szczelne korki w bimbrowni bez klejenia

KARLIK
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 30 stycznia 06, 02:57

szczelne korki w bimbrowni bez klejenia

Postautor: KARLIK » 17 lutego 06, 01:55

Żeby zrobić bimbrownię z butelek PET, trzeba się namęczyć z uszczelnianiem, klejeniem silikonem, a efekt nie zawsze pewny (ciśnienie CO2). Patent na bezklejowe łączenie korków butelek z wężykami jest prosty. Wierci się w kapslu dziurkę o dużo mniejszej średnicy niż wężyk. Wężyk który ma być przez nią przewleczony ścina się pod kątem ostrym (15-30 stopniowy, ostry klin), moczy się tak zaostrzony wężyk na długości 10 cm we wrzącej wodzie, wkłada zaostrzony koniec do dziurki w korku, chwyta się kombinerkami z drugiej strony korka i przeciąga się (póki miękki) na żądaną długość. Jak wężyk ostygnie, to zwiększy objętość, zaklinuje się w korku i nie ma żadnej siły, która by spowodowała nieszczelność. Nie potrzeba bawić się w klejenie silikonem.

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: szczelne korki w bimbrowni bez klejenia

Postautor: Suonko » 17 lutego 06, 14:03

KARLIK, nie trzeba nawet ogrzewać wężyka. Jak uda się go przecisnąć w temperaturze pokojowej, to też będzie trzymać zdrowo. Ważne, żeby brzegi otworków były stosunkowo gładkie.
U mnie takie połączenia spokojnie działają od samego początku działania bimbrowni.
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: szczelne korki w bimbrowni bez klejenia

Postautor: Saiqpat » 17 lutego 06, 17:01

ja uszczelniam robiac ciut mniejsze otwory w kapstlach i nastepnie dodatkowo uszczelniam plastelina, i jak dotad nie mam zadnych problemow z cisnieniem:)
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości