Dobry filtr wewnętrzny

Awatar użytkownika
Sieniu
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 5 czerwca 04, 18:22
Lokalizacja: Dobra Nowogardzka

Dobry filtr wewnętrzny

Postautor: Sieniu » 30 czerwca 04, 22:19

Poszukuje dobrego filtra wewnętrznego.Najlepiej żeby był CICHY i MAŁY.No i żeby dobrze czyścił i napowietrzał.Cena żeby nie była większa jak 150 zł.Podajcie nazwy tych filtrów

Awatar użytkownika
suncho
Ryba
Ryba
Posty: 141
Rejestracja: 31 maja 04, 14:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Dobry filtr wewnętrzny

Postautor: suncho » 30 czerwca 04, 23:45

Wedlug mnie jesli chodzi owewnętrzny to tylko AquaEL te z rodziny Fan i to bardzo dobre niezawodne filtry wew. i przy tym nie drogie jeśli jesteśzainteresowany to poczytaj TU

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry filtr wewnętrzny

Postautor: Idzikowski » 1 lipca 04, 23:31

Jedyne porządne pompki (nie licząc cyrkulatorów do morszczyzny) to robi jak dla firmy Hagen i są to Power Head'y od małych poprzez 402 aż do 802, która to już jest porządną pompką.

Awatar użytkownika
Adam
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 20 maja 04, 21:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dobry filtr wewnętrzny

Postautor: Adam » 2 lipca 04, 10:04

Ja słyszałem, że te aquaele są słabe (przepływ dużo mniejszy niz podaje producent) zresztą widziałem sam. Jednak są tanie. Uważam, że filtry Aqua szut są lepsze, ale brzydsze. Ja wybrałbym Hagena Fluval plus albo Tetre

Awatar użytkownika
Sieniu
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 5 czerwca 04, 18:22
Lokalizacja: Dobra Nowogardzka

Re: Dobry filtr wewnętrzny

Postautor: Sieniu » 2 lipca 04, 19:03

Ja mam Aqua El Fan i sie troche przymula to znaczy słabo napowietrza zle wciąga brud i strasznie w nocy charczy

Awatar użytkownika
suncho
Ryba
Ryba
Posty: 141
Rejestracja: 31 maja 04, 14:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Dobry filtr wewnętrzny

Postautor: suncho » 2 lipca 04, 19:07

Niestety się nie zgadzam co do Aquaeli bo sam używam go przez 3 do dziś i wcześniej gdy jeszcze nie mialem osobno dodatkowego Fluvala to jechałem tylko na Aquaelu Fan3 w 200 litrach i spisywał się bardzo dobrze nigdy się nie zepsuł i nie miałem z nim najmniejszych problemów.A co do tego że mają przepływ mniejszy niż podaje sprzedawca to co z tego poprostu kupuje się filtr przeznaczony do większego akwa niż mamy i po sprawie.I tak cena jest śmieszna!!Adam- jeśli tylko SŁYSZAŁEŚ że są kiepskie to jak możesz radzić komuś.Ja radze bo wiem co to jest za filtr!!!

[ Dodano: 2004-07-02, 19:08 ]
SIENIU jak go nie czyścisz regularnie to się nie dziw ,że słabo napowietrza i się przymula!!!!

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry filtr wewnętrzny

Postautor: Idzikowski » 2 lipca 04, 21:34

No i wszystko jasne...śmieszna cena = śmieszny filtr.

Ja kupuje albo Power Head'a do większych akwa lub do mniejszych porządną kaskadę.

Co do Aqua Szuta to niestety miałem kilka sztuk róznych modeli i było to takie dno, że poprostu...szkoda gadać....wolałbym już tego AquaEl'a. Nie mówię tu oczywiście o wyglądzie :mrgreen: .

A co do tego, że przepływ mniejszy to zawsze tak jest. Zawsze podawana jest przepustowość silniczka, a faktyczna wydajność jest naprawdę dużo mniejsza.

Awatar użytkownika
suncho
Ryba
Ryba
Posty: 141
Rejestracja: 31 maja 04, 14:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Dobry filtr wewnętrzny

Postautor: suncho » 3 lipca 04, 01:34

Idzik zgadza się -śmieszna cena=śmieszny filtr, ale była mowa o TANIM filtrze a Aquael wg. mnie jest najlepszy z NAJTAÑSZYCH ,przecież nie chodzi mi o to że jest to ogólnie najlepszy filtr wewnętrzny hehehe :lol: jeśli by był najlepszy to nie dokupowałbym fluvala (pomijam fakt filtracji biol.):D .Więc jeśli ktoś nie ma kasy albo nie chce przeznaczać więcej na filtr to niech kupi Aquaela i będzie git.I to tyle co mam do powiedzenia na ten temat :mrgreen:

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Dobry filtr wewnętrzny

Postautor: Hawk » 3 lipca 04, 07:25

Ja przez dlugi czas uzywalem Aquael FAN 3 i sa spoko jak tylko sie sie utrzymuje w nalezytym porzadku, nie ak jak napisal Sieniu, a napowietrzniac potrafi calkiem mocno.
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Sieniu
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 5 czerwca 04, 18:22
Lokalizacja: Dobra Nowogardzka

Re: Dobry filtr wewnętrzny

Postautor: Sieniu » 3 lipca 04, 16:17

A z droższych i jaka cena bo ja na początku podawałem kwote 150zł

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry filtr wewnętrzny

Postautor: Elmo » 3 lipca 04, 21:02

Witam :)

Jeszcze ja wtrące swoje trzy grosze jeżeli pozwolicie :) , co do Aquaeli to mam mieszane uczucia choć używam 2 filtrów naszego rodzimego producenta Fan-Mini i Fan-1 i jestem tak średnio z nich zadowolony , w Fanie-mini założyłęm większą gabkę (przerobiłem go trochę) i może być, notabene ta gąbks co daje profucent jest śmieszna 2x6cm do tego dziurki w obudowie zapychają się po 4 dniach zmiejszając i tak mały przepływ no ale jak powiedziałęm przerobiłęm go i sprawuje sie całkiem całkiem . Oprócz Aquaeli używam 2 filtrów wewnętrznych Atman-a At-F101 i At-F102 nie wiem jaką one mają opinie ale jestem z nich w 100% zadowolony, są bardzo wydajne, ciche, wogole ich nie słychac jestem z nich duzo bardziej zadowolony niz z aquaeli. Używam jeszcze Kaskadę Hagena AquaClear 150 której też niemogę nić zarzucić .

Awatar użytkownika
Sieniu
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 5 czerwca 04, 18:22
Lokalizacja: Dobra Nowogardzka

Re: Dobry filtr wewnętrzny

Postautor: Sieniu » 3 lipca 04, 21:29

Atman At-F101 i At-F102 co to są za filtry i na jakiej zasadzie działają może jakiś link:D

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Dobry filtr wewnętrzny

Postautor: Hawk » 3 lipca 04, 21:31

Sieniu wypisujesz filtry nam tutaj ok, ale czy nie latwiej i szybciej byloby wrzucic haslo Atman At-F101 na www.google.pl ?? na 101 % cos znajdziesz o tych filtrach :ok:
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Sieniu
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 5 czerwca 04, 18:22
Lokalizacja: Dobra Nowogardzka

Re: Dobry filtr wewnętrzny

Postautor: Sieniu » 4 lipca 04, 10:44

No ok

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry filtr wewnętrzny

Postautor: Idzikowski » 4 lipca 04, 14:05

No dobra zgodzę się z tym, że cenowo są super tanie i mają jako taką ta wydajność itp itd....ale to nie to jednak...do 150zł można mieć naprawdę wydajną o niebo lepszą kaskadę Hagena Aqua Clear'a i na dodatek można tam upchnąć wkłady, dobra regulacja, duży przepływ no i podstawą jest to, że można władować tam tej ceramiki plus gąbek trochę itp itd. Ja jestem za kaskadą...no i odraz napowietrza, ale naturalnie, a nie puszczając bąbelki... :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości