Czy prefilt do filtra jest naprawdę potrzebny?

Awatar użytkownika
OLI
Narybek
Narybek
Posty: 51
Rejestracja: 18 września 15, 13:45

Czy prefilt do filtra jest naprawdę potrzebny?

Postautor: OLI » 15 grudnia 15, 18:32

Mam filter zewnetrzny Tetra Tec zgodnie z instrukcja musze wymieniac w nim prefiltr (włóknina filtracyjna ) co miesiac a taki prefiltr kosztuje 5 zł za 1 sztuke. To znaczy że filt zewnetrzny generuje co miesieczne koszty. Czy naprawde musze go używac ?
Akwarium 56l Oświetlenie 0,3W\l 2Kubełki zewnętrzne

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Czy prefilt do filtra jest naprawdę potrzebny?

Postautor: KAMYK32 » 15 grudnia 15, 18:56

Na rurkę wlotu wody do kubełka załóż gąbkę-dodatkowy prefiltr wyłapujący zabrudzenia(możliwość płukania bez otwierania filtra) i masz spokój na ileś czasu ;-) .

Awatar użytkownika
OLI
Narybek
Narybek
Posty: 51
Rejestracja: 18 września 15, 13:45

Re: Czy prefilt do filtra jest naprawdę potrzebny?

Postautor: OLI » 15 grudnia 15, 19:20

Sam nie wiem .....miałem kiedys na wlocie rurki taką gabke, wstepny prefiltr i faktycznie spełniał swoje zadania........paradoksalnie własnie dlatego go usunełem bo za kazdym razem kiedy chciałem go sciagnac by go oczyscic czesc odpadów odklejała sie od niego i dostawała sie spowrotem do wody dlatego od kilku misiecy go nie używam. Cały syw londuje bezposrednio do kubełków.

Wydaje mi sie że ten prefiltr w filtrze ma raczej chronic silnik naszego filtra przed ewentualnymi małymi kamykami kture mogły by uszkodzic pompke dlatego mam watpliwosci czy dobrze zrobie jak z niego zrezygnuje.
Akwarium 56l Oświetlenie 0,3W\l 2Kubełki zewnętrzne

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy prefilt do filtra jest naprawdę potrzebny?

Postautor: Greek » 15 grudnia 15, 19:33

Trochę syfku odleci to nic się nie stanie. Prefiltr w środku to żaden prefiltr tylko wkład mechaniczny w środku kubła - rozwiązanie dla tych, którzy lubią rozbierać kubły. Ja nie lubię, to mam gąbkę na rurce zasysającej.
Warto zmierzyć czas - ile czasu zajmuje wypłukanie gąbki-prefiltra i porównać do czasu czyszczenia kubła. I obliczyć ile gąbek można wyczyścić w czasie czyszczenia całego kubła z rozbieraniem go, podłączaniem, odpowietrzaniem, itd.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Czy prefilt do filtra jest naprawdę potrzebny?

Postautor: deXter » 15 grudnia 15, 20:22

OLI pisze:Wydaje mi sie że ten prefiltr w filtrze ma raczej chronic silnik naszego filtra przed ewentualnymi małymi kamykami kture mogły by uszkodzic pompke dlatego mam watpliwosci czy dobrze zrobie jak z niego zrezygnuje.

Z tego co wiem to woda płynie od spodu do góry. Jedyna opcja to luźne podłoże, ale chyba właśnie dlatego stosuje się kosze :P

Prefiltr jest do klarowania wody i spełnia swoje zadanie, ale niestety się zapycha.
Możesz stosować zamiast niego watę filtracyjną albo wywalić w ogóle ;]

Co do gąbki na wlocie hmm ja bym używał. Kubły nie lubią otwierania częściej niż raz na 3-6 miesięcy...
Jak Ci nie odpowiada syf z gąbki to kup filtr narurowy i w niego właduj gąbkę, a to daj na wlot do filtra.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Czy prefilt do filtra jest naprawdę potrzebny?

Postautor: abiba » 15 grudnia 15, 20:50

Przy wymianie prefiltra używaj torebki foliowej . Najpierw naciągnij tą torebke (może a nawet powinna być sporo większa od filtra ) a potem ściągnij filtr zapakowany w ta torbę - żaden syf do wody się nie dostanie

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Czy prefilt do filtra jest naprawdę potrzebny?

Postautor: barttsw » 15 grudnia 15, 22:14

OLI, zycze powodzenia z tetra

co bys z tym filtrem nie robil i tak nic nie da
nie otwieraj go co miesiac dobra rada jedynie ze lubisz plywajace podłogi :d

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy prefilt do filtra jest naprawdę potrzebny?

Postautor: Greek » 15 grudnia 15, 22:19

barttsw, OLI jest z Norwegii. Na Polskę idą odpady poprodukcyjne, oni dostają dobry sprzęt ;)
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Czy prefilt do filtra jest naprawdę potrzebny?

Postautor: KAMYK32 » 16 grudnia 15, 05:24

Greek pisze:barttsw, OLI jest z Norwegii. Na Polskę idą odpady poprodukcyjne, oni dostają dobry sprzęt ;)


Co się tak uparliście na tą tetrę :roll: u mnie bez żadnych zarzutów kilka lat bryka i jest całkiem spoko(z korpusem na wejściu) :razz: .

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Czy prefilt do filtra jest naprawdę potrzebny?

Postautor: deXter » 16 grudnia 15, 07:57

KAMYK32 pisze: u mnie bez żadnych zarzutów kilka lat bryka i

Może dlatego, że na początku miały dobrą opinię, a potem cudownie wyjszła kupa ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

qwojtek
Narybek
Narybek
Posty: 54
Rejestracja: 16 czerwca 14, 14:44
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy prefilt do filtra jest naprawdę potrzebny?

Postautor: qwojtek » 16 grudnia 15, 08:14

Co do Tetry , użytkowałem EX1200 plus dwa lata , miałem problemy z przepuszczaniem wody na połączeniu głowicy z kubłem(kapanie podczas wyłączenia filtra) , okazało się , że winny jest szew na uszczelce, trzeba ją zamontować szwem pionowo w górę lub w dół , posmarować wazeliną , tak aby się nie wywinęła podczas montażu głowicy, u mnie pomogło. Co do prefiltra , może warto zamontować jakąś turbinkę , a kubeł bez prefiltra z nastawieniem na wkłady do filtracji biologicznej .

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Czy prefilt do filtra jest naprawdę potrzebny?

Postautor: deXter » 16 grudnia 15, 08:39

qwojtek pisze:może warto zamontować jakąś turbinkę , a kubeł bez prefiltra z nastawieniem na wkłady do filtracji biologicznej .

Który i tak ostatecznie się zapcha bo właśnie po to jest prefiltr.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Czy prefilt do filtra jest naprawdę potrzebny?

Postautor: barttsw » 16 grudnia 15, 08:43

Greek pisze:barttsw, OLI jest z Norwegii. Na Polskę idą odpady poprodukcyjne, oni dostają dobry sprzęt ;)


moze ale uraz pozostał po zalanym parkiecie :)

Awatar użytkownika
OLI
Narybek
Narybek
Posty: 51
Rejestracja: 18 września 15, 13:45

Re: Czy prefilt do filtra jest naprawdę potrzebny?

Postautor: OLI » 16 grudnia 15, 17:31

Ale Mnie teraz przestraszyliscie z tym wyciekiem wody przez czesto otwierany kubełek.....zaraz ide i zakładam wstepny prefiltr juz na rurce zasysajacej. Jak by nie daj Boże cos sie rozszczelniło to zona wyrzuciła by Mnie z domu razem z Moimi rybami.
Juz raz jak wlewałem wode do akwarium urwała Mi sie rączka od wiadra i wylałem około 10 litrów wody no myslałem że Mnie zabije ale córka ubłagała by dała Mi jeszcze jedna szanse z rybami......dlatego zakładam prefiltr wstepny w akwarium a prefiltr w kubełku kiedys wywale i zastapie go gabką 3 cm grubosci.
Akwarium 56l Oświetlenie 0,3W\l 2Kubełki zewnętrzne

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Czy prefilt do filtra jest naprawdę potrzebny?

Postautor: abiba » 16 grudnia 15, 17:40

OLI pisze:Ale Mnie teraz przestraszyliscie z tym wyciekiem wody przez czesto otwierany kubełek


przesadzają :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości