filt kubełkowy do 112l

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

filt kubełkowy do 112l

Postautor: wespazjan » 10 listopada 17, 18:35

Cóż. Mój kubełek, ponoć nieśmiertelny po raz trzeci w tym miesiącu stoi w wiadrze. Mąż próbuje uszczelnić. Znowu. Ja już się zniechęciłam.

Podejrzewam, ze kupiłam felerny model. "roczny kubełek, sprzedajemy bo dzieciom znudziło się akwarium". Jak ktoś kupuje akwarium tylko dla dzieci to zwykle wsadza tam stanowczo za słaby filtr wewnętrzny a nie porządny, firmowy kubeł. Pewnie treść ogłoszenia powinna brzmieć "jest felerny, czasem cieknie, kupimy nowy".

Niewaaażne. Nie znam się na sprzęcie, więc pytam was. Interesuje mnie kubełek do 112l, koniecznie nowy. Zależy mi na gwarancji, bo sobie wymyśliłam, że jeśli będzie dwuletnia to pewnie tyle conajmniej czasu będzie spokój. Poziom hałasu - standard. Nie musi być ultra cichy, byle nie był wyjątkowo głośny jak na kubeł (stoi poza szafką, ale nei w sypialni).
Z racji wymogu gwarancji odpadają chińczyki.

Tak do 300-350 zł. Brzmi realnie?
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: filt kubełkowy do 112l

Postautor: barttsw » 10 listopada 17, 19:30

wespa wez sobie hw-302

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: filt kubełkowy do 112l

Postautor: abiba » 10 listopada 17, 21:12

wespazjan pisze:...
Z racji wymogu gwarancji odpadają chińczyki.

...

Jeśli kupujesz w PL i w dodatku od w miarę sensownej firmy to chińczyk nie stanowi ograniczenia .
Częśći zamienne dostępne są w pełnym asortymencie i odnoszę wrażenie że mniejszy z tym problem niż niejednej marki konkurencyjnej .

Wprawdzie popieram powyższą propozycję to alternatywą dla HW-302 może być ikola

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: filt kubełkowy do 112l

Postautor: wespazjan » 11 listopada 17, 20:12

chińczyk to chińczyk. 8 na 10 super zrobionych a ja mając pecha pewnie trafię na któryś z tych dwóch :P Zamawialiśmy chiński telefon z mężem. Ten sam model dla mnie, szwagierki i 2 ciotek. Ich śmigały, mój był nie do użytku :P

Widzicie jakąś podpuchę w tej ofercie: http://www.telekarma.pl/p19953-fluval.z ... tml?bsrc=c

Brakuje jakiejś ważnej części czy coś? Bo prawie stówę taniej niż w innych sklepach
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: filt kubełkowy do 112l

Postautor: barttsw » 11 listopada 17, 20:32

odradzam fluvala
miejsca na media tyle co kot naplakal
i te ryry karbowane :(
chce nie chinola to unimax-250

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: filt kubełkowy do 112l

Postautor: wespazjan » 11 listopada 17, 21:47

a z aquaelem nie jest tak, że jest trochę gorszy, ale tani i dlatego ma wzięcie?
Właśnie o to chodzi, że ja nie tyle się nad modelem konkretnym zastanawiam co nad w ogóle marką. Bo ja nie wiem, co jest kubełkowymi lexusem, co bmw a co polonezikiem :P

Myślałam np. o JBL, bo mi się kojarzy, że skoro testy JBL są dużo lepsze niż zooleka czy tetry to kubełki też robią lepsze. ale to może być błędne skojarzenie ;p
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: filt kubełkowy do 112l

Postautor: barttsw » 11 listopada 17, 22:04

akurat u-250 to naprawde dobry kubel mam mase akwariów na tych kublach ( około 15) zadnych problemow i chodza latami
tetry nie skomentuje
jbl nie uzywałem
mercedes /bmw to eheim profesjonal ale seria III oraz Chihiros ale to juz naprawde gruba kasa

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: filt kubełkowy do 112l

Postautor: wespazjan » 11 listopada 17, 22:15

barttsw pisze: Chihiros ale to juz naprawde gruba kasa


Wiem. Oglądając zdjęcia filtrów zobaczyłam coś, co wyglądało na stal nierdzewną zamiast plastiku. Aż podskoczyłam z radości, spojrzałam na cenę i mina mi zrzedła :P

Na korzyść aquaela w sumie przemawia ich serwis. Mam ich unifilter 1000. Coś tam się schrzaniło, nie byłam pewna czy nie z mojej winy, wysłałam i w zasadzie dostałam nowy (nowy "mechanizm", stary pojemnik). Teraz zastanawiam się, czy nie napełnić go torfem i nie wsadzić do akwa jako dostawcę hummusu (torf w filtrze - najlepszy z testowanych przeze mnie sposobów na lekką herbatę i obniżanie Ph)
Obrazek

Awatar użytkownika
skrzatekMK
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 682
Rejestracja: 24 lutego 14, 12:19
Lokalizacja: EZG

Re: filt kubełkowy do 112l

Postautor: skrzatekMK » 15 listopada 17, 09:10

Ja Ci mogę polecić JBL. U siebie mam e701 i jestem zadowolony. Chodzi cicho i łatwy w obsłudze. Po rozebraniu (np po czyszczeniu) należy dobrze nasmarować gumową uszczelkę smarem silikonowym. Inaczej będzie cieknąć. Co do jego mocy jak na 112l to uważam, że jednak trochę mało i na drugi raz kupowałbym e901.

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: filt kubełkowy do 112l

Postautor: wespazjan » 19 listopada 17, 09:50

Unimax 250 przedwczoraj rozpakowany. Weszły mi do niego wszystkie wkłady z eheima plus gąbki, które dostałam w zestawie plus jeszcze trochę ceramiki. Tak że pojemność na plus. Natężenie dźwięku również - praktycznie niesłyszalny. Za to instrukcja tak napisana, że musiałam wspomagać się filmikami na YT. Ale niewaaażne :P
Zamówiłam przy okazji torf granulowany. Nie wiem czemu, zapłaciłam za jeden a dostałam trzy. Dawno tak pozytywnego pozytywa na allegro nie wystawiałam :P

Przedtem miałam żółte, nieprzezroczyste węże karchera. Tutaj mam takie, że widzę wodę. Mocno to działa na moją wyobraźnię i trochę mnie przeraża, bo w każdej sekundzie jestem świadoma, ile litrów krąży między akwarium a podłogą. W momencie zalewania kubła miałam napad paniki na widok tej wody. Bo w sumie nie byłam pewna, czy dobrze go zmontowałam. Nie zrobiłam testu w wannie. Nie przygotowałam sobie absolutnie żadnego wiadra, żeby w razie czego ratować sytuację. Bez kitu, sama kuszę los...


Mam jeszcze dwa pytania, odnośnie wyłączonych filtrów:
1. Na mojej wsi zdarza się brak prądu. Zwykle na krótko. Czasem bywa to jednak cały dzień. Kiedyś czytałam porady na ten temat, że jeśli chce się jak najdłużej utrzymać bakterie przy życiu to dobrze byłoby im "przelać" raz po raz trochę wody z akwa, żeby się nie kisiły tylko w tym, co w kuble. Czy w takiej sytuacji mogę raz na jakiś czas tą pompką w unimaxie wymusić małą cyrkulację między akwarium a kubełkiem, czy tak to nie działa?

2. Mam też wewnętrzny filtr wypełniony torfem. Ten drań akurat jest głośny. Czy jeśli ktoś będzie spał w tym pokoju to mogę okazyjnie wyłączyć go na noc? Czy też siedzące tam bakterie (bo w końcu wszędzie siedzą) poduszą się, a rano wypuszczę ich martwy syf do zbiornika? Tu na forum Dexter kiedyś pisał, że w wewnętrznych to zjawisko nie występuje, bo są cały czas zanurzone w wodzie z akwarium. Ale to był post z 2006r, więc wolę się upewnić :P Oczywiście kubełek chodziłby całą dobę.
Obrazek

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: filt kubełkowy do 112l

Postautor: osama » 19 listopada 17, 11:31

Bakteriom potrzebny tlen. Co jakiś czas jak wymusisz przepływ pompką, powinno być ok.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości