kaskada czy gabkowy ??

Awatar użytkownika
tetra
Ryba
Ryba
Posty: 444
Rejestracja: 14 maja 05, 21:35

kaskada czy gabkowy ??

Postautor: tetra » 2 lipca 05, 15:17

mam pytanko ...... za niedlugo bedzie przyplyw kasy , no i moje pytanie brzmi tak : czy lepsza jest kaskada (jak tak to jaki model do 54 litrow?? i jaka cena) czy filtr gabkowy (jaka cena i jaki model do54 l.) dzienx za odpowiedzi

Awatar użytkownika
Spaiky
Ryba
Ryba
Posty: 137
Rejestracja: 22 maja 04, 12:39
Lokalizacja: Częstochowa

Re: kaskada czy gabkowy ??

Postautor: Spaiky » 2 lipca 05, 16:09

Oczywiście, że kaskada wypiera filtr gąbkowy. Jeśli masz kase to kup koniecznie kaskade. Najprostsa i jedna z najtańszych jest aquael FZN 1. Koszt ok 60-70 PLN. Choć ostatnio byłem u znajomego i on miał kaskade Hagrena Aquaclear. Zadziwił mnie fakt absolutnej ciszy pracy. Wsuchiwałem sie i nic. Ona będzie niewiele droższa od FZN. Oczywiście mowa o najmniejszym modelu.

Awatar użytkownika
dadi321
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 24 lutego 05, 23:29
Lokalizacja: sosnowiec

Re: kaskada czy gabkowy ??

Postautor: dadi321 » 3 lipca 05, 21:20

oczywiście że kaskada dużo lepsza filtracja i komfort obsługi ,ja mam dobre doświadczenia z kaskadą firmy aqua szut(pracuje u mnie w małym akwarium od 6lat bezawaryjnie i praktycznie bezgłośnie) co do kubełka tej firmy to nie polecam, natomiast kaskada firmy aquael fzn 3 zepsuła sie po dwóch latach uzytkowania zaczęła zaciągać powietrze i pracowała jak traktor leży teraz w piwnicy i czeka na wymianę zespołu przelewowego
360L z kominem 2Xhqi150W zwinniki , teczanka ,kosiarki,zbrojniki ,kiryski, barwniak czerwonobrzuchy
filtracja sump60l filtr wewnętrzny resun 3800L 2000l/h podłączony do filtra podżwirowego hagen PHkontroler lajon120 z regulacją temperatury

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: kaskada czy gabkowy ??

Postautor: ciosek » 12 lipca 05, 09:49

ja również opowiadałbym sie za kaskadą. Nie wiem na 100% jak w FZN1 ale w wiekszych modelach masz mozliwosc zastosowania kilku wkladow. wg. mnie filtr gabkowy ma zastosowanie jedynie przy kotnikach z malym narybkiem. jego minusem jest to ze pod gabka zbiera sie syf, i jak chce sie przeczyscic gabke to pozniej wszystko sie rozwala po akwa (jezeli filtr wyjmie sie nieumiejetnie). bierz kaskade i sie nie zastanawiaj :D

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: kaskada czy gabkowy ??

Postautor: BigFish » 12 lipca 05, 10:04

Kaskada aquaela u mnie pracuje w 112 litrach i akwarium kryształ (kaskada FZN1) :P. Pisałaś coś o przypływie gotówki, więc moze pomyśl o jakims wiekszym akwa i kupuj sprzet juz pod nie.
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: kaskada czy gabkowy ??

Postautor: Dave » 13 lipca 05, 19:18

Nie wiem czemu jeszcze produkuje sie wewnetrzne filtry. Nie sa wiele drozsze, a za to zapewniaja swobode w wyborze wkladu. Nie zajmuja miejsca w akwarium i chyba rzadziej sie psuja. Mam FZN-3, gdzies od 10 miesiecy. Bardzo sobie go chwale, jest cichutki i latwy w obsludze.

Awatar użytkownika
tetra
Ryba
Ryba
Posty: 444
Rejestracja: 14 maja 05, 21:35

Re: kaskada czy gabkowy ??

Postautor: tetra » 13 lipca 05, 21:54

Dave troche drozsze !? pierwsze szlysze bo jak kupie FAN 2 to zaplace w granicach 45 zlotych ..... a za kaskade bylam sie pytac to ze 80 zlotych :shock: .... i slyszalam ze FZN ciesza sie zla slawa :roll: i ze po kilku latach padaja .....

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: kaskada czy gabkowy ??

Postautor: BigFish » 14 lipca 05, 22:57

bez przesady FZN 1 kupisz juz za 60 zł. od kogo słyszałas ze FZN jest zły? a myslisz ze wewnetrzny ile ci wytrzyma? 3 lata maksimum
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: kaskada czy gabkowy ??

Postautor: kuba!!! » 15 lipca 05, 07:18

Witam.
Dave filtry wewnetrzne są potrzebne np do akwa. morskich. Jesli sie chce uzyskac silniejszy prad, do przewietrzania wody, do natleniania wody przy leczeniu ryb itd itp:)

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: kaskada czy gabkowy ??

Postautor: BigFish » 15 lipca 05, 10:30

Oeaz do akwariow do 40 litrow. gdybys dal tam kaskade to by byla niezla burza. poza tym czesto sa stosowane jako filtry mechaniczne w wiekszych akwariach
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: kaskada czy gabkowy ??

Postautor: Dave » 15 lipca 05, 21:39

Ale kaskady i tak sa lepsze, takze, jako filtry mechaniczne w wiekszych akwariach. Tylko szkoda, ze nie robi sie naprawde duzych kaskad do filtracji mechanicznej w akwariach ok. 500 l.

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: kaskada czy gabkowy ??

Postautor: BigFish » 15 lipca 05, 22:14

one byly by bez sensu bo pobieraly by wode tylko z jednej strony akwarium. ale mogli by zrobic polaczenie podzwirowki z kaskada
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Awatar użytkownika
tetra
Ryba
Ryba
Posty: 444
Rejestracja: 14 maja 05, 21:35

Re: kaskada czy gabkowy ??

Postautor: tetra » 16 lipca 05, 12:25

podzwirowy ?? nigdy , przy takim filetrze zeby wyczyscic to trzeba zrobic restart akwa , a zlwaszcza przy duzej ilosci roslin :roll: ....... juz sie zdecydowalam kupie kaskede aquacler mini , a nie gabkowy :ok:

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: kaskada czy gabkowy ??

Postautor: BigFish » 16 lipca 05, 12:49

ja ci go nie radzilem. tylko pisalem ze mogli by taki zrobic. ciekawe ja by sie sprawdzal. ja ci dalej radze kup o 1 lub 2 rozmiary wiekszy to bedzie do wiekszego baniaczka o ile taki zamierzasz w przyszlosci miec
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Awatar użytkownika
tetra
Ryba
Ryba
Posty: 444
Rejestracja: 14 maja 05, 21:35

Re: kaskada czy gabkowy ??

Postautor: tetra » 16 lipca 05, 17:02

a po co wiekszy :| ?/ wiekszego akwa nie zamierzam , a i zastanawiam sie jak obsadzic roslinki przy kaskadzie kiedy jak woda slypnie to roslniki beda sie uginac ....... a i jaka roslinke polecacie na tlo (nie chce zakladac nowego tematu) myslslam o skrzydlokwiacie czy jakos tak :ok:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości