Filtr do akwarium 200 l

Syśkaa
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 19 stycznia 17, 15:03

Filtr do akwarium 200 l

Postautor: Syśkaa » 14 września 17, 20:06

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć jakie stosujecie / polecacie Państwo filtry do akwarium o pojemności 200 l ? W moim baniaczku siedzi od jakiegoś czasu wewnętrzny filtr Aquaela dedykowany do 100 - 200 l no i chyba większy szajs to ciężko sobie wyobrazić. W związku z tym planuję zakup czegoś nowego, żeby i mnie szlag nie trafiał i żeby w akwarium żyło się lepiej.

Przy okazji, żeby nie generować miliona wątków, spytam od razu o rośliny - pojawia mi się na nich jakiś nalot ciemnozielony, prawdopodobnie jakiś glon - oświetlenie led 2x16 W, codziennie leję Co2 i raz w tygodniu Profito. Jakieś sugestie w tym zakresie ?


Obsada: 6x Szczupieńczyk Pręgowany Złoty, 6x Tęczanka Boesmana, 8x Ornatus, 1x Zbrojnik Złoty, 8x Kirys Panda, 1x Labeo, Ampularie.

Dziękuję za odpowiedzi :)

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Filtr do akwarium 200 l

Postautor: wespazjan » 14 września 17, 20:30

na pewno zewnętrzny. Nie wiem jaki konkretnie, ale wiem, że wewnętrzny nie ma szans podołać w takim litrażu.

Jeśli producent pisze "100-200l" to zwykle zapomina dodać: "o ile w akwarium nie będzie żadnych żywych istot, tylko woda i piach"

Inwestuj w kubełek. Zobaczysz, że zmiana będzie widoczna już po kilku godzinach. Może nawet glony znikną, choć nie jestem pewna, bo się nie znam i nie wiem jakie masz konkretnie ;p
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Filtr do akwarium 200 l

Postautor: barttsw » 14 września 17, 20:34

jaki masz budżet na to?

Syśkaa
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 19 stycznia 17, 15:03

Re: Filtr do akwarium 200 l

Postautor: Syśkaa » 14 września 17, 21:02

Jeżeli chodzi o budżet, to dobrze byłoby się wyrobić tak do 500 złotych. Mimo, że uważam to za inwestycję na długi czas, to póki co nie stać mnie, żeby wyłożyć więcej.
Przed chwilą polecono mi filtry FLUVAL 406 (dedykowany dla 400 l) - zewnętrzny i wewnętrzny Fluval U4. Ktoś ma może jakieś doświadczenie / wiedzę o nich ? Który lepszy ? Czy taki wewnętrzny U4 dałby radę, czy jednak przy 200 l tylko kubeł ? Do tej pory nigdy nie miałam filtra zewnętrznego i podchodzę do tego jak pies do jeża. Czy one w eksploatacji są łatwiejsze ?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Filtr do akwarium 200 l

Postautor: barttsw » 14 września 17, 21:13

fluvala odradzam malo miejsca na media
jak do 500 to
hw-303
hydor profesjonal 350

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Filtr do akwarium 200 l

Postautor: abiba » 14 września 17, 21:27

barttsw pisze:fluvala odradzam malo miejsca na media

zgoda ale i tak więcej niż w dowolnym wewnętrznym

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Filtr do akwarium 200 l

Postautor: barttsw » 14 września 17, 21:35

abiba pisze:zgoda ale i tak więcej niż w dowolnym wewnętrznym
tak ale mialem kilka fluvali w uzytkowaniu i to jest porazka nie dosc ze media male to zamykanie totanie niedopracowane nie wspomne o tych wezach karbowanych

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Filtr do akwarium 200 l

Postautor: abiba » 14 września 17, 22:09

barttsw pisze:...nie wspomne o tych wezach karbowanych
O! a ja myślałem że to zaleta ...

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Filtr do akwarium 200 l

Postautor: barttsw » 14 września 17, 22:16

abiba te weze to przelenstwo
co rok wymiana a nie dostosujesz zwyklych a fluval liczy obie slono za te weze jak dobrze pamietam to 50 zł
po prostu pekaja :(
ja to przerabiałem kupowalem zwykłe weze do tego kupowałem z jbla zasys i wylot (moze byc z innej firmy) to jedyna opcja
to nic innego jak peszel z koncówkami gumowymi

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Filtr do akwarium 200 l

Postautor: kodzaj11 » 21 września 17, 18:42

To dość spory budżet koleżanka ma na sam filtr :P
Tylko po co przepłacać? Najgłówniej w filtrach chodzi nam o większy przepływ i dużą pojemność na wkłady filtracyjne no i by filtr był jak najmniej zawodny.
Ja w swoim 225l mam AquaNova 1200, pojemność na wkłady filtracyjne jest duża bo 11,7l do tego dorzuciłem dodatkowo pompkę przepływową po czym zwiększył się przepływ i jest cacy :) jak na razie nie mam problemów z nim.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Filtr do akwarium 200 l

Postautor: barttsw » 21 września 17, 19:20

nie masz porownania to nie pisz ze po co przeplacac

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Filtr do akwarium 200 l

Postautor: kodzaj11 » 21 września 17, 20:55

Co ? Źle napisałem ? Czy to co wymieniłem nie liczy się w filtrze? To po co przepłacać za lepszy przepływ skoro można sobie go za pół darmo podbić? Nie mówię, że to musi być akurat na moim typie filtru ale może być inny troszkę słabszy z dodatkową pompką przepływową.

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości