Brak prądu a filtr

Awatar użytkownika
Xonixe
Ryba
Ryba
Posty: 164
Rejestracja: 8 lutego 09, 18:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Brak prądu a filtr

Postautor: Xonixe » 6 marca 13, 20:04

Jakie macie sposoby na ochronę bakterii w filtrze przed śmiercią z powodu braku prądu? Ile czasu wytrzyma UPS podłączony tylko do filtra? Ktoś używa takich UPSów?

Mam teraz filtr JBL e901. Jest on wyposażony w pompę która służy do zalewania filtra wodą. Czy w przypadku wystąpienia braku prądu można nim pompować wodę powiedzmy kilka razy na dziesięć minut? Czy ma to jakikolwiek sens?

Co prawda od czasu założenia akwarium nie miałem jeszcze przerw w dostawie prądu ale zdarzają się w mojej okolicy nawet 10H przerwy czasem.

Awatar użytkownika
Dawid
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1404
Rejestracja: 16 lutego 10, 18:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Brak prądu a filtr

Postautor: Dawid » 6 marca 13, 20:35

Większej tragedii nie powinno być, bez przesady :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
mati5123
Ryba
Ryba
Posty: 358
Rejestracja: 10 lipca 10, 10:06

Re: Brak prądu a filtr

Postautor: mati5123 » 6 marca 13, 21:48

Nie no bez przesady nie wymaga się ups'ów (ich wytrzymałość to kilka minut służą do tego aby dać nam czas zapisania ważnych informacji ,dokumentów )ewentualnie jak byś miał kilku dniową przerwę w dostawie prądu to agregat prądotwórczy i jazda :D ale pamiętaj żeby był ze stabilizatorem napięcia . Jak takiego nie masz podłącz go przez ups i już taki masz :P
Bo normalnemu silnikowi od maszyny 3-fazowy ( nie silniczkowi ) jest obojętnie jaką sinusoidę dostanie możne być kwadrat i będzie normalnie chodził bo on jest głupi :P :czytaj:
Moje 63L -old one

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Brak prądu a filtr

Postautor: deXter » 7 marca 13, 00:48

z tym UPS też nie do końca.
Te tańsze na wyjściu właśnie mają kwadrat, a nie sinuse ;]
Z resztą kilka minut trzymają kompa, a nie filtr, który ma 13W pobór prądu, do tego to ile trzymają zależy od wielkości akku.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości