Zestaw składany do oceny

Akłafan
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 14 lipca 10, 15:59
Lokalizacja: Jelenia Góra

Zestaw składany do oceny

Postautor: Akłafan » 14 lipca 10, 16:16

Witam wszystkich użytkowników forum :grin:
Dotychczas korzystałem z małego akwarium Aquaela, teraz postanowiłem się przesiąść na coś większego. I po prześledzeniu ofert popularnych producentów skoncentrowałem się na nowości pod nazwą Aludekor. Dokładnie chcę kupić akwarium z serii 80 (proste)

Dane producenta

Obrazek

Do tego:
- fabryczna szafka
- filtr UNIMAX 250
- akcesoria (w planach do dokupienia termoregulator THERMOSTAB TS-500 TIMER, może sterylizator UV AS-9W)

Jedyną rzeczą, która mnie niepokoi to fakt, że podobno próby czasu nie wytrzymują aluminiowe pokrywy Aquaela, które pod wpływem temperatur uginają się/zniekształcają?

Co sądzicie o takim zestawie? Wszystko będzie mnie kosztować poniżej 1000 zł. Z góry dziękuję za opinie :czat:

[ Dodano: 14 Lipiec 10, 22:58 ]
Nie bardzo rozumiem - czyżbym źle sformułował me wątpliwości czy zamieściłem wątek, nie tam, gdzie trzeba? (regulamin czytałem). 22 osoby przeczytały i żadna, ale to żadna nie napisała ani słowa. Nikt nie miał do czynienia z Aludekor czy po prostu nie chce się odpowiadać i doradzać początkującym? :roll:

skiba32
Narybek
Narybek
Posty: 95
Rejestracja: 26 grudnia 09, 17:57

Re: Zestaw składany do oceny

Postautor: skiba32 » 15 lipca 10, 11:39

Witam ja nie miałem nigdy z tym doczynienia ale zestawik wydaje się fajny. A do tej pokrywy aluminiowej to zniekształca się bo jest pewnie za cienka.

Akłafan
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 14 lipca 10, 15:59
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Zestaw składany do oceny

Postautor: Akłafan » 15 lipca 10, 13:13

Ale ona tworzy ramkę z aluminium, zaś pokrywy ma plastikowe (tak przynajmniej zaobserwowałem w sklepie) - podobnie jak Juwel. Czy to oznacza, że wszyscy producenci stosują rozwiązania, które się nie sprawdzają?

Wolfik
Ryba
Ryba
Posty: 105
Rejestracja: 7 kwietnia 05, 09:04

Re: Zestaw składany do oceny

Postautor: Wolfik » 16 lipca 10, 16:48

Spokojnie możesz kupować.
W życiu nie słyszałem, żeby się komuś wygięła pokrywa aluminiowa - sam mam dwie Aquaboro - Aquael robi podobne.
A co do wygody to nawet nie ma co porównywać do plastików.

gorek11
Ryba
Ryba
Posty: 129
Rejestracja: 14 lipca 10, 15:48
Lokalizacja: Mieronice

Re: Zestaw składany do oceny

Postautor: gorek11 » 16 lipca 10, 16:51

ja nie mam aluminiowej ale plastikowa też sie bardzo dobrze sprawuje
160 L - towarzyskie
112 L - mieczyki, zbrojniki, brzanki,neony
45 L - bojowniki, gupiki, ampularie
25 L - młode ślimaczki
12 L - rak marmurkowy

Akłafan
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 14 lipca 10, 15:59
Lokalizacja: Jelenia Góra

gorek11

Postautor: Akłafan » 16 lipca 10, 19:26

a w jakim zestawie Aquaela? I jeszcze jedno pytanie: przy filtrze kubełkowym jaka jest min. odległość akwarium od ściany? (mam na myśli średnicę przyłączy i kąt ugięcia rurek)

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: Zestaw składany do oceny

Postautor: marrkus85 » 16 lipca 10, 20:56

Zestaw wydaje się być fajny. Oświetlenie i filtr są nawet dobrze dobrane jak na taki litraż.
Cena raczej jest nie za wysoka.

Akłafan pisze:akcesoria (w planach do dokupienia termoregulator THERMOSTAB TS-500 TIMER, może sterylizator UV AS-9W)

Jeżeli ktoś lubi takie bajery... Jednak jest bardziej ekonomiczne rozwiązanie: grzałka z termostatem + szklany termometr + wyłącznik czasowy.
Kasę którą się zaoszczędzi, można wydać na jakieś podłoże dla roślin, zestaw CO2, a nawet na dołożenie świetlówki jeżeli będziesz chciał wymagające zielsko.

Akłafan pisze:przy filtrze kubełkowym jaka jest min. odległość akwarium od ściany?

Minimalna odległość jest taka, aby węże się zmieściły. Ale lepiej jeżeli zostawisz większy luz żeby móc włożyć rękę za akwa i szalkę, tak aby w razie czego dało się przeciągnąć jakiś kabel z wtyczką.

Kadav
Moderator
Moderator
Posty: 1824
Rejestracja: 29 kwietnia 09, 13:27
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zestaw składany do oceny

Postautor: Kadav » 16 lipca 10, 21:44

Uważam, że 700zł to trochę dużo, jak na taki zestaw.
lecimy od zera :)
PeIHa

Akłafan
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 14 lipca 10, 15:59
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Zestaw składany do oceny

Postautor: Akłafan » 16 lipca 10, 22:54

A jaka alternatywa? Poza zakupem zwykłego baniaka i dołożeniem pokrywy (jak aluminiowa+T5) to koszta porównywalne, o ile nie wyższe). Myślałem o zakupie Pearl 80, tam jest w pokrywie namiastka kaskady, wówczas odpadłby przynajmniej na początku kubełek, a może i finalnie dałoby się filtrować tym, co przewidział producent. Wówczas całość zamknęłaby się w kwocie ok. 700 zł.

Kadav
Moderator
Moderator
Posty: 1824
Rejestracja: 29 kwietnia 09, 13:27
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zestaw składany do oceny

Postautor: Kadav » 17 lipca 10, 06:55

Za zdecydowanie niższą kwotę zrobiłem regał stalowy z profili 3x3 pod akwarium 130x40x40 (10x40x40 to panel filtracyjny). Koszta akwarium wyniosły mnie ok, 1,3zł/l licząc także pompę. Oświetlenie zrobiłem sam (bez pokrywy). Do tego substrat, dekoracje, rośliny i używana butla 6kg CO2 (na razie bez bajerów) to koszta delikatnie przekraczające 600zł
lecimy od zera :)
PeIHa

Akłafan
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 14 lipca 10, 15:59
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Zestaw składany do oceny

Postautor: Akłafan » 17 lipca 10, 07:00

Nie da rady, niestety :sad: Jedyne miejsce, w którym mogę postawić akwarium ma szerokość 100 cm, głębokość ok. 90 cm i wysokość 150 cm. Stąd maksymalnie 120 l.

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości