Filtracja do 240L z dyskowcami

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Filtracja do 240L z dyskowcami

Postautor: Dhuz » 18 lipca 16, 20:07

goro5 pisze:Temperatura dla neonów za wysoka, fakt. Niemniej jednak czują się dobrze sądząc po ich zachowaniu, od marca nie zauważyłem aby padła choć sztuka. Nie będę kupował nowych, ale z tymi nie mam co zrobić, więc muszą wieść żywot w symbiozie z dyskami, obu jak najdłuższy.
Ja Cię proszę, nie używaj sformułowań, których nie możesz udowodnić. 26 to dla neonów Innesa okresowa temperatura, która je stymuluje do podwyższonej aktywności oraz tarła. I jest to ich górna granica w kwestii zakresu temperatur w hodowli. Ty je trzymasz 2 stopnie powyżej. Organizm przyspiesza z metabolizmem ponad naturalną normę, szybciej się wypala, skraca żywot (neony mogą dożywać w niewoli 6-9 lat, większość pada po 2-3 z powodu niewłaściwej opieki) i zwiększa podatność na zakażenia - to, że ryby żyją i jeszcze nie zachorowały wcale nie oznacza, że 'czują się dobrze', czy są w dobrej kondycji. Zwykle w akwarium obserwować można efekt kuli śnieżnej. Wydaje się, że jakieś mankamenty z opieką są niegroźne i niech se gadają na forum - ja wiem lepiej bo przecież ryby żyją - aż w końcu się po czasie te mankamenty zsumują w coś poważnego i akwarium zaczyna się sypać.

Dla tych neonów lepszym byłby zbiornik nawet 60cm z odpowiednimi warunkami niż przegrzewający je obecny 'kolos'.

Nie bierz tego złośliwie - miałem u siebie neony Innesa w rozmaitych warunkach i znam te ryby na tyle, że wiem, co je może załatwić. U mnie w 25 stopniach przez dłuższy czas były już chorowite, w 22 nie odnotowywałem żadnych chorób przez 3 lata aż do głupiego błędu z brakiem kwarantanny (co mnie z kolejnego złego nawyku wyleczyło, ale to inna sprawa :P)

goro5
Ryba
Ryba
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwietnia 07, 13:26
Lokalizacja: Miechów

Re: Filtracja do 240L z dyskowcami

Postautor: goro5 » 18 lipca 16, 20:56

Wiecie, w mojej przygodzie popełniłem kilka błędów sprzętowych, albo z oszczędności albo z niedoinformowania. Chcę kupić sprzęt, który rozwiąże problem z filtracją trwale. Widziałem EHEIM PROFESSIONEL IIIE 350 (2074), ale przepływ ma taki sam, cena za to sporo wyższa. Jeśli jednak warto to go kupię. Pytanie, czy warto? I unimax ma 4 węże zapewniające lepszą cyrkulację.
Ostatnio zmieniony 18 lipca 16, 21:02 przez goro5, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jowtek
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 216
Rejestracja: 15 czerwca 16, 13:07

Re: Filtracja do 240L z dyskowcami

Postautor: jowtek » 18 lipca 16, 20:59

Ja u siebie mam EHEIM professionel 3 2073 bardzo fajny filtr cichy i wydajny od siebie polecam od 3e różni się tylko dodatkowa elekrtroniką

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Filtracja do 240L z dyskowcami

Postautor: barttsw » 18 lipca 16, 20:59

kolego eheim 4+ 2273 ( eheim3 wycofane z produkcji wyparl eheim 4+)to filtry z najwyzej polki
to tak jak bys porownywall malucha do porshe
masz kase na eheima to nie zastanawiaj sie uzytkowalem obsluguje mase filtrow eheim i nie mam problemow od bardzo dlugiego czasu

goro5
Ryba
Ryba
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwietnia 07, 13:26
Lokalizacja: Miechów

Re: Filtracja do 240L z dyskowcami

Postautor: goro5 » 18 lipca 16, 21:11

Tylko ten ma o 30% mniejszy przepływ w stosunku do Aquaela i brak bajerów w postaci kontroli zabrudzenia, co posiada Eheim wspomniany przeze mnie. Wybaczcie, ale dość kasy wydałem w sposób nieprzemyslany.

Awatar użytkownika
Marcinus71
Fish Master
Fish Master
Posty: 1039
Rejestracja: 13 grudnia 15, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Filtracja do 240L z dyskowcami

Postautor: Marcinus71 » 18 lipca 16, 21:18

goro5, to co podaje priducent w kwestii przeplywu to tak jak podane spalanie przez producenta samochodu czyli w warunkach idealnych a dodatkowo zawyzane. Im tanszy tym bardziej zawyzone. Przy eheimach z serii prof mozesz realnie brać to co podaje producent w 90% a w takim HW to nie wiem czy w 40% . Mowimy tu o czystym filtrze wypełnionym mediami. Jak gabki sie przypchaja dojdzie prefiltr to odpowiednio przeplyw w kazdym spada.

Bardzo się ciesze ze zależy ci na rybach to bardzo ważne, ale nie popelniaj błędu wielu innych uwazajac że jak ryby jakiś czas zyja i nie choruja ani nie zdychaja to jest im dobrze. Dzis nie choruja ale w pewnym momencie cis się wydarzy i będzie to efektem tego w jakich żyją warunkach. W takien temp skrocisz im życie kilkakrotnie ale ten czas co przeżyją to nie bedzie sielanka tylko ciągła walka o przetrwanie choc na pierwszy rzut oka tego nie widac może. Mam nadzieję ze nie urazilem cie tym co napisałem bo każdy popełniał i popelnia błędy to normalne ważne aby je naprawiać gdy się o nich wie.

Nie chcesz eheima to weź JBL e1501
http://www.aquariumsklep.pl/jbl-cristal ... p5440.html

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Filtracja do 240L z dyskowcami

Postautor: barttsw » 18 lipca 16, 21:29

goro5, nie porownoj ehema do aquaela
eheim rzeczywisty przeplyw aquael podziel przez 3

goro5
Ryba
Ryba
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwietnia 07, 13:26
Lokalizacja: Miechów

Re: Filtracja do 240L z dyskowcami

Postautor: goro5 » 18 lipca 16, 21:31

Nie obrażam się i dzięki za uwagi, człowiek uczy się przez całe życie. Nie rozumiem, czemu aquael cenicie tak nisko. Ten mój midikani działa super, tylko jest za mało wydajny. Przecież w tych urządzeniach cudów nie ma. Przepływ, pojemność, to najważniejsze no i oby się nie zapychał. Jeśli jednak już, to koniec końcem chyba postawię na EHEIM PROFESSIONEL IIIE 350 (2074). Przepływ regulowany mikroprocesorem (gadżeciarski bajer), kontrola zabrudzenia. Od Eheim 4+ wolałbym unimax 500. Cena podobna, a aquael większy, wydajniejszy i 4 węże.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Filtracja do 240L z dyskowcami

Postautor: barttsw » 18 lipca 16, 21:37

czlowieku zejdz na ziemie
nie opatrz na serie 3 bo jej juz nie ma
unimax 500 ma 4 weze tak sztywne ze nie powiem
zalac unimaxa napompujesz sie dosc sporo
ale widze ze nie dociera

poczytaj opinie eheima to bedziesz wiedzial o czym mowimy

po drugie ile masz tego multikani?
Ostatnio zmieniony 19 lipca 16, 18:01 przez barttsw, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marcinus71
Fish Master
Fish Master
Posty: 1039
Rejestracja: 13 grudnia 15, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Filtracja do 240L z dyskowcami

Postautor: Marcinus71 » 18 lipca 16, 21:40

Nie cenimu aquaela nisko nie mniej nizej niz eheima i później jbl. Sam mam minikani 120 w 54 l i sobie cenię ale unimax 500 jest wydajniejszy od eheima 4+ na papierze. Mam eheima III 2073 i wiem co oznacza wydajnosc podawana orzez eheima i aquaela.

goro5
Ryba
Ryba
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwietnia 07, 13:26
Lokalizacja: Miechów

Re: Filtracja do 240L z dyskowcami

Postautor: goro5 » 18 lipca 16, 22:15

Człowieku, co znaczy, że nie ma? Znajduję go w sprzedaży jako produkt nowy, ale mam udawać, że go nie widzę, bo wg Ciebie go nie powinno być? Jeśli podasz konkretny argument zamiast porównywania porsche do malucha i ja go nie zrozumiem, wtedy pisz że coś do mnie nie dociera! Dyskutuję bo chcę zebrać wiedzę i po to jest to forum, obrażać można się na onecie.

Awatar użytkownika
Marcinus71
Fish Master
Fish Master
Posty: 1039
Rejestracja: 13 grudnia 15, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Filtracja do 240L z dyskowcami

Postautor: Marcinus71 » 18 lipca 16, 22:36

goro5, nie ma już serii III w produkcji i jesli znalazles jeszcze gdzieś w sprzedaży to jedt to koncowka. Sam kupowalem 2073 i juz niedlugo go nie bylo w aquariumsklep.pl bo ten sklep mam na miejscu. Byly jeszcze w akwarystyczny24 i tez już nie ma ani 2073 ani 2075. Pewnie jeszcze ostatnie sztuki gdzies są. Nie pchalbym się w ten z elektroniką i gadzetobajerami bo wg mnie to zbedne ale moze masz inne zdanie wiec zdecydujesz sam.
Osobiscie rozważał bym eheima 2075 skoro jest jeszcze gdzies w sprzedazy lub jbl e1501 pidalem wyzej link do opisu a dopiero jak uznasz ze nie warte/ za drogie/ itp rozwazylbym unimaxa500. Takie jsst moje zdanie i ja bym tak akurat postąpił, ale wiadomo każdy czym innym sie sugeruje. To tyle co ja mogłem ze swojej strony w tej kwestii zasugerowac.

goro5
Ryba
Ryba
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwietnia 07, 13:26
Lokalizacja: Miechów

Re: Filtracja do 240L z dyskowcami

Postautor: goro5 » 18 lipca 16, 22:49

Po raz kolejny Ci dziękuję. Rozważę tego jbl, jest tańszy od eheima, a parametry nie gorsze. Eheim 4+ czytałem kilka opinii i miał wytkniętych kilka wad. Jutro poczytam o tych dwóch filtrach. Pozdrawiam.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Filtracja do 240L z dyskowcami

Postautor: barttsw » 19 lipca 16, 06:03

kolego tlumacze ci
eheim parametry rzeczywiste tu niema co opisywac filtr z najwyzszej połki latosc w serwisowaniou glowica nie cieknie szybkie i sprawne zalewanie weze miękkie cichy

jbl podziel przez 2 tu nic ci nie powiem nie stosowalem tych filtrow

unimax przez 3 po drugie sztywne węże glowica przy serwisowaniu lubi cioeknąć zalanie unimaxa 700 to jakaś pomyłka jak sie upierasz przy unimaxie to weź sobie 2 szt unimaxa 250 ale od razu kupuj węże jbl bo te oryginalne są tak sztywne że po 3 miesiacach uzytkowania lupia pekac a z glosnoscia bywa roznie i duą wadą są podwójne węże

jest jeszcze tetra ex1200 jak chyba wiesz tetra ma zla opinie przez cieknace filtry ale jak wprowadzili nowa serie problem się skończył cena bardzo dobra

chinole to juz w ogole
Ostatnio zmieniony 19 lipca 16, 18:06 przez barttsw, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Filtracja do 240L z dyskowcami

Postautor: mimo12 » 19 lipca 16, 07:52

Nie bądź taki brutalny dla Jbl'a. Mam u siebie i przed podpięciem do akwa robiłem test. Nie pamiętam dokładnych wyników, ale były zadowalające. Wydaje mi się, że tracił 20% maksymalnie w stosunku do danych podanych przez producenta. Zauważyłem też, że warto przyłożyć się do złożenia go porządnie, bo cosik krzywo złożone i spada przepływ. Otworzy go człowiek ze trzy razy i się nauczy obsługiwać.


Edit. Polecam po zalaniu pojemnika filtra uzupełnić wodę przez otwór wlotowy. Redukuje to niemalże do zera konieczność użycia przycisku pompki.
Ostatnio zmieniony 19 lipca 16, 07:57 przez mimo12, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości