Atomizer CO2

Awatar użytkownika
Doody
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1673
Rejestracja: 3 marca 09, 12:45
Lokalizacja: Kępno

Re: Atomizer CO2

Postautor: Doody » 18 września 12, 06:00

Doody a co się dzieje jak wyłączysz Co2 na noc(jeśli wyłączasz) czy woda przedostaje się przez ten materiał w Atomizerze do tej komory gdzie wchodzi Co2 ?

Wyłączam na noc elekrtozaworem. Nigdy nie zdarzyła mi się żadna "cofka" ;-)
Wężyk za licznikiem bąbelków jest suchy.
440l - Roślinne

Awatar użytkownika
cybbul92
Ryba
Ryba
Posty: 381
Rejestracja: 22 lutego 08, 19:53
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Atomizer CO2

Postautor: cybbul92 » 19 września 12, 14:33

Doody pisze:Wyłączam na noc elekrtozaworem. Nigdy nie zdarzyła mi się żadna "cofka"


Ja mam połączone w tej kolejności: butla-> zaworek precyzyjny-> licznik bąbelków-> zaworek p/zwrotny-> atomizer.
Mi się "cofka" zdarzyła tylko wtedy kiedy gaz nie szedł przez 2 dni. Jak puszczam codziennie i wyłączam na noc to woda się nie cofa.
54l
Aktualnie:
- 1+2 Betta Splendens
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=20032

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: Atomizer CO2

Postautor: marrkus85 » 29 września 12, 21:22

U mnie też często widzę wodę za zaworkiem zwrotnym, a wymieniłem ich już sporo. Myślę że to dlatego, iż zasilanie w CO2 jest podpięte na wylocie filtra. Kiedy elektrozawór wyłącza dopływ CO2, spada ciśnienie w rurce od gazu i na zasadzie dyfuzji cząstek i różnicy stężeń, ciśnienie wody z filtra zaczyna ją wpychać do wężyka doprowadzającego CO2. Gaz rozpuszcza się, a woda zajmuje jego miejsce, a delikatna sprężynka/zastawka i gumka w zaworku przeciwzwrotnym nie są w stanie tego powstrzymać :niewiem:
Trzeba to zbadać ;-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości