05, 01:09

jak bardzo jest ono potrzebne. no bo w gruncie rzeczy to w naturze słońce w nocy nie świeci. :| i czy ktoś moze mi napisać jaki jest jego szacunkowy koszt i czy tylko są niebieskie(bo ja tylko niebieskie widziałem)

Awatar użytkownika
Młyn
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 15 marca 05, 22:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: nocne oświetlenie

Postautor: Młyn » 10 kwietnia 05, 01:58

To jest tak nocne oswitlenie to jedynie taki bajerek który jest dla jednych fajny dla 2 nie, mówi sie ze imituje swiatło księzyca ale niejestem w 100% tego pewnien, i niejest ono bynajmniej potrzebne.

koszty wykonani nieśa jakies astronomiczne kupujesz niebieskie didodki led 12 V (około 2.50 zł), kupujesz albo szukasz w domu starego Adapetera do 12 V, i kabelek do połaczenia wszystkiego.
Projekcik masz tutaj http://www.malawi.pl/artykuly/oswietlenie_nocne2.htm
Ostatnio zmieniony 10 kwietnia 05, 15:27 przez Młyn, łącznie zmieniany 1 raz.
80x32x45

115 l- 2 Skalary, 3 Żałobniczki, 2 Kirysniki, 4 Głupiki , 4 Zbrojniki, 5 Neonów Inesa, Samotna Molinezja :(

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: nocne oświetlenie

Postautor: Elmo » 10 kwietnia 05, 09:25

Takie oświetlenie przydaje się gdy chcesz poobserwować ryby w nocy a szczególnie te o nocnym trybie zycia.. powiem z doswiadczenia ze jest to ciekawe... a pozatym przy zupelnej ciemnosci w pokoju oraz takim oswietleniu akwarium staje sie takie tajemnicze oraz nabiera pewnego mistycyzmu 8) ale fakt ze to taki bajer raczej .... ;)

korat
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 20 marca 05, 01:31
Lokalizacja: Gdańsk

Re: nocne oświetlenie

Postautor: korat » 10 kwietnia 05, 21:59

dZieki. teraz juz wiem. ale zastanawia mnie jeszcze jak na tej stronce podłączono 4 x 12v diody=48v pod 220???

Awatar użytkownika
dadi321
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 24 lutego 05, 23:29
Lokalizacja: sosnowiec

Re: nocne oświetlenie

Postautor: dadi321 » 12 kwietnia 05, 21:15

no cóż podstawowe zasady połaczen elektrycznych to jest połączenie równoległe wiec nie 48 V tylko 12 V w takim połączeniu sumuje się prądy a nie napięcia i zasilane jest to z zasilacza 12V zasilanie czegoś takiego w akwarium z 220V to pewna śmierć jesli nie znasz podstaw elektroniki to lepiej kup gotowy zestaw ryzykujesz życiem

felu82
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwietnia 06, 14:51
Lokalizacja: Południe Polski

Re: nocne oświetlenie

Postautor: felu82 » 25 kwietnia 06, 15:18

Nocne Oświetlenie jest Spox, sam mam takie w moim 60l. baniaku i jestem zadowolony, tylko, że nie na zwykłych ULtra jasnnych diodach, tylko na SUPER FLUX-ach....

100 stopni kat świecenia i 4 diody wystarczają na taki "akwen"

Obrazek

Kupione na aukcji:http://www.allegro.pl/item99892693_super_oswietlenie_akwarium_4x_led_sup_flux_white.html
Obrazek

I muszę przyznać, że prezentuje się zajefajnie :)

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości