bąbelki

Awatar użytkownika
Hans
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 13:43

bąbelki

Postautor: Hans » 7 sierpnia 05, 17:18

Witam!
Nie wiem,czy dobrze wybrałem dział,ale tak mi się wydaje.
Dwa tygodnie temu założyłem sobie akwa 102l,w którym zamontowałem filtr wewn Fan3.Rybki wpuściłem po tygodniu.Mam pytanie odnośnie filtra,otóż przy napowietrzaniu wody wpuszcza on bąbelki powietrzam i to jest tak jak należy,tylko te bąbelki powodują efekt jakby woda była
mętna,szczególnie jak się patrzy z bliska na akwa.Nie wiem,ale chyba one nie powinny tak krążyć po całym akwa?do żwirku dodałem tabletki nawozowe Tetra,może to jakieś ich drobinki,a może woda nie jest jeszcze dobrze napowietrzona?nie wiem..
Pozdr.

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: bąbelki

Postautor: Marcinus » 7 sierpnia 05, 17:20

Woda jest mętna bo pewnie masz zakwit pierwotniaków,myśle,że bąbelki nie mają z tym wiele wspólnego :wink:

Samo przejdzie za kilka dni,to normalne w świerzych akwariach.

Awatar użytkownika
Hans
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 13:43

Re: bąbelki

Postautor: Hans » 7 sierpnia 05, 18:09

Może i tak,ale gdy wyłączę filtr to bąble znikają. A poza tym widać jak płyną z wylotu filtra.

Awatar użytkownika
aajaa
Ryba
Ryba
Posty: 256
Rejestracja: 23 lutego 05, 15:29
Lokalizacja: W-wa

Re: bąbelki

Postautor: aajaa » 8 sierpnia 05, 20:03

To są bąbelki powietrza :wink: i tak ma być.
Moja dobra rada zmień filtr, do takiego baniaka przydałaby się kaskada lub kubeł , a nie takie wewnętrzne...............

Awatar użytkownika
PPK
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 31 lipca 05, 09:05
Lokalizacja: Lipno kuj- pomorskie

Re: bąbelki

Postautor: PPK » 16 sierpnia 05, 10:33

filterek troszke za duży jak na 100L możesz skręcić ilość podawanego tlenu i przykręcić do połowy wydajność filtra i będzie ok. ja mam 112L fan-2+ deszczownia i filtr rozkręcony na maksa i jest super. aktualnie choruje na filterek kubełkowy ale brakuje funduszy. pozdrawiam.

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości