Niestandardowe 53l a oświetlenie

KopytkoX
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 9 listopada 17, 22:38

Niestandardowe 53l a oświetlenie

Postautor: KopytkoX » 9 listopada 17, 22:39

Witam przeszukałam forum jednak nadal nie jestem w stanie ustalić jakie oświetlenie bedzie dobre do mojego akwarium . Samo szkło stoi jeszcze nie zalane , wymiary dł 51 wys 35 szer 30 i z tego względu musze zrobić sobie pokrywe sama a ze do majsterkowania mam dwie lewe rece nawet nie wiem jak sie do tego zabrać ( koniecznie pokrywe ze wzgledu na dwa koty , jeden 8kg zywej wagi wiec musi taki nacisk wytrzymac) i kompletnie nie wiem jakie oświetlenie wybrać . Prośba do Was , jak krowie na rowie prosze o link np do allegro lub jakis zoolog gdzie moge to kupić . Akwarium ma byc nastawione na rybki i ładne rośliny w tle , co do obsady planuje ok 10 neonków , harem 1+3 bojek lub ramirezki i na dno kiryski i moooze jakiś raczek ( chyba ze proponujecie coś innego , podobaja mi sie danio otoski krewetki ) Z góry dzieki za pomoc

мagda
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 13 listopada 17, 14:28

Re: Niestandardowe 53l a oświetlenie

Postautor: мagda » 13 listopada 17, 14:38

Co do oświetlenia to też zależy od budżetu, można standardowe świetlówki, albo pójść już w ledy. Co do pokrywy to można kupić gotowe na wymiar - w twoim przypadku nie będzie to drogie bo akwarium nie jest wielkie, jeśli nie masz możliwości i umiejętności zrobienia czegoś estetycznego. Jeszcze pozostaje kwestia bezpieczeństwa i stabilności, nie wiem jaka jest u ciebie szafka pod akwarium ale powinna ona być mocnej konstrukcji, bo inaczej się wygnie i będzie klops, bo szkło nie jest elastyczne :P

bananana
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 6 lutego 18, 20:01

Re: Niestandardowe 53l a oświetlenie

Postautor: bananana » 10 lutego 18, 18:30

Oj, a widziałam takie zwykłe szafki, że właściwie wygięte były w U i kwestią czasu było jak to wszystko strzeli i będzie w domu powódź stulecia :P Szafka musi być stabilna, wytrzymała, w końcu ciężar akwarium i wody to nie jest 5kg. Moją szafkę kupiłam tu https://www.plantica.pl/produkty/akwari ... arystyczne i jestem bardzo zadowolona z tego, jak mi teraz służy. Co do oświetlenia, chyba też poszłabym w ledy. Oszczędne, działają długo, więc nie trzeba co chwila martwić się o przepaloną żarówkę.
W sklepie masz spory wybór, musisz do wymiarów akwarium coś dobrać.

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Niestandardowe 53l a oświetlenie

Postautor: abiba » 10 lutego 18, 20:56

Jeśli dopiero planujesz wykonanie pokrywy rozważ wykonanie przynajmniej cześciowo z aluminium . Częściowo to oznacza przynajniej wierzchnią część (pokrywę pokrywy że tak to ujmę )
To da Ci nieograniczone możliwości integracji LEDów pod pokrywą . Takie rozwiązanie załatwia główny problem ledowego oswietlenia czyli odprowadzenie ciepła a przy okazji temat ciężkiego kota

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości