pokrywa

zbiku99
Narybek
Narybek
Posty: 87
Rejestracja: 1 kwietnia 10, 15:16

pokrywa

Postautor: zbiku99 » 8 lipca 10, 12:46

witam możne macie jakieś pomysły jak umieścić w standardowej pokrywie 2x18W jeszcze jedna świetlówkę

Loomhk
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 7 lipca 10, 15:23
Lokalizacja: Hajnówka/okolice ;)

Re: pokrywa

Postautor: Loomhk » 8 lipca 10, 12:54

Można być wyrzucić z tego korytka statecznik na zewnątrz pokrywy (np do szafki )wyciąć korytko całkowicie, tam wstawić świetlówke ,widziałem też jak ktoś miał zamontowaną świetlówke na samym przedzie aż za klapami do karmienia wtedy nie było chyba za bardzo dużo ingerencji w samą pokrywe.

Kombinować można różnie ;-)

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: pokrywa

Postautor: deXter » 8 lipca 10, 15:53

Skoro jeszcze jedną to się instaluje pod otwory do karmienia :)
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

gazownik
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 551
Rejestracja: 24 lutego 10, 18:47

Re: pokrywa

Postautor: gazownik » 8 lipca 10, 16:27

http://yfrog.com/1nzdjcie0394j
http://yfrog.com/4rzdjcie0395pj
http://yfrog.com/j7zdjcie0396zj
Po bokach dokleiłem kawałki plexi od reklamy do tego obudowy do montażu jarzeniówek statecznik i starter umieszczony pod akwarium..otwór który pozostał do karmienia rybek dalej służy zgodnie z przeznaczeniem,nie ma problemu z wciskaniem statecznika w ciasna pokrywe.Sklejane kropelką ,całość zajęła mi jakieś 20 min,koszt żaden bo wszystko z demobilu dlatego końcówki nie są bryzgoszczelne a zwykłe..

Loomhk
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 7 lipca 10, 15:23
Lokalizacja: Hajnówka/okolice ;)

Re: pokrywa

Postautor: Loomhk » 8 lipca 10, 18:10

Jak mówiłem każdy robi jak mu pasuje i uważa za stosowne ;-)

gazownik pisze:końcówki nie są bryzgoszczelne a zwykłe..


Proponowałbym zainwestować jednak w bryzgoszczelne oprawki ,koszt za dwie jakieś 10 zł a pewność większa że nic się nie stanie ,po to jednak są stosowane ;-)

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: pokrywa

Postautor: deXter » 8 lipca 10, 22:05

Loomhk pisze:ic się nie stanie

I tak się nic nie stanie, ale oczywiście ja tez proponuję bryzgoszczelne.
Tylko skoro nie widać różnicy to po co przepłacać?
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Loomhk
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 7 lipca 10, 15:23
Lokalizacja: Hajnówka/okolice ;)

Re: pokrywa

Postautor: Loomhk » 8 lipca 10, 23:03

deXter pisze:po co przepłacać?


Czy zyskanie na bezpieczeństwie jest przepłacaniem?

Po to ktoś wymyślił oprawki tego typu aby zabezpieczyć sprzęt a także ludzi z niego korzystających,i prawdopodobnie ktoś to wymyślił nie od tak ale już może po jakimś incydencie lub po obserwacjach że jednak taka rzecz się naprawde przyda.

Cóż każdy ma swoją wolę i może robić co zechce ;-) lecz,bez urazy,mówienie że i tak się nic nie stanie jeśli w grę wchodzi prąd jest troszkę podejściem w tym przypadku nie na miejscu.

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: pokrywa

Postautor: Rama » 9 lipca 10, 06:00

Ja mam takie oprawki

Obrazek

Od kilku lat (może z 5) i nic nikomu do dziś się nie stało.
Koszt... 2zł sztuka.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: pokrywa

Postautor: deXter » 9 lipca 10, 10:04

Rama dokładnie o podobnych mówię.
U mnie chyba więcej płaciłem i jakoś o dziwo nic się nie działo przez dobre 8 lat.
Jeżeli ktoś nie ma instynktu samozachowawczego i liże oprawki podłączone do prądu to może kiedyś go kopnie ;].
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Loomhk
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 7 lipca 10, 15:23
Lokalizacja: Hajnówka/okolice ;)

Re: pokrywa

Postautor: Loomhk » 9 lipca 10, 11:46

Drodzy koledzy ;-)
Nie napisałem np że pokrywa bez oprawek bryzgoszczelnych nie ma racji bytu,napisałem tylko że na bezpieczeństwie jakie by nie było nie trzeba szczędzić i jest to akurat moje spojrzenie na ten temat bo przecież każdy możę się wypowiedzieć a to czy ktoś się zdecyduje na takie oprawki czy nie to już jego indywidualna sprawa co już mówiłem :roll:

Z tego co zauważyłem akwaryści zazwyczaj stosują oprawki tego typu (choć pamiętać trzeba że stworzone nie były z myślą tylko o akwariach a ogólnie o miejscach gdzie może wystąpić skroplenie wody lub zachlapanie żródła światła ) lub starają się jakoś w inny sposób zabezpieczyć swoje układy elektryczne przed wpływem wilgoci

Podkreśle jeszcze raz że są to moje poglądy na ten temat i nie mam zamiaru się z kimś kłócić :)

Awatar użytkownika
Plewek01
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1689
Rejestracja: 20 kwietnia 10, 20:01
Lokalizacja: Hajnówka

Re: pokrywa

Postautor: Plewek01 » 12 lipca 10, 22:13

:offtopic:
Jeżeli ktoś nie ma instynktu samozachowawczego i liże oprawki podłączone do prądu to może kiedyś go kopnie ;].

Przy lizaniu różnych rzeczy może też kopnąć ;-)
deXter, kolega Loomhk, stara się zwrócić uwagę na bezpieczeństwo a Ty jak zwykle jedziesz w swoim stylu...co prawda aż mi się gęba uśmiechnęła ale nie stresujmy nowo przybyłych :ok:

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: pokrywa

Postautor: deXter » 12 lipca 10, 23:12

Plewek01 pisze:Przy lizaniu różnych rzeczy może też kopnąć ;-)

Ciekawe jako to miało mieć wydźwięk :mrgreen: :mrgreen: :twisted:

Ja oczywiście cieszę się, że ktoś dba o woje zdrowie i naucza o tym innych po prostu zwracam uwagę i nie tylko ja bo i Rama pisze to samo, że bryzgoszczelne nie są potrzebne.

Ostatnio u kumpla widziałem świetlówkę pływającą w akwarium w oprawkach bryzgoszczelnych trochę mi japa opadła, ale powiedział, że skoro działa to nie chce mu się poprawiać :P
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Loomhk
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 7 lipca 10, 15:23
Lokalizacja: Hajnówka/okolice ;)

Re: pokrywa

Postautor: Loomhk » 12 lipca 10, 23:52

Spokojnie mnie ciężko zestresować :)
Plewek01, nie mam do nikogo pretensji,deXter mowa o Tobie ;-) Jestem na tyle kulturalnym człowiekiem że choć z kimś się moge nie zgadzać to nie znaczy że osoba po przeciwnej stronie barkady traci w moich oczach,no chyba że plecie jakieś historie nie z tej ziemi...

deXter pisze:widziałem świetlówkę pływającą w akwarium w oprawkach bryzgoszczelnych


I nic się nie działo bo była właśnie w oprawkach brzygoszczelnych :ok: :mrgreen:

To że Rama,deXter i jeszcze nie wiadomo ile osób, stosuje zwykłe oprawki to jest poprostu ich wybór i szanuje to ;-) i ciesze się że nic nie wynika z tego że są zwykłe.

Zależy mi tylko na tym aby młodzi ludzie, bo akwarysytka nie ma żadnych granic wiekowych,jednak mieli na uwadze to że z prądem nie ma żartów i jeśli nie wiedzą jak zabrać się za jakieś przeróbki pokryw to niech tego nie robią a może poproszą o to kogoś kto się zna ;-)

Wiem że przez te dysputy cały początkowy temat zanikł i przerodził się w dyskusje na temat oprawek, ale proszę o wybaczenie :dzieki: :)

[Kadav] Wybaczam :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 13 lipca 10, 07:48 przez Loomhk, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: pokrywa

Postautor: deXter » 13 lipca 10, 09:02

I nic się nie działo bo była właśnie w oprawkach brzygoszczelnych :ok: :mrgreen:


Ale to już są extremalne warunki :)

dobra cieszę się, że jest bez ścięcia i muszę przyznać rację.
Jeżeli ktoś nie wie co i jak robić niech się za to nie bierze, jednak jeśli ktoś jest świadomy swoich działań to niech robi po swojemu bo przecież "prowizorka trzyma najdłużej" :mrgreen:

Kończę OT :)
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

gazownik
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 551
Rejestracja: 24 lutego 10, 18:47

Re: pokrywa

Postautor: gazownik » 13 lipca 10, 14:20

Loomhk pisze:
deXter pisze:po co przepłacać?


Czy zyskanie na bezpieczeństwie jest przepłacaniem?

Po to ktoś wymyślił oprawki tego typu aby zabezpieczyć sprzęt a także ludzi z niego korzystających,i prawdopodobnie ktoś to wymyślił nie od tak ale już może po jakimś incydencie lub po obserwacjach że jednak taka rzecz się naprawde przyda.

Cóż każdy ma swoją wolę i może robić co zechce ;-) lecz,bez urazy,mówienie że i tak się nic nie stanie jeśli w grę wchodzi prąd jest troszkę podejściem w tym przypadku nie na miejscu.
Uważam że oprawki bryzgoszczelne to całkiem zbędna rzecz w moim przypadku..skrzynka elektryczna ma zabezpieczenie różnicowe-wystarczy gdziekolwiek w domu małe przebicie i odcina prąd..a swoją drogą pamiętacie czasy gdy nie było grzałek a akwarium oświetlała a zarazem ogrzewała żarówka zanurzona do połowy,w dodatku przewody w ścianach były z aluminium a w bezpieczniki często powstawiane grube druty aby nie wyrzucało...i mało tego panowała ogólna opinia że babelki niezbędne wiec aż buzowało chlapiąc przy tym całą oprawkę..jak ktoś chce może kupić bryzgoszczelne zapewne są lepsze choć dużo łatwiej przy wyciąganiu świetlówki uszkodzić ją.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości