Dobry filtr wewnętrzny

Awatar użytkownika
suncho
Ryba
Ryba
Posty: 141
Rejestracja: 31 maja 04, 14:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Dobry filtr wewnętrzny

Postautor: suncho » 4 lipca 04, 17:55

Idzik ma dużo racji ,jeśli do 150 zł. to rzeczywiście dobra kaskada nie jest zła :ok:

Awatar użytkownika
Adam
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 20 maja 04, 21:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dobry filtr wewnętrzny

Postautor: Adam » 5 lipca 04, 13:53

suncho pisze:Adam- jeśli tylko SŁYSZAŁEŚ że są kiepskie to jak możesz radzić komuś.Ja radze bo wiem co to jest za filtr!!!


Mój kumpel używał aquaela a ja aqua szuta turbo i uważam że aqua szut jest lepszy pod względem technicznym. Jedyna wadą był wkład- wata bo się szybko zapychała, ale wymieniłem na gąbkę i było "git". Co do różnic w danych podawanych przez producenta a rzeczywistym przepływem, fakt że kupuje się mocniejszy niż trzeba, ale pojawia się jeszcze element wielkości tej różnicy.
Ostatnio zmieniony 6 lipca 04, 09:54 przez Adam, łącznie zmieniany 1 raz.

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry filtr wewnętrzny

Postautor: Idzikowski » 5 lipca 04, 21:45

Oto linki do filtrów kaskadowych, które uważam za najlepsze (prócz kubełków) i w tej chwili działam tylko na nich. A za 150 zł mozna mieć gigantyczną kaskadę Aqua Clear'a Hagena przeznaczoną do akwa 370 litrów o wydajności aż 1135 litrów na godzinę a to już konkurencja dla naprawdę bardzo wydajnych lub dużych kubełków.

Oto link do tej dużej kaskady:

http://www.um-um.pl/shop/product_info.p ... cts_id=246

A tutaj do mniejszych jezeli tamta za duża będzie:

http://www.um-um.pl/shop/product_info.p ... cts_id=233

http://www.um-um.pl/shop/product_info.p ... cts_id=226 (myślę, że ten będzie lub ten model 200, czyli ten powyżej, najodpowiedniejszym filtrem do akwa, porządna wydajność, dobra regulacja, możliwość zastosowania wkładów itp itd wiele zalet a tak naprawdę mało wad więc brak i nie patrzeć na jakieś nędzne turbinku wewnątrz do akwa, które wystruj psują :ok: )

Myślę, że przekonują was liczby i faktyczna niezawodność tych filtrów, która sam sprawdziłem i nadal sprawdzam bo chodzą u mnie co prawda modele najmniejsze bo w małych akwariach jednak jest super.

Na dodatek kupując dowolną z tych kaskad zostaje ci kasy jeszcze na dodatkowy wkład lub na piwo :ok:

Ps. Jest jeszcze ten model mini:

http://www.um-um.pl/shop/product_info.p ... cts_id=218

Ja właśnie ich używam w kotnikach, szpitalikach it tym podobnych akwa gdzie różne rzeczy się dzieją, a filtry jak działały tak działają więc polecam do akwarii do 50 litrów.

Zawsze pamiętajmy o kupowaniu filtra o oczko wyższego. Tak jest najbezpieczniej, a czasem różnice cenowe wcale nie są duże i naprawdę warto.

Mam nadzieje, że trochę lepiej teraz patrzycie na kaskady, ktore to popolarne nie są.

Awatar użytkownika
Sieniu
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 5 czerwca 04, 18:22
Lokalizacja: Dobra Nowogardzka

Re: Dobry filtr wewnętrzny

Postautor: Sieniu » 7 lipca 04, 12:06

Kupiłem AquaEl`a FZn-2 Kaskadowy

Gość

Re: Dobry filtr wewnętrzny

Postautor: Gość » 24 stycznia 05, 08:25

[quote="Elmo"]Witam :)

Jeszcze ja wtrące swoje trzy grosze jeżeli pozwolicie :) , co do Aquaeli to mam mieszane uczucia choć używam 2 filtrów naszego rodzimego producenta Fan-Mini i Fan-1 i jestem tak średnio z nich zadowolony , w Fanie-mini założyłęm większą gabkę (przerobiłem go trochę) i może być, notabene ta gąbks co daje profucent jest śmieszna 2x6cm do tego dziurki w obudowie zapychają się po 4 dniach zmiejszając i tak mały przepływ no ale jak powiedziałęm przerobiłęm go i sprawuje sie całkiem całkiem ...

Czy mozesz podać parę szczegółów tej przeróbki. Mam ten sam problem i męczę się co 3-4 dni. Chetnie Twój poznam patent.

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry filtr wewnętrzny

Postautor: Elmo » 24 stycznia 05, 17:11

Witam....

Akurat temat "moda" do tego fitra jest powszechnie znany i często stosowany przez akwarystów... Na nieszczęście .. wczoraj robiłem porządki z fotkach na dysku i wywaliłem chyba te obrazujące modernizacje .. ale postaram ci sie to opisać i wrzuce jakas fotke z akwa w ktorym chodził ten filtr, myślę ze będzie coś widać ...

Tak więc...

Bierzemy filterek ... zdejmujemy osłone gąbki , można ją umyć i schowac nie będzie juz nam potrzebna, tak jak ta "wypasiona" gąbka.. :) . Teraz trzeba dorobić do głowicy filtra rurke zasysającą .. dobrze sie sprawuje element deszczowni aquaela ale można też zastosować gotową końcówkę zasysającą dostępną w sklepach tylko trzba wybrać ta w miare małą .. ;) Końcówke tą mocujemy na silikon akwarystyczny i pozostawiamy do całkowieteog wyschnięcia... potem tylko kwestia kupienia odpowiedniej gąbki .... i naprawde robie z tego filtra urządzenie które spełni swoje zadanie ...

Pozdrawiam ... :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości