nowa pokrywa do 112l

Piotrek39
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 3 maja 17, 19:09

nowa pokrywa do 112l

Postautor: Piotrek39 » 14 lipca 17, 19:19

WItam.
Chcę (muszę właściwie) wymienić starą pokrywę w akwarium prostym 112. Standardowo mam w niej dwie świetlówki T8 - 18W

Zastanawiam się nad czymś takim:
http://allegro.pl/aquael-pokrywa-prosta ... 14077.html

Czy warto? Czy faktycznie oświetlenie będzie zauważalnie lepsze?

Awatar użytkownika
Wilkołak
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 11 października 16, 15:10
Lokalizacja: Z za lasu.

Re: nowa pokrywa do 112l

Postautor: Wilkołak » 15 lipca 17, 20:02

To z linku co podałeś, to zwykłe światło. Do akwarium bez świtówki "klasycznej" nie da rady, przy tym świetle co oni proponują. (to moje zdanie)

Ja u siebie w Neono-Gupikarium mam świetlówkę Sylvania 18wat i Aquael Leddy tube Retro Fit Plant 16 Wat.
I po dołożeniu tej Retro Fit Plant, roślinki znacząco ruszyło. Na oko na tydzień, mam jakiś przyrost z 7-8 cm.
Poszukaj pokrywy z normalnym (świetlówkowym) oświetleniem i było by, ok jakby miała po 2x miejsca na świetlówki i jak byś wtedy dołożył te Retro Fit Plant, to byś miał super światło.
Ale koniecznie z końcówka PLANT!
Bo te Sunny, to słabe są. Raczej nie do akwarii roślinnych

To co masz u siebie standardowo, jest ok i do tego dokup Aquael Leddy tube Retro Fit Plant 16 Wat, świetlówki wymień na nowe (mam nadzieję, że wiesz że świtówki powinno wymieniać się co ok 6-7 miesięcy w akwa) możesz też założyć odbłyśniki do świetlówek, tak by światło nie szło w pokrywę.

A podaj mi jeszcze wymiary twojego akwa.

Drogowy12

Re: nowa pokrywa do 112l

Postautor: Drogowy12 » 16 lipca 17, 16:42

Najlepieje żeby światło świeciło od przodu do tyłu żeby ryby się lepiej prezentowały

Awatar użytkownika
Wilkołak
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 11 października 16, 15:10
Lokalizacja: Z za lasu.

Re: nowa pokrywa do 112l

Postautor: Wilkołak » 16 lipca 17, 18:18

Jeśli chodzi o dodatkowa świetlówka (Aquael Leddy tube Retro Fit Plant 16 Wat) to ona powinna być na środku i świecić w dół.
Po bokach świetlówki.

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości