PILNE...filtr-potrzebna mi rada fachowca...

Awatar użytkownika
kakteo
Ryba
Ryba
Posty: 103
Rejestracja: 25 sierpnia 05, 07:00
Lokalizacja: Lublin

PILNE...filtr-potrzebna mi rada fachowca...

Postautor: kakteo » 25 sierpnia 05, 07:15

dostałem w "spadku" po bracie akwarium bogato obsadzone roslinnością i rybkami... wymiary zbiornika to 120cm x 40cm x 30cm (długość, wysokość, szerokość)... potrzebuje w nim wymienić filtr bo "stary" jest już troszeczke zużyty i nie wyrabia... jest to filtr wewnętrzny zaznaczam... teraz chciałbym zakupić jakiś zewnętrzny bo z tego co czytałem te są chyba trochę lepsze... mam racje ?? proszę pomóżcie... jaki filtr?? jakiej pojemności?? co ma być jako wkład filtracyjny ?? no i żeby nie był zbyt drogi... tak na dzień dobry jestem w stanie na niego wydać ok 150 zł...

z góry dziękuję za pomoc...
kakteo
gg: 2568286

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: PILNE...filtr-potrzebna mi rada fachowca...

Postautor: Marcinus » 25 sierpnia 05, 08:44

Za 150PLN do tego litrażu ciężko będzie coś kupić. Możesz popatrzeć na allegro,może tam coś znajdziesz.
Ja na taki litraż kupiłbym Fluvala 304,lub TetraTec EX700,lub Eheim 2215++ [to już spory wydatek]

Wkłady są różne zależnie od potrzeb m.in. gąbka,kermazyt,ceramika,żwirek amonowy,torf itp.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: PILNE...filtr-potrzebna mi rada fachowca...

Postautor: ciosek » 25 sierpnia 05, 09:41

kakteo, jak na moj gust najlepszym rozwiazaniem bedzie kupno jakiegos sprawdzonego, dobrego filtra, który przy odpowiedniej konserwacji pochodzi ładnych pare latek (powinien). Do takich zalicza sie Hagen (Fluval), eheim i tetra. Niestety modele na twój litraż będą sie miescily w cenach 300-400 zł.

Choć mysle ze moglbys kupic za 250 zl Aquael FZKN 250 lub 150, wprawdzie nie jestem jego uzytkownikiem ale slyszalem o tych filtrach pare pochlebnych opinii. Z tego co mi wiadomo to paru uzytkowników tego forum posiada takowe w swoich szafkach pod akwarium, to moze sie wypowiedza.

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości