Akwarium Juwel Vio 40

Kowuslz
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 10 stycznia 16, 21:01
Lokalizacja: Poznań

Akwarium Juwel Vio 40

Postautor: Kowuslz » 10 stycznia 16, 21:10

Witam,
Postanowiłem ponownie założyć akwarium, jako dzieciak kiedyś miałem ale wiadomo dzieciak szybko się nudzi. Zakupiłem akwarium Juwel z serii vio 40 i wszystko było by super gdyby nie fakt że w zestawie nie było grzałki (firma ma minus bo akwarium nie było tanie), zatem kieruję do was pytanie jaka grzałka według was była by najlepsza nie tylko jeśli chodzi o wydajność ale też cenowo żeby była rozsądna.

Z góry dzięki za info.
Pozdrawiam Paweł

Tadeus
Ryba
Ryba
Posty: 409
Rejestracja: 27 grudnia 13, 20:43

Re: Akwarium Juwel Vio 40

Postautor: Tadeus » 11 stycznia 16, 11:40

A jakie ryby chcesz trzymać? (niektóre wymagają wyższych temperatur, więc i silniejszej grzałki). Decydujące jest też jaką temperaturę masz w domu i do ilu potrafi spadać.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Akwarium Juwel Vio 40

Postautor: Dhuz » 11 stycznia 16, 12:11

Ale... przecież opisy tego zestawu nie zaznaczają, jakoby miała tam być grzałka. :P Więc nie minus dla firmy a dla Ciebie za brak doczytania.

Grzałka 25W, Hailea/Atman/Eheim/AquaEl wystarczy w zupełności. Od siebie polecam Atmana, bo mam już jedną grzałkę ponad dekadę i dalej działa jak trzeba.

Nie wiem, czy jesteś w hobby nowy, czy nie, więc przypomnę, że tak małe akwarium mocno ogranicza możliwości wyboru obsady.

Kowuslz
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 10 stycznia 16, 21:01
Lokalizacja: Poznań

Re: Akwarium Juwel Vio 40

Postautor: Kowuslz » 11 stycznia 16, 12:50

Tak wiem dlatego planuję pójść w neonki razbory itp. Oczywiście po ok 3 sztuki do tego jakaś mała roślinka typu kryptocoryna lub bacopa więc spoko wiem jakie rybki dobrać :)

Jak Atman jest sprawdzony to chyba się skuszę
Dzięki wielkie :)
Pozdrawiam Paweł

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Akwarium Juwel Vio 40

Postautor: Dhuz » 11 stycznia 16, 13:12

... tyle, że taki zestaw rybny właśnie nie do końca trafiony. Przynajmniej w przypadku neonek i większości razbor. No ale dobra. Jak wiesz, to nie będę wnikał. ._.

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Akwarium Juwel Vio 40

Postautor: Tomekł » 11 stycznia 16, 14:09

Kowuslz, chciałbym zauważyć, że twoje akwarium ma marne 36 litrów. Dla większości ryb jest po prostu zbyt małe... Jeśli zapoznasz się z podstawową wiedzą akwarystyczną i akwarium dojrzeje to możesz wpuścić jednego Bojownika lub kilka Endlerków i to niestety wszystko.
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Tadeus
Ryba
Ryba
Posty: 409
Rejestracja: 27 grudnia 13, 20:43

Re: Akwarium Juwel Vio 40

Postautor: Tadeus » 11 stycznia 16, 18:18

No jak wpuści bojownika to właśnie typowa grzałka 25W może nie wyrobić jeśli w domu nie zawsze jest gorąco.

A nano-rybek, które dadzą radę w 40cm jest teraz naprawdę od groma. Od klasycznych kirysków pigmejskich, przez danio perłowe, przeróżne prawdziwe mini-razbory typu plamistej i borneańskiej, bystrzyki Amandy, Dario dario, kolcobrzuch karłowaty, drobniczki, drobnoustki, babkę karłowatą i dużo więcej.

Oczywiście jak wszystkie ryby - mają swoje ulubione parametry :D Ale wybór drobnicy w każdym razie jest. Tylko nie dawałbym więcej niż jednego gatunku.

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Akwarium Juwel Vio 40

Postautor: Tomekł » 11 stycznia 16, 18:45

Tadeus, nie rób mętliku... grzałka 25W wystarcza z nawiązką w takim szkiełku, ja w kostce 27litrów mam grzałkę 15W i temperatura oscyluję w okolicach 27stopni.
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Tadeus
Ryba
Ryba
Posty: 409
Rejestracja: 27 grudnia 13, 20:43

Re: Akwarium Juwel Vio 40

Postautor: Tadeus » 11 stycznia 16, 18:51

Cóż, najwyraźniej lubisz mieć w mieszkaniu bardzo ciepło. Bo przy normalnych temperaturach to takich cudów nie obiecują nawet producenci. U mnie w taką ostrą zimę jak teraz w mieszkaniu jest koło 18-19 stopni i grzałka 25W ledwo daje radę wciągnąć na 25 stopni 30 litrów (świeci się prawie ciągle). Co z grubsza zgadza się zresztą z tym co producenci deklarują.

mihow1979
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 862
Rejestracja: 23 grudnia 15, 21:53
Lokalizacja: Płock

Re: Akwarium Juwel Vio 40

Postautor: mihow1979 » 11 stycznia 16, 20:34

Grzałka 25W w zupełności wystarczy. Ja mam Aquael Gold 100W w 112L i działa bez zarzutu... Więc polecam coś z tej firmy...
Glossy Reef 215L

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Akwarium Juwel Vio 40

Postautor: Tomekł » 11 stycznia 16, 22:00

Tadeus, przy 22-23 stopniach w pokoju grzałka 15W podnosi mi temperaturę o 4 stopnie w akwa 27 litrów. Z resztą nie ma o czym tutaj dyskutować. Grzałka 25W wystarczy.

Koniec OT z mojej strony.
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości