Dodatkowe ledy + wymiana świetlówek.

Szarki89
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 16 października 17, 14:55

Dodatkowe ledy + wymiana świetlówek.

Postautor: Szarki89 » 16 października 17, 14:57

Cześć,

widziałem kilka tematów poniżej związanych z belkami led, ale to chyba nie jest to czego szukam.

Mam akwa 60l z 2x18W. Wszystko wygląda dobrze, ale chciałbym dorzucić dodatkowe oświetlenie led, które skieruję na przednie/boczne części akwarium zw względu na to, że planunję po bokach w przedniej części zrobić mini trawnik. Światło raczej nie dociera tam w takiej ilości jak powinno, żeby cokolwiek mogło tam porządnie rosnąć.

Stąd pytanie czy jesteście w stanie pomóc z doborem/znalezieniem dodatkowych ledów kierunkowych? Widziałem gdzieś kiedyś takie kostki (5/10W - nie pamiętam), które można było dodatkowo dorzucić do pokrywy (z mocowaniem sobie poradzę) i skierować na konkretną część akwarium. Raz, że jest to dodatkowe światło, a dwa, że oświetlone boki akwarium wyglądają wtedy zdecydowanie bardziej okazale.

Dodatkowo chciałbym zapytać o świetlówki - będę w najbliższym czasie chciał wymienić bo te mam już około roku i chyba słabo świecą. Jakie zestaw świetlówek polecicie? (konkretne nazwy) - akwarium mam bardzo zróżnicowane pod kątem roślin i na to jestem nastawiony. Dobór roślin polegał na metodzie prób i błędów.

Dziękuję za pomoc i uwagi :)

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Dodatkowe ledy + wymiana świetlówek.

Postautor: abiba » 13 listopada 17, 16:06

Na myśl przychodzą mi dwa rozwiązania :
1. zastosowanie power led umiescczonych w odpowiednim miejscu z zainstalowanymi (opcjonalnie) kolimatorami
2. zastosowanie profili aluminiowych z dedykowanym kloszem soczewkowym a w środu albo paski albo kilka power ledów

z uwagi chćby na małe rozmiary zbiornika wątpię czy ktoś coś innego wymyśli :)

мagda pisze:Większość ledów jest właśnie kierunkowa,...
tak , zwykle w przedziale 120 - 160stopni strumień o wartościach znamionowych (użytkowych)

Wojtekxxx9
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 30 września 17, 21:41

Re: Dodatkowe ledy + wymiana świetlówek.

Postautor: Wojtekxxx9 » 14 listopada 17, 12:16

Abiba dobrze mówi. Profil alu w środek diody 5730 z kolimatorem 30*, całość uszczelnić i bedzie hulać

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Dodatkowe ledy + wymiana świetlówek.

Postautor: abiba » 14 listopada 17, 12:20

kiedyś szukałem takiego klosza ale nie znalzłem o skupieniu mniejszym niż 60st więc jakbyś był na tyle uprzejmy i podpowiedział skąd 30stopniowy (?)

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości